TworzymyGłos Regionu

Szkoła Muzyczna we Wschowie rozpoczyna rekrutację

Wtorek, 28 lutego 2023 o 13:15, aktualizacja Wtorek, 28 lutego 2023 o 16:59, autor: 1
Szkoła Muzyczna we Wschowie rozpoczyna rekrutację

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. K. Kurpińskiego we Wschowie rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2023/2024. Szkoła prowadzi naukę w zakresie zajęć edukacyjnych artystycznych w dwóch cyklach kształcenia. Cykl sześcioletni skierowany jest dla dzieci, które kończą co najmniej 7 lat, ale nie więcej niż 10 lat w danym roku kalendarzowym. Natomiast cykl czteroletni kierowany jest do dzieci, które kończą co najmniej 8 lat, ale nie więcej niż 16 lat w danym roku kalendarzowym.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia we Wschowie oferuje następujące zajęcia edukacyjne: naukę gry na instrumentach takich jak fortepian, harfa, sahshorn, tuba, puzon, trąbka, gitara, skrzypce, wiolonczela, flet, klarnet, saksofon, perkusja, organy. W ramach zajęć ogólnomuzycznych prowadzone są zajęcia z podstaw rytmiki, kształcenia słuchu oraz audycje muzyczne. Dodatkowo, w szkole działa chór, orkiestra oraz zespoły instrumentalne i kameralne.

Podstawą przyjęcia kandydata do kształcenia w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia we Wschowie jest złożenie wniosku wraz z załącznikiem w okresie od 1 marca do 26 maja 2023 r. oraz uzyskanie odpowiedniej ilości punktów podczas badania przydatności kandydata do kształcenia w szkole artystycznej. Wymagane dokumenty to: wypełniony wniosek o przyjęcie do szkoły według wzoru obowiązującego w szkole, zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia nauki w szkole muzycznej na wybranym instrumencie oraz oświadczenie o wielodzietności (wymagane w drugim etapie rekrutacji, jeśli zajdzie taka konieczność).

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są codziennie od poniedziałku do piątku w sekretariacie szkoły w godzinach od 10:00 do 16:00, lub drogą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat@psmwschowa.eu. Kwalifikacja kandydatów odbywa się na podstawie badania przydatności do kształcenia muzycznego. Badanie przydatności kandydatów do nauki w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia we Wschowie polega na indywidualnym sprawdzeniu uzdolnień muzycznych i predyspozycji do nauki gry na wybranym instrumencie. 

Po przeprowadzeniu badania przydatności, komisja rekrutacyjna podejmuje decyzję o przyjęciu kandydata do szkoły. W przypadku dużej liczby chętnych, decyzję o przyjęciu podejmuje się na podstawie wyników badania oraz ocen ze szkoły podstawowej lub innej szkoły muzycznej.

Kandydaci, którzy zostaną przyjęci do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia we Wschowie, rozpoczynają naukę gry na wybranym instrumencie. Szkoła oferuje wiele różnych instrumentów do wyboru, w tym fortepian, skrzypce, altówkę, wiolonczelę, kontrabas, flet, klarnet, saksofon, trąbkę, puzon, waltornię, perkusję oraz gitarę klasyczną.

Podczas nauki uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu historii muzyki, teorii muzyki, solfeżu oraz innych przedmiotów związanych z muzyką. Organizowane są także liczne koncerty i przesłuchania, które pozwalają uczniom wykazać się swoimi umiejętnościami przed publicznością.

Badanie przydatności kandydatów ubiegających się o przyjęcie do Szkoły na rok szkolny 2023/24 odbędzie się  w dniach 29 i 30 maja 2023 r. w budynku PSM I st. we Wschowie, ul. Głogowska 11, 67-400 Wschowa

Termin składania wniosków o przyjęcie do Szkoły wraz z załącznikiem: od 1 marca do 26 maja 2023 r.

Wniosek wraz z klauzulą RODO dostępny jest do pobrania w materiałach poniżej tego artykułu lub w sekretariacie szkoły.

W przypadku większej liczby kandydatów, którzy zostali zakwalifikowani do nauki, niż liczba miejsc wynikająca z organizacji szkoły, pierwszeństwo w przyjęciu na dany instrument mają dzieci, które uzyskały wyższą ilość punktów. Pozostali kandydaci umieszczani są na liście rezerwowej lub na liście przyjętych warunkowo, jeśli zdecydują się na zmianę wybranego przez siebie instrumentu na inny, proponowany przez komisję rekrutacyjno-kwalifikacyjną.

Kandydaci z listy rezerwowej mają realną szansę przyjęcia do szkoły, jeżeli we wrześniu pojawią się wolne miejsca spowodowane nagłą rezygnacją uczniów z dalszej nauki.

PSM I st. we Wschowie prowadzi zajęcia przygotowawcze, na których kandydaci dowiedzą się, jaki będzie przebieg przesłuchania do szkoły i jakie zadania należy wykonać. Terminy zajęć przygotowawczych: 13,18, 20 marca, 5, 18, 19 kwietnia oraz 8 maja br.

Do pobrania:

Regulamin rekrutacji

Regulamin​_rekrutacji​_23​_24.pdf 0.53MBWniosek o przyjęcie kandydata 23​_24

Wniosek​_o​_przyjęcie​_kandydata​_23​_24.pdf 0.79MBOświadczenie o wielodzietności

Oświadczenie​_o​_wielodzietności.pdf 0.50MB

Źródło: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. K. Kurpińskiego we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Młoda dama
01.03.2023 12:12

Szkoła muzyczna to moje największa przygoda w życiu. To najlepsze co mogło mnie spotkać. Polecam każdemu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl