TworzymyGłos Regionu

reklama

Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” zorganizowała spotkanie Mikołajkowo-Noworoczne (ZDJĘCIA)

Czwartek, 18 stycznia 2024 o 18:17, aktualizacja Piątek, 19 stycznia 2024 o 12:03, autor: 0
Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” zorganizowała spotkanie Mikołajkowo-Noworoczne (ZDJĘCIA)

W sali klubowej CKIR we Wschowie odbyło się 18. spotkanie Mikołajkowo-Noworoczne Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Pomocna Dłoń”. W wydarzeniu wzięło udział 55 osób, w tym członkowie stowarzyszenia, ich opiekunowie, rodziny oraz specjalnie zaproszeni goście. 

Atmosfera pełna ciepła i uśmiechu

Spotkanie obfitowało w radość i wzajemne wsparcie. Jak relacjonuje prezes stowarzyszenia, pani Bernadeta Gorszkowiak, „wszyscy byli bardzo szczęśliwi ze wspólnie spędzonego czasu”. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, owoców oraz chrupiących przekąsek. Święty Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki rozdawał paczki ze słodyczami, zakupione dzięki środkom z konkursu ofert Powiatu Wschowskiego. Zarząd Stowarzyszenia kieruje serdeczne podziękowania do rodziców, Piekarni - Cukierni Gierczak, Intermarche Wschowa oraz Pana Jacka Skrzypczaka za wsparcie w organizacji wydarzenia.

Wizyta Burmistrza Konrada Antkowiaka

Jednym z gości był burmistrz Konrad Antkowiak, który wyraził swoje głębokie wzruszenie i zaszczyt bycia częścią tego wydarzenia. „Zobaczyć uśmiechy na twarzach dzieci, radość i beztroskę, to coś, czego nie da się opisać słowami” - mówił burmistrz.

Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” działa prężnie

Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” od lat angażuje się w pomoc dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej. Ich działania obejmują organizację zajęć rehabilitacyjnych, manualnych, muzykoterapii, a także wypoczynku letniego w specjalistycznych ośrodkach. Celem jest nie tylko wsparcie, ale i integracja z rówieśnikami, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju społecznego i emocjonalnego podopiecznych.

Członkowie Stowarzyszenia aktywnie uczestniczą w życiu lokalnej społeczności, uczęszczając na różnorodne zajęcia, jak te organizowane w Pracowni Orange czy CKiR.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl