TworzymyGłos Regionu

reklama

Solid MTB Wschowa. Tak wyglądał start maratonu (FOTO)

Niedziela, 11 czerwca 2023 o 13:47, aktualizacja Poniedziałek, 12 czerwca 2023 o 09:59, autor: 1
Solid MTB Wschowa. Tak wyglądał start maratonu (FOTO)

Wschowa stała się kolejnym przystankiem Maratonu Solid MTB. W rywalizacji, po malowniczych okolicach na granicy województw, udział wzięli zawodnicy i zawodniczki z całej Polski. Do pokonania były różne trasy, od 28 do aż 66 kilometrów. 

Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 10:50 od odprawy zawodników, natomiast pierwszy start sektora GIGA został zaplanowany na godzinę 11:00. Co 2 minuty rozpoczynały się kolejne sektory. Start i meta została zlokalizowana przy ul. Kamiennej 5 we Wschowie.

Trasy Maratonu Solid MTB we Wschowie

Trasy zostały wytoczone przez pana Roberta Orzechowskiego. Zawodnicy mieli do wyboru: MINI maraton o długości 28 km i przewyższeniu 210 m, MEGA maraton 47 km z przewyższeniem 365 m, a najdłuższa trasa - GIGA - to 66 km z przewyższeniem 530 m. Nieco krótsze, ale równie wymagające trasy miały do pokonania dzieci, które udział wzięły w Solid Kids.

Po drodze rozmieszczono bufety, które zapewniały niezbędne wsparcie dla zmęczonych zawodników. Szczegółowe mapki tras dostępne są w zapowiedzi Solid MTB Maraton 2023.

Nagrody dla najlepszych

Najlepsi zawodnicy w kategoriach MINI, MEGA, GIGA oraz SOLID KIDS zostali docenieni. Nie zabrakło nagród dodatkowych. W dekoracji zwycięzców udział wziął burmistrz Konrad Antkowiak, który pogratulował wszystkim zwycięzcom.

Cieszę się, że ponad setka zawodników z okolicznych gmin i powiatów zawitała do Wschowy, by ścigać się na terenie naszej pięknej gminy - podsumował Włodarz. - Mam nadzieję, że to nie była ostatnia wizyta cyklu w naszej gminie i już za rok ponownie spotkamy się we Wschowie.

Cykl Solid MTB

Solid MTB to renomowany cykl kolarskich zawodów, cieszący się rosnącą popularnością wśród pasjonatów kolarstwa górskiego. Zawodnicy, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, przybywają z różnych zakątków kraju, aby wziąć udział w tej wyjątkowej rywalizacji. Solid MTB oferuje różnorodność wyzwań, obejmując różne dystanse i skomplikowane przeszkody terenowe. To idealna okazja do testowania i rozwijania umiejętności kolarskich.

Warto przypomnieć, że jedna z tegorocznych edycji cyklu Solid MTB odbyła się w gminie Sława, gdzie zawodnicy mieli okazję rywalizować na urokliwych trasach Starego Strącza. Wydarzenie to stało się prawdziwym hitem wśród uczestników.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Rafał
13.06.2023 14:22

No super niech się coś dzieje. Bardzo mi się podobają takie imprezy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl