TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa: Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem (ZAPOWIEDŹ)

Wtorek, 23 maja 2023 o 14:15, aktualizacja Wtorek, 23 maja 2023 o 14:28, autor: 0
Szlichtyngowa: Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem (ZAPOWIEDŹ)

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z profesorem Jerzym Bralczykiem, wybitnym językoznawcą i popularyzatorem wiedzy o języku. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 2 czerwca 2023 roku (piątek) o godzinie 11:00 w Sali Widowiskowej, mieszczącej się przy ulicy Głogowskiej 1 w Szlichtyngowej. Wstęp na spotkanie jest całkowicie bezpłatny.

Kim jest Jerzy Bralczyk?

Profesor Jerzy Bralczyk to postać zasłużona dla polskiego języka. Jest nie tylko cenionym naukowcem, ale również wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego oraz wykładowcą na renomowanym Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jego zainteresowania obejmują język mediów, reklamy i polityki. Ponadto profesor Bralczyk jest autorem licznych publikacji popularnonaukowych oraz felietonów, które zdobyły ogromną popularność.

Z pewnością wiele osób kojarzy profesora Bralczyka z telewizyjnych programów i programów radiowych, w których przekazywał swoją wiedzę o języku. Programy takie jak "Mówi się", "Na słówko", "Słowo o słowie" czy "Słowo się rzekło" przyciągały słuchaczy i widzów, którzy chcieli zgłębić tajniki polszczyzny.

Źródło: Biblioteka Szlichtyngowa

Foto: Didaskalia (YouTube), Biblioteka Szlichtyngowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl