TworzymyGłos Regionu

reklama

Święto Niepodległości w Jędrzychowicach: Uczniowie pielęgnuje pamięć narodową

Czwartek, 09 listopada 2023 o 21:47, aktualizacja Czwartek, 09 listopada 2023 o 22:41, autor: 0
Święto Niepodległości w Jędrzychowicach: Uczniowie pielęgnuje pamięć narodową

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicach przypomnieli społeczności lokalnej o głębokiej wartości wolności i patriotyzmu. Zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, podczas którego młodzi artyści wyrażali miłość do ojczyzny poprzez wiersze i pieśni patriotyczne.

Pamięć i tożsamość narodowa w wykonaniu najmłodszych

Przedstawienie przygotowane przez uczniów stało się żywą lekcją historii, demonstrując, że Święto Niepodległości nie jest tylko dniem wolnym od pracy czy szkoły, ale przede wszystkim okazją do refleksji i wyrażenia wdzięczności dla tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Młodzi aktorzy i wokaliści, poprzez swój talent i zaangażowanie, przekazali silny komunikat o znaczeniu wiary w wartości narodowe.

Goście nie zawiedli

Wydarzenie to nie mogło się odbyć bez wsparcia lokalnych władz oraz społeczności. Burmistrz Jolanta Wielgus, wraz z zastępcą Błażejem Rajmanem i dyrektor szkoły Martą Krawczyk, wspólnie z radnymi, nauczycielami, rodzicami i dziadkami, aktywnie uczestniczyli w tym wzruszającym przedsięwzięciu.

Zobacz również: Uroczyste nadanie sztandaru i imienia Wojska Polskiego dla Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach


Źródło/foto: Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicach

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl