TworzymyGłos Regionu

Spotkanie Wigilijne we Wschowie (ZAPOWIEDŹ)

Piątek, 17 grudnia 2021 o 16:55, aktualizacja Piątek, 17 grudnia 2021 o 16:55, autor: 7 2898
Spotkanie Wigilijne we Wschowie (ZAPOWIEDŹ)

W sobotę (18 grudnia) o godz. 16:00 na wschowskim Rynku odbędzie się "Spotkanie Wigilijne", czyli wspólna kolacja oraz kolędowanie z Chórem Lutnia i Młodzieżową Orkiestrą Dętą CKiR we Wschowie.

- Liczę, że zapełnimy plac przed ratuszem i wspólnie pośpiewamy kolędy, złożymy sobie życzenia, zjemy smaczny barszcz z uszkami oraz poczujemy klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia - pisze Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak.

Źródło: Konrad Antkowiak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Ela
14.12.2021 19:05

Świetna inicjatywa widzę że burmistrz Antkowiak ma dobre pomysły i oby tak trzymał a ta inicjatywa powinna być stałym elementem świąt we Wschowie

avatar
~do powyżej
15.12.2021 19:50

Przeczytaj sobie komentarz "123"!!!! To po pierwsze, a po drugie: jest tak dużo zachorowań i tak łatwo się zarazić, że to jest niestety ale zły pomysł !

avatar
~123+
15.12.2021 00:34

Kolęda jest pieśnią religijną o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem. Powstrzymanie się od śpiewania kolęd w Adwencie jest swego rodzaju postem, wyrzeczeniem w oczekiwaniu na coś ważniejszego. Z tego względu w polskiej tradycji już od czasów średniowiecza nie praktykuje się śpiewania kolęd przed wigilią. Śpiewanie ich zbyt wcześnie skutkuje zakłóceniem rytmu świętowania, przez co nie możemy przeżywać Bożego Narodzenia w pełni.To jakby otworzyć prezent przed urodzinami albo poznać treść filmu przed seansem. Odkąd sięgam pamięcią, zawsze w naszym domu choinkę ubierało się (i ubiera) w wigilijne przedpołudnie. Kolędy w domu śpiewaliśmy (i śpiewamy) po wigilijnej kolacji, a w kościele na pasterce o północy.

avatar
~Urszula Chudak
15.12.2021 09:50

Zawsze zazdrościłam tego innym miastom. Od tego roku już nie będę musiała. Może uda się jeszcze doprowadzić do zlikwidowania dożynkowych obiadów dla Vip-ów, którzy żniwa znają tylko z medialnych przekazów? Nie bardzo wiem, za co im włodarze dziękują. Skoro tak poddałam się już marzeniom, to bardzo bym również chciała, by w tym spotkaniu uczestniczył Pan Starosta. Zwariowałam? Nie - tak było swego czasu na linii śp. starosta Kozaczek i burmistrz Grabka. Każde wydarzenie w naszym mieście, było z udziałem tych dwóch panów... ale wtedy nie czuli oni za sobą politycznych oddechów, animozji i temu podobnych. Domyślam się, że nie jestem odosobniona w tych przemyśleniach.

avatar
~FWS
15.12.2021 11:49

A jednak przyszedł dzień, w którym się z Panią zgadzam. Odnośnie dożynek. To jest święto rolników ciężko pracujących przy żniwach a nie wyżerka dla "vipów" co mają tyle wspólnego ze żniwami, pracą i rolnictwem tyle co ja z baletem. Już od wielu lat dożynki wyglądają jak podziękowania dla wszystkich radnych i innych celebrytów nie wiadomo za co....

avatar
~do FWS
15.12.2021 12:50

No toś się wyrwał w grudniu z dożynkami, ale żeby się chwalić żeś baletowa noga stołowa?

avatar
~były radny do "do fws"
15.12.2021 13:26

naprawdę tak prosto by nie powiedzieć prostacko, rozumujesz? A co do dożynkowej wyżerki, to też nas mocno denerwuje. pamiętam że p. Ula mówi o tym od lat bez skutku.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl