TworzymyGłos Regionu

reklama

Staszic zaczyna wakacje. Zakończenie roku szkolnego w I ZS we Wschowie [FOTO]

Piątek, 21 czerwca 2024 o 13:24, autor: 2
Staszic zaczyna wakacje. Zakończenie roku szkolnego w I ZS we Wschowie [FOTO]

Rok szkolny w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie dobiegł końca, przynosząc wiele emocji i zasłużonych nagród. Uroczystość zakończenia była pełna wzruszeń, wyróżnień oraz podsumowań osiągnięć uczniów.

Wybitni uczniowie i ich osiągnięcia

Spośród 638 uczniów szkół Technikum, BSIS oraz Liceum OPW, wielu wyróżniło się wyjątkowymi wynikami w nauce oraz działalnością społeczną i sportową. Najwyższą średnią w Technikum osiągnęła Amelia Zbierzak z klasy IV TEE (technik ekonomista), uzyskując imponującą ocenę 5,5. W Liceum OPW prym wiodła Paulina Strojwąs ze średnią 5,25.

Nie zabrakło również czerwonych pasków, dyplomów i wyróżnień. Nagrody wręczano za osiągnięcia sportowe, wyniki w nauce oraz zaangażowanie społeczne. Szczególne wyróżnienie otrzymał Sebastian Napierała, który uratował życie współpracownikowi podczas praktyk zawodowych.

Słowa dyrektora i wicestarosty

Podczas uroczystości, dyrektor szkoły, Piotr Wieland, podkreślił wagę minionego roku szkolnego:

„Nadszedł ważny dzień. Dzisiaj kończymy kolejny rok szkolny, rok pełen wyzwań i niespodzianek. Przed wami czas relaksu i ładowania akumulatorów na kolejny rok. Gratuluję wszystkim uczniom, którzy otrzymali promocję do następnej klasy. Dziękuję wam za podjęty wysiłek i zaangażowanie w życie klasy i naszej szkoły. Gratuluję wyników w nauce oraz sukcesów wielkich i małych. Wiem, że pracowaliście bardzo ciężko na sukces szkoły, rozwijaliście swoje umiejętności i pasje. Odnieśliście sukcesy w nauce i sporcie, co oznacza, że wasz potencjał i możliwości są naprawdę duże. Liczę na to, że od września będziecie kontynuować swój dalszy rozwój. Tym, którzy będą musieli zmierzyć się z egzaminem poprawkowym, życzę cierpliwości w przyswajaniu materiału i pomyślnego zdania egzaminu. W szczególności chciałbym zwrócić się do absolwentów szkoły branżowej. Gratuluję wam wytrwałości w zgłębianiu wiedzy i doskonaleniu umiejętności praktycznych, których uczyliście się przez ostatnie trzy lata w pierwszym Zespole Szkół oraz podczas praktyk zawodowych. Chcę, żebyście wiedzieli, że doceniamy wasze umiejętności praktyczne i to, że wybraliście pracę w konkretnych, jakże ważnych dla funkcjonowania społeczności zawodach. Życzę wam, drodzy absolwenci, abyście z wiarą w siebie szli przez życie. W każdym z was jest siła, odwaga i zdolności, które pozwolą odnosić sukcesy w każdej dziedzinie. Szanowni rodzice, dziękuję za całoroczną współpracę, za wszelkie działania wspierające pierwszy zespół, za zrozumienie, budowanie pozytywnego wizerunku szkoły i zaangażowanie w przeróżne inicjatywy, wszystkim rodzicom na czele z Radą Rodziców. Ogromnie dziękuję i liczę na owocną współpracę w następnym roku szkolnym. Koleżanki i koledzy, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły, dziękuję za włożony trud w wychowanie młodzieży, edukację, za życzliwość i troskę oraz kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi. Dziękuję za opiekę i dbałość o bezpieczeństwo naszych wychowanków na terenie szkoły podczas imprez i wycieczek. Serdecznie dziękuję za wszelkie inicjatywy, które przyczyniają się do pozytywnego odbioru naszej szkoły w środowisku lokalnym. Na koniec chciałbym przypomnieć o bezpieczeństwie podczas dni wolnych. Wakacje to czas beztroski, odpoczynku i relaksu, dlatego w tym czasie w sposób szczególny należy dbać o swoje bezpieczeństwo. Uważajcie na siebie i do zobaczenia za dwa miesiące. Życzę wszystkim bezpiecznego, spokojnego i udanego wypoczynku”

Wicestarosta Wschowski, Andrzej Bielawski, również zabrał głos, podkreślając znaczenie szkoły i jej współpracy z lokalnym środowiskiem:

„Kochani, na początku bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie. Staszic to szkoła, która kształci specjalistów i fachowców, jest dla nas bardzo ważna. Wszystkim absolwentom życzę powodzenia w życiu, znalezienia pracy, która będzie was satysfakcjonowała. Tym, którzy chcą kontynuować dalszą naukę, życzę dostania się do wybranej szkoły i z powodzeniem kontynuowania nauki. Bardzo serdecznie chciałem również podziękować dyrekcji I Zespołu Szkół za współpracę i zaangażowanie. Ich efektywność jest naprawdę ogromna. Pracownie, które zostały otwarte, robią naprawdę wrażenie. Panie dyrektorze, za to zaangażowanie bardzo dziękuję. Trzeba też podkreślić, że przy realizacji tych projektów mrówczą pracę wykonały panie wicedyrektor Magdalena Kycaj i Beata Wasyliszyn. Bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękuję panu dyrektorowi Piotrowi Wielandowi, gratuluję współpracy z lokalnym środowiskiem.”

Podziękowania i życzenia od Starosty Wschowskiego

W imieniu Zarządu Powiatu, Starosta Wschowski Waldemar Starosta, zwrócił się do uczniów i nauczycieli, wyrażając wdzięczność za ich pracę i zaangażowanie:

„Chciałem bardzo wam pogratulować, że dzięki swojemu zaangażowaniu, pracy, wysiłkowi jesteście tutaj dzisiaj i z sukcesami kończycie ten rok szkolny. Tym, którzy może nie odnieśli takich sukcesów, jak sobie zakładali, radzę się nie przejmować, bo wszystko przed wami. Macie dużo czasu, także jak nie teraz, to za chwilę. Głowa do góry! Chcę tutaj oczywiście powiedzieć, że tak jak pan wicestarosta powiedział, szkolnictwo zawodowe jest naszym oczkiem w głowie, jeżeli chodzi o nasz powiat, o Zarząd Powiatu. Zrobimy wszystko, abyście się jak najlepiej czuli tutaj w szkole, żebyście mieli jak najlepsze warunki do nauki. Państwo, drodzy nauczyciele, jak najlepsze warunki do pracy, i musi być jeszcze lepiej. Zakładamy, że tak będzie. Tymczasem życzę wam fantastycznych wakacji, dużo uśmiechu, dużo odpoczynku. Wiem, że niektórzy z was pewnie będą chcieli sobie popracować w te wakacje. Życzę wam, żeby wasi pracodawcy nie mieli „węża w kieszeni”, żebyście jak najlepsze efekty finansowe z tej pracy mieli. Skoro już musicie zamiast sobie poleżeć na plaży, pójść do pracy, albo chcecie. Moi drodzy, dużo radości i obyśmy się 1 września zobaczyli z uśmiechami, wypoczęci, opaleni, zadowoleni. Tego wam życzę, a państwu nauczycielom również wypoczynku, bo też wam się to należy.”

Podczas uroczystości głos zabrała również Agata Borowska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, która przed rokiem uległa poważnemu wypadkowi.

„Dziś kończy się ważny etap waszego życia - zakończenie edukacji zawodowej. Wkraczacie na ścieżkę dorosłości, gotowi stawić czoła nowym wyzwaniom i spełniać Wasze marzenia. Choć nie miałam okazji przeżywać tych lat z wami bezpośrednio, to jestem pełna podziwu dla waszej wytrwałości, determinacji i ciężkiej pracy. [...] Dziękuję wam za wspólnie spędzony czas i za wszystkie chwile radości. [...] Życzę wam tego wszystkiego, co najlepsze.”

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Eldo
22.06.2024 06:48

Nie było Kłosowskiego?

avatar
~do Eldo
22.06.2024 12:00

Byłbym za repetitio.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl