TworzymyGłos Regionu

reklama

Stypendia dla uczniów z gm. Szlichtyngowa. Burmistrz Wielgus zachęca do składania wniosków

Piątek, 14 czerwca 2024 o 14:03, autor: 0
Stypendia dla uczniów z gm. Szlichtyngowa. Burmistrz Wielgus zachęca do składania wniosków

Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa ogłosiła nabór wniosków o stypendium za wyniki w nauce za rok szkolny 2023/2024. Uczniowie z klas IV-VIII, którzy uczęszczają do szkół prowadzonych przez gminę, mogą ubiegać się o nagrodę za swoje osiągnięcia.

Kto może ubiegać się o stypendium?

Stypendium jest przeznaczone dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlichtyngowej, Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicach oraz Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach. Aby zakwalifikować się do stypendium, uczniowie muszą spełniać co najmniej jedno z poniższych kryteriów:

  • Uzyskanie średniej ocen co najmniej 5,20 oraz wzorowej oceny z zachowania.
  • Osiągnięcie tytułu laureata lub finalisty konkursów i olimpiad o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski można składać do 31 lipca 2024 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Szlichtyngowej. W imieniu uczniów wnioski składają ich rodzice lub opiekunowie prawni. Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów są określone w Uchwale Rady Miejskiej z dnia 6 października 2021 r. dotyczącej Regulaminu przyznawania stypendiów dla uzdolnionych dzieci i młodzieży.

Cel stypendiów

Stypendia mają na celu motywowanie uczniów do dalszego rozwoju i podnoszenia swoich aspiracji. Jak wyjaśnia Burmistrz Szlichtyngowy: „Grono nagrodzonych będzie stanowić pozytywny wzorzec dla wszystkich uczniów oraz będzie wzmacniać poczucie własnej wartości w społeczności naszej gminy.”

Wręczenie stypendiów odbędzie się na uroczystej gali na początku nowego roku szkolnego, co dodatkowo podkreśli wagę tego wyróżnienia.

Do pobrania:

1. Wniosek.

2. Uchwała Nr XXVII/212/21 Rady Miejskiej z dnia 6 października 2021 r. w sprawie Regulaminu przyznawania stypendiów dla uzdolnionych dzieci i młodzieży.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl