TworzymyGłos Regionu

reklama

Oszuści metodą „na węgiel” w akcji. Ofiarą mieszkaniec gminy Szlichtyngowa

Czwartek, 07 marca 2024 o 23:15, aktualizacja Piątek, 08 marca 2024 o 00:14, autor: 1
Oszuści metodą „na węgiel” w akcji. Ofiarą mieszkaniec gminy Szlichtyngowa

W dobie rosnących cen opału i łatwości dostępu do internetowych ofert zakupów, oszuści nie przestają szukać sposobów na łatwe wzbogacenie się kosztem naiwnych klientów. Metoda „na węgiel” staje się ostatnio coraz popularniejszym sposobem oszustwa, na które narażeni są poszukujący okazyjnych ofert na opał.

Mechanizm działania oszustów

Oszustwa realizowane są według dobrze przemyślanego schematu. Fikcyjne firmy oferują opał w atrakcyjnych cenach na profesjonalnie wyglądających stronach internetowych lub w ogłoszeniach. Klienci, kuszeni niskimi cenami, decydują się na zakup, dokonując przelewu – często zaliczki, a niekiedy całej kwoty za zamówiony towar. Niestety, po dokonaniu wpłaty, towar nie zostaje dostarczony, a wszelki kontakt z dostawcą staje się niemożliwy.

Ostatnia ofiara oszustwa

Na początku 2024 roku, mieszkaniec gminy Szlichtyngowa stał się kolejną ofiarą tego rodzaju przestępczości. Po dokonaniu przelewu w wysokości 1300 złotych za zakupioną tonę opału mężczyzna przez długi czas oczekiwał na dostawę, która ostatecznie nigdy nie nadeszła. Podobnie jak w innych przypadkach, strona internetowa, z której dokonano zakupu, jak również numery telefonów kontaktowych, zniknęły, uniemożliwiając jakąkolwiek formę kontaktu.

Apel policji

W obliczu rosnącej liczby oszustw policja apeluje o ostrożność. Nadkomisarz Maja Piwowarska z KPP Wschowa podkreśla: „Apelujemy o ostrożność i zachowanie zasady ograniczonego zaufania przy dokonywaniu jakiejkolwiek transakcji w sieci”. To przypomnienie, że w internecie nie zawsze możemy być pewni tożsamości naszego kontrahenta.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Gosc
08.03.2024 12:26

Naiwnych przybywa brawa dla oszustow. Naiwnych nie brakuje a tyle sie mówi

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl