TworzymyGłos Regionu

reklama

Świąteczna atmosfera opanowała Sławę. Na Nowym Rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy (ZDJĘCIA)

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 o 09:40, aktualizacja Poniedziałek, 11 grudnia 2023 o 10:14, autor: 1
Świąteczna atmosfera opanowała Sławę. Na Nowym Rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy (ZDJĘCIA)

Nowy Rynek w Sławie przeobraził się w prawdziwą zimową krainę cudów! Mieszkańcy i goście mieli okazję zanurzyć się w magiczną atmosferę Jarmarku Świątecznego, który oferował coś wyjątkowego dla każdego. Sponsorami wydarzenia byli Ranczo Lucky, Stowarzyszenie Kraina Lasów i Jezior - LGD, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Sława Śląska.

Jarmark obfitował w lokalne rękodzieło. Od unikalnych prac szydełkowych, przez dekoracje, po świąteczne upominki. Ale to nie wszystko! Oferta kulinarna zaspokoiła nawet najbardziej wybredne podniebienia, serwując pyszności zarówno wytrawne, jak i słodkie.

Dla najmłodszych przygotowano komnatę Świętego Mikołaja - idealne miejsce do zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Na najmłodszych czekała również zagroda z alpakami i różnorodne warsztaty, w tym zdobienie bombek. Do tego doszły występy artystyczne, które ożywiły atmosferę jarmarku.

Mieszkańcom i gościom zgromadzonym na jarmarku za udział podziękował Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła. Około godziny 16:00 nastąpił moment, na który wszyscy czekali - uroczyste włączenie iluminacji świetlnych, które rozświetliły Nowy Rynek, tworząc niepowtarzalny nastrój.

Jarmark miał też swoją ważną misję - wsparcie zbiórki pieniężnej dla Nikosia, potrzebującego specjalistycznego leczenia małego mieszkańca gminy.

Źródło: Urząd Miejski w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Brrrrrrrrrrrrr !
13.12.2023 06:33

Burmistrz Sławy zapomniał powiedzieć, że to Jarmark nie Świąteczny , ale JARMARK i POKAZ CEN towarów spożywczych i przedmiotów świątecznych !!!!. Bardziej przypomina SKANSEN XXI Wieku niż jarmark świąteczny dla przeciętnego człowieka !!!!!. Może i Burmistrza stać na te wyroby, ale nie przeciętnego konsumenta, który zubożał prze tą totalną ponad 8 letnią politykę totalnego rządu pis plus !!!!!!. Całe szczęście - Koalicja 15 Pażdziernika wczoraj tą totalną władze pożegnała !!!!!!. Brawo My !!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl