TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa świętowała 233. rocznicę Konstytucji 3 Maja - msza, przemówienia i patriotyczny spektakl

Poniedziałek, 06 maja 2024 o 15:05, autor: 0
Szlichtyngowa świętowała 233. rocznicę Konstytucji 3 Maja - msza, przemówienia i patriotyczny spektakl

Miniony piątek w Szlichtyngowie stał pod znakiem patriotycznych obchodów 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten rozpoczął się od mszy świętej, której przewodniczył ks. proboszcz Jan Sobolewski, a zakończył spektaklem przygotowanym przez społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.

Hołd i pamięć pod pomnikami

Po mszy, przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych instytucji, w tym Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus, złożyli znicze pod pomnikiem Jana Pawła II oraz na Rynku pod pomnikiem pamięci. Hymn państwowy oraz złożenie wiązanek wprowadziły mieszkańców w nastrój refleksji i patriotyzmu.

Patriotyczny spektakl szkolny

Szczególnym punktem obchodów była akademia patriotyczna zatytułowana "Niesamowita podróż do przeszłości", przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Spektakl, który odbył się pod kierunkiem grona pedagogicznego, zachwycił zebranych zarówno swoją formą, jak i głębokim przesłaniem.

Słowa uznania od władz

Podczas okolicznościowych przemówień Burmistrz Jolanta Wielgus wyraziła wdzięczność dla wszystkich uczestników uroczystości. "Cieszę się, że dziś kolejny rok z rzędu spotykamy się na gminnych uroczystościach aby zamanifestować nasze przywiązanie do historii, do tradycji i naszą miłość do Ojczyzny" - mówiła burmistrz Wielgus. Dzień ten był również okazją do podziękowań dla strażaków w związku z Międzynarodowym Dniem Strażaka.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl