TworzymyGłos Regionu

reklama

Stanowisko ds. mediów dla Aleksandra Ziemka

Wtorek, 26 marca 2019 o 14:55, aktualizacja Piątek, 29 marca 2019 o 16:31, autor: 65
Stanowisko ds. mediów dla Aleksandra Ziemka

Zakończony został nabór na stanowisko ds. mediów w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa. W jego wyniku wybrany został Aleksander Ziemek, radny Rady Miejskiej we Wschowie, do niedawna nasz redakcyjny kolega. W związku z tym, że Ustawa o Samorządzie Gminnym nie przewiduje łączenia funkcji radnego i pracownika Urzędu, Aleksander Ziemek będzie musiał zdać mandat radnego.

26 marca Urząd Miasta i Gminy Wschowa powiadomił o tym, że w wyniku zakończenia naboru na stanowisko ds. mediów, wybrany został Aleksander Ziemek. Jak czytamy w informacji na ten temat ,,na wolne urzędnicze stanowisko ds. mediów aplikację złożyły dwie osoby, z których jedna spełniała wymogi formalne zgodne z ogłoszeniem. Kandydat przystąpił do drugiego etapu naboru, jakim była rozmowa rekrutacyjna. Pan Aleksander Ziemek wykazał się odpowiednimi kwalifikacjami do zatrudnienia na stanowisku ds. mediów.".

 Przed podpisaniem umowy Aleksander Ziemek będzie musiał złożyć mandat radnego. To z kolei spowoduje, że w Radzie Miejskiej we Wschowie pojawi się nowa osoba. Według liczby oddanych głosów w okręgu 1 na Komitet Wyborczy Konrad Antkowiak Aleksandra Ziemka powinna zastąpić Wioletta Zarzycka, która zdobyła 44 głosy.

(rak)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (65)

avatar

avatar
~Natalia
26.03.2019 15:47

Gratuluję i życzę sukcesów :)

avatar
~Gekon
27.03.2019 18:44

Panie Burmistrzu, uczciwie byłoby powołać swoich wprost z politycznego rozdania i wziąć za nich odpowiedzialność polityczną! Po co ta szopka?

avatar
~Xyz
26.03.2019 15:49

Nie ma to jak stworzone pod konkretnego kandydata ?

avatar
~do Xyz
26.03.2019 15:53

Nie wiesz, to nie wypowiadaj się

avatar
~Zawiedziona bólem tyłka
26.03.2019 16:09

Składałeś papiery, ale się nie udało i teraz próbujesz to sobie jakoś wytłumaczyć? Zobacz sobie na wymagania ma dane stanowisko i nie pisz takich dyrdymałów.

avatar
~The Onion Router
26.03.2019 20:54

Niesamowite, niewyobrażalne, niesłychane, że wygrał akurat On - tak można by mówić, gdyby ktokolwiek inny, niż Pan Aleksander dostał się na to stanowisko. Spójrzcie na to trzeźwym okiem - wymagania odnośnie kandydatów są takie, że praktycznie każdy były, jak i obecny pracownik zw.pl z dłuższym stażem mógłby aplikować na to stanowisko. Pan Aleksander aplikował i wygrał. Nie wiem, czy którykolwiek z kolegów po fachu też starał się o stanowisko ds. mediów (a trzeba przyznać, iż śmiało mogli). Przewaga Pana Aleksandra polegała na tym, iż po prostu była. Rozumiem, że stawiane przed kandydatem wymagania nie muszą być przydatne w pracy (np. która strona urzędu jest oparta na WP?) Jeżeli za chwile zobaczymy filmy tworzone w SV, grafikę rastrową lub fotki prosto z AP, czy blogowanie za pomocą WP (a to akurat bardzo łatwo sprawdzić), wtedy odpowiecie sobie sami, czy powyższe wymagania odpowiadają czynnościom wykonywanym na stanowisku. Nie zmienia to faktu, iż coraz częściej słychać głosy niezadowolenia odnośnie rozbuchania ilości nowych etatów w ratuszu. Oby budowanie Bizancjum nie skończyło się identycznie, jak budowanie Wieży Babel.

avatar
~XAX
26.03.2019 16:02

Brak słów...

avatar
~X
26.03.2019 16:10

Fakt. Też nie widzę Pani Zarzycki ej w radzie

avatar
~Ona
26.03.2019 16:07

Gratuluję Aleksander!

avatar
~Ja cię nie mogę...
26.03.2019 16:19

To są te wasze konkursy.........?, jak widać - co zauważył forumowicz "Xyz" ....! - wszystko rozgrywa się w środowisku "SAMI SWOI": - psiapsiółki zastępują sąsiadki; taczki zastępują konkursy; nepotyzm zastępuje kolesiostwo partyjne; fachowość i kompetencja zastępuje układ koalicyjny , itd. "SAMI SWOI" - a sprawiedliwość musi być po naszej stronie ......!

avatar
~do ja cię nie mogę
26.03.2019 16:23

człowieku ogarnij się. był konkurs, pan Ziemek konkurs wygrał, zgłosiły się dwie osoby, nie było widać tłumów na to stanowisko. Gdyby były tłumy, byliby lepsi, a pan Ziemek by wygrał to zgoda. Ale tutaj ani tłumów, a ty chyba nie startowałeś. Więc zastanów się co piszesz. Daj człowiekowi popracować, a potem oceniaj. Bo na razie twoje węszenie psu na budę

avatar
~Smutny
26.03.2019 16:57

To chyba Ty nie wiesz co piszesz!!!

avatar
~Ogarnijciesię
26.03.2019 16:56

Kolesiostwo gołym okiem widać! Ciekawe kto obsadzi kolejne stanowiska pracy i ile jeszcze tych stanowisk będzie. Tyle ile żyje to nie przypominam sobie aby któryś z nowych burmistrzów ogłaszał tyle konkursów! Ciekawe jakby burmistrz był prezydentem Wrocławia to jakie by tworzył stanowiska? Taka mała Wschowa a potrzebny spec. ds mediów śmiech na sali. Druga spec od kadr i płac po co i dla kogo? Żal mi Was wszystkich. Jak kiedyś usłyszałem Konrad jak to dobrze rozegrasz to drugie wybory i ostatnie wygrasz i ktoś się chyba bardzo grubo pomylił. Myślę że już by znalazla się nie mała grupa ludzi do zrobienia REFERENDUM!!! I TO CHYBA BYŁOBY NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE!

avatar
~do ogarnijciesię
26.03.2019 17:07

dlaczego my mamy się ogarniać, a ty nie? to nie jest ciekawe, co by burmistrz robił we Wrocławiu, gdyby był prezydentem Wrocławia. Jest burmistrzem Wschowy i pracuje dla dobra tego miasta. Gołym okiem widać, że gula komuś na tym forum skacze, bo ma inny pomysł na Wschowę tylko problem w tym, że nie wygrał wyborów. Ten kto wygrał dzisiaj decyduje. Trzeba się z tym pogodzić. Gadanie o referendum jest żałosne. A co by było, gdyby referendum się odbyło na tym forum? Chyba dostałbyś bana za pisanie głupot :))))))))))

avatar
~Anna
26.03.2019 17:05

To są kpiny z wyborców.

avatar
~do Anna
26.03.2019 18:36

co jest kpiną z wyborców? Że w konkursie wygrywa osoba, która spełnia wymogi konkursu. To nie są akurat kpiny. Adaś poniżej twierdzi, że za małe miasto na takie stanowisko. Może za małe, a może w sam raz. To wyjdzie w praniu. Pani Agnieszka Tomczak pełniła obowiązki rzecznika prasowego. Z tego wynika, że przestanie pełnić i zajmie się tym pan Ziemek. Prosżę mi wytłumaczyć co jest kpiną? Bo nauczyliśmy się tak mówić, ale nie wiadomo dlaczego tak mówimy. Jest kpiną, bo? Nikt chyba głupi nie jest i można podejrzewać, że skoro tyle nowych osób jest zatrudnianych, to ktoś w tym urzędzie za chwilę będzie szukał roboty. I chyba nie tylko jedna osoba, a będzie ich więcej. Pytanie czemu to służy. Tego niestety nikt nie wyjaśnić nie chce.

avatar
~Adaś
26.03.2019 17:06

Na ile jest to przekonywujące, słuszne, konieczne i potrzebne ….. p. Agnieszka Tomczyk jako rzecznik prasowy UMiG a p. Aleksander Ziemek obejmuje stanowisko ds. mediów w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa. Muszę zadać pytanie … czy teraz przed nazwiskiem zawidnieje przywilej - "dyrektor" ? …. tam wyżej to już tylko - "minister" . W duchu mojego zdumienia, a Pana przecież jeszcze do niedawna zmagań z przerostem w administracji, teraz mogę spokojnie niedowierzać i nie mieć ufności co do Pana decyzji ? Jak to się mogło stać, że Pan który tak wałczył i demaskował faux pas poprzedników ( p. Patalas) raptem ( za pieniądze) stał się bezcelowym trybem, potrzebnym jak umarłemu kadzidło, elementem kosztów tego urzędu z naszych podatków ? Czyli co,...…. miejsce siedzenia (płacenia) zmieniło Panu punkt widzenia, czyli osąd na każde nonsensowne trwonienie pieniędzy raptem stało się Panu bliskie ? Może się mylę ale bardzo źle odczytuję takie gesty czy stawiane argumenty o czyjekolwiek w tej roli potrzebie zatrudnienia...… to etat na inną skale miasta, na inną dynamiczność miasta, na inny budżet miasta. Panie burmistrzu, najpierw zarób Pan na swój image czynami, dziełem jakiegoś wykonania, wykaż Pan nam konieczność posiadania aż takiej administracji w tejże rozciągłości abym ja i inni mogli uwierzyć w jej sen istnienia, ... inaczej nazwę Pana marnotrawcą. Adaś

avatar
~Nina
26.03.2019 17:45

Ale zaskoczenie... przecież zupełnie nikt się nie spodziewał że ten pan wygra konkurs. Co więcej zupełnie nikt nie spodziewał się tego już przed ogloszeniem konkursu na to stanowisko...

avatar
~Mieszkaniec
26.03.2019 18:23

Nie był ogłoszony jeszcze konkurs, a już mówiono, że Pan Ziemek idzie do pracy do urzędu. I proszę konkursik wygrany

avatar
~Do Mieszkańca
26.03.2019 18:59

Przespałeś ogłoszenie konkursu więc pretensje możesz mieć tylko do siebie.

avatar
~ja
26.03.2019 19:25

Rzeczywiście, co za przypadek.....

avatar
~Xxx do do mieszkanca
26.03.2019 20:52

Z choinki się urwał albo jakis naiwny. To że Ziemek będzie w urzędzie na takim a nie innym stanowisku to było wiadomo od początku.

avatar
~Mieszkanka
26.03.2019 19:01

Gratuluję!Powodzenia życzę panie Aleksandrze !

avatar
~do mieszkanki
27.03.2019 20:09

A czego tu gratulować, pan Ziemek pracuje w zw, jest nauczycielem, ma dietę radnego, a tu przychodzi na etat...powinien ten krok chyba przemyśleć.

avatar
~do "do anny"
26.03.2019 19:08

proszę się nie unosić i zmienić ton; zatrudnianie następuje z publicznych pieniędzy i mamy prawo do oceny. To się nam po prostu nie podoba! Czy to normalne, że już od dawna mówiło się, że pan radny zajmie to stanowisko? Przypadek? Do tej pory żaden burmistrz nie miał rzecznika, i co byliśmy przez to gorzej poinformowani?

avatar
~do ,,do do anny"
26.03.2019 19:16

Zmienię ton. Porozmawiajmy bez unoszenia się :) Czyli kpiną jest to, że od dawna się mówiło? To jest jakiś argument. OK. Ale czy na pewno to jest trafny argument? Być może było ty szyte zbyt grubymi nićmi. To bym się zgodził. lepiej by było gdyby burmistrz poinformował, że chce zatrudnić takie i takie osoby, ogłasza konkurs, ale niech wygra w tym konkursie najlepszy. Tylko czy to by się udało. Chyba nie, bo każdy burmistrz chce pracować z ludźmi do których ma zaufanie. A widocznie do p. Ziemka ma. A jak byś Ty to zrobił? Pani lub Pan, gdybyście chcieli zatrudnić p. Ziemka? To jak by to miało być?

avatar
~Fan Przemka.K
27.03.2019 06:55

Rzecznik był, tylko zatrudniony w Ckir?

avatar
~ziomek
26.03.2019 19:34

Dla mnie proszę o konkurs na dyrektora rybołówstwa! ( stworzyć taki resort w urzędzie).

avatar
~słusznie, bez emocji
26.03.2019 19:36

Ja bym po prostu nie zatrudniał osoby ds mediów. Z bardzo prostego powodu, nie ma takiej potrzeby, nie ma też podobno bardzo pieniędzy. Wszyscy proszący o wsparcie, są odsyłani z kwitkiem. Tylko czekać kolejnego wiceburmistrza. I to ci się tak bardzo podoba?

avatar
~do słusznie bez emocji
26.03.2019 20:09

Nie mówię, że coś mi się podoba. Zastanawiam się, dlaczego to jest kpina. Teraz wiem, że kpina dlatego, że dawno się o tym mówiło, że stanowisko nie jest potrzebne w gminie i że nie ma pieniędzy. I to są powody dla których jest jakieś oburzenie na forum. A ja myślę, że tutaj jest coś za coś. Są zatrudniani jedni, inni będą zwalniani. Tak przypuszczam, bo innego logicznego uzasadnienia nie widzę. Dlatego jestem za tym, żeby poczekać co z tego wyniknie a potem oceniać. bo teraz to nic nie wiadomo. I być może jeden problem z kpiną ten finansowy rozwiąże się sam. A samo stanowisko? Też trudno dzisiaj coś sensownego powiedzieć, bo jeszcze ten pan Ziemek niczym się w urzędzie nie zajął. Jak się zajmie niczym to będę pierwszym który będzie mówił, że to kpina.

avatar
~Do do słusznie bez emocji
26.03.2019 20:39

Tylko żeby kogoś zwolnić w urzędzie to trzeba mieć twarde dowody i podstawy do tego i dopiero wtedy można na jego miejsce kogoś zatrudnić a nie odwrotnie. Nie chciałbyś pracować w takim urzędzie jaki jest teraz. Za chwilę nawet wstępu do niego nie będziesz miał i zobaczymy wtedy co napiszesz bo ja chyba wiem "to chyba jakaś kpina"

avatar
~Wschowianka
26.03.2019 19:44

Czytam te komentarze i nie mogę się nadziwić ile w ludziach jest zawiści .Młody człowiek wygrał konkurs ale znaleźli się tacy, którym to bardzo przeszkadza,bo nie zauważyli ,że taki konkurs został ogłoszony. Jeszcze innym nie podoba się nawet to ,że ktoś składa gratulacje i klikają ,,łapę" w dół. Wyrażanie niezadowolenia ze składania gratulacji to już jest objaw złego wychowania a nawet zwykłego prostactwa.Tak ,powtórzę tu za kimś -ludzie ogarnijnijcie. Panie Aleksandrze ja też gratuluję.

avatar
~Arx
27.03.2019 07:21

Czym różni się pan Ziemek od Giezka i Kuchcickiego ?

avatar
~Poparzony władzą
27.03.2019 21:55

On nie wygrał. On dostał.

avatar
~do wszystkich komentujących
26.03.2019 19:59

a ja jestem pewien, że burmistrz wie, że nie ma kasy i pan Ziemek jest od innych mediów takich jak woda, prąd, gaz. Jest po to, by pilnować by ich nie zużywano za dużo.

avatar
~do Arx
27.03.2019 08:47

Proponuję o odrobinę uczciwości w komentarzach. Różnica jest ogromna. Pan Aleksander nie będzie radnym. Nie trzyma trzech srok za ogon.

avatar
~do do arx
27.03.2019 09:44

Pan Kuchcicki i Giezek chociaż próbowali coś dla elektoratu zrobić. Panu Ziemkowi po czterech miesiącach najwyraźniej znudziło (?) się bycie radnym i spełnianie obietnic wyborczych. Ma pan racje, to ogromna różnica. Na minus

avatar
~Nina
27.03.2019 22:53

Nie będzie radnym nie dlatego, że nie trzyma trzech srok za ogon, a dlatego, że zgodnie z przepisami pracownik urzędu nie może być równocześnie radnym gminy.

avatar
~Do bylego radnego Ziemka
26.03.2019 20:22

Panie Ziemek a Co na to pana wyborcy.Wynik był kiepski 60 głosów.Stolek widać ważniejszy od obietnic przed wyborami .Żenada....

avatar
~Wyborca
27.03.2019 09:25

Co wyborcy? Ja się cieszę i gratuluję ! I już widzę jak trole , hejterzy i zazdrośnicy wpadają na ten komentarz i klikają palucha w dół.

avatar
~ciekawy
26.03.2019 20:23

A dla pana Kurylly to jakie stanowisko? Bo przeciez zlikwidowali naczelnika

avatar
~Propozycja
26.03.2019 20:49

Proponuję aby osoba która odpisuje na komentarze i podpisuje się "do..." lepiej żeby się nie udzielała bo gołym okiem widać że to osoba z obozu obecnego burmistrza i nie jest osobą obiektywną!!!

avatar
~do proropozycja
26.03.2019 20:58

to przykre co proponujesz, bo jak jestem z obozu burmistrza, to zaraz nie jestem osobą obiektywną? Nie przesadzajmy. Nie jestem ani fanem, ani w opozycji do p. Antkowiaka. Zastanawiam się co powoduje forumowiczami, że mają taki obraz działań burmistrza. Trochę się dowiedziałem. Martwi mnie to, że jak próbuje się czegoś dowiedzieć, to proponuje się mnie lekceważyć. Nie wiedziałem, że takie zasady tu panują. Nikogo nie obrażam. Staram się rozmawiać. A taka postawa jest problemem na tym forum?

avatar
~Propozycja
26.03.2019 21:02

I napewno nic mądrego się nie dowiedziałeś albo nie chciałeś się dowiedzieć

avatar
~do Propozycja
26.03.2019 21:05

Na pewno czegoś dowiedziałem się o Tobie. To dobra dla Ciebie nowina? :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl