TworzymyGłos Regionu

reklama

Startuje budowa boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowicach

Piątek, 28 lipca 2023 o 11:42, autor: 0
Startuje budowa boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowicach

To kolejny znaczący krok dla sportu i młodzieży w Jędrzychowicach. W dniu 27 lipca 2023 r. Burmistrz Miasta i Gminy Jolanta Wielgus, w towarzystwie p.o. Głównej Księgowej Heleny Romanowicz, podpisały umowę na realizację kolejnego etapu projektu sportowego.

Szczegóły umowy

Zadanie, które nosi tytuł "Budowa zespołu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowicach – etap II" będzie realizowane przez firmę PPHU Ogrody Daniela ze Wschowy, której przedstawicielem jest Daniel Chałupka.

Warto podkreślić, że wartość całkowita tej inwestycji to 246 000,00 zł. Ze znaczącym wsparciem przyszło jednak województwo lubuskie. Gmina Szlichtyngowa otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, w ramach Programu Inwestycyjnego „Lubuska Baza Sportowa” w kwocie 100.000,00 zł.

Dodatkowo, dla pewności prawidłowego nadzoru nad całym projektem, podpisana została umowa z inspektorem nadzoru inwestorskiego, firmą Biuro Inżynierskie Marian Szarejko z siedzibą we Wschowie.

Umowa podpisana!

Obok burmistrz i księgowej, wśród osób obecnych podczas podpisania umowy byli radni Rady Miejskiej: Krystian Śladewski oraz Agnieszka Skurjat. Obecna była także sołtys Brygida Piwowar i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Jędrzychowicach, Marta Krawczyk.

Co dokładnie obejmuje inwestycja?

W ramach projektu powstanie boisko do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej. Dodatkowo przewidziano realizację drenażu oraz chodnika wykonanego z kostki betonowej. Zgodnie z umową, wszystkie prace powinny zakończyć się w ciągu 4 miesięcy od dnia podpisania dokumentów.

Mieszkańcy Jędrzychowic z pewnością z niecierpliwością będą obserwować postępy w rozbudowie obiektu sportowego.

Zobacz również: Uroczyste otwarcie boiska sportowego w Jędrzychowicach (VIDEO)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl