TworzymyGłos Regionu

reklama

Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlnicy otwiera drzwi dla mieszkańców

Piątek, 19 stycznia 2024 o 23:56, aktualizacja Wtorek, 23 stycznia 2024 o 15:00, autor: 3
Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlnicy otwiera drzwi dla mieszkańców

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak, serdecznie zaprasza mieszkańców na Dzień Otwartych Drzwi Środowiskowego Domu Samopomocy w Siedlnicy. Wydarzenie to, zaplanowane na wtorek, 23 stycznia, rozpocznie się o godzinie 14:00 i będzie okazją do zapoznania się z działalnością i ludźmi tworzącymi tę wyjątkową placówkę. Oprócz możliwości zwiedzenia ośrodka, uczestnicy będą mogli wziąć udział w zajęciach oraz skosztować słodkiego poczęstunku. 

ŚDS w Siedlnicy - od szkoły do nowoczesnego ośrodka

Podczas Dnia Otwartych Drzwi odwiedzający będą mieli unikalną możliwość zobaczenia, jak dawna szkoła podstawowa przekształciła się w nowoczesny ośrodek dla osób wymagających całodziennej opieki. Burmistrz Antkowiak podkreśla, że „Zmiana budynku po dawnej szkole podstawowej na nowoczesny ośrodek wspomagający jest przykładem kreatywnego zarządzania mieniem gminnym”. To wyjątkowe przedsięwzięcie nie tylko ożywiło stary budynek, ale również dało nowe możliwości wsparcia dla osób z potrzebami specjalnymi.

Wsparcie dla osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnościami

Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlnicy, jak mówi burmistrz Antkowiak, jest „dumą i jedną z najważniejszych inwestycji w Gminie Wschowa w ostatnich latach”. Placówka ta stanowi istotne wsparcie dla osób z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnościami intelektualnymi, osobami ze spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi. W ŚDS opiekę znajdzie 35 uczestników, którzy będą uczyć się funkcjonowania w środowisku rodzinnym i społecznym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

ŚDS w Siedlnicy powstał dzięki dofinansowaniu na łączną kwotę ponad 3,3 mln złotych. Więcej o placówce pisaliśmy w artykule „Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlnicy już działa. To jedyna taka placówka w powiecie”.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~lobo
21.01.2024 12:50

I komu ma to służyć?

avatar
~W
22.01.2024 18:03

Warto przeczytać komentowany artykuł - „dla osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnościami”. Osoby, które maja odrobine empatii mogą też zgadnąć, że to miejsce będzie również służyć im opiekunom.

avatar
~DO( lobo)
23.01.2024 08:38

Czy ty tak na poważnie z tym pytaniem?. Czy mam to złożyć na kanwę twojej totalnej głupoty ?. Mimo to odpowiadam ; - A dla ciebie jak będziesz stary i niedołężny !. Bywaj zdrowy i nie potrzebuj żadnej pomocy od innych !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl