TworzymyGłos Regionu

Śniadaniówki i butelki dla Twojego dziecka na nadchodzący rok szkolny. Sezon back to school z marką Monbento

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 o 13:27, aktualizacja Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 o 14:57, autor: 0 1829
Śniadaniówki i butelki dla Twojego dziecka na nadchodzący rok szkolny. Sezon back to school z marką Monbento

Przed pierwszym dzwonkiem zadbaj o to, by twoje dziecko miało w czym przechowywać swoje zdrowe posiłki do szkoły. Jak wybrać najlepsze śniadaniówki i butelki?

Nasze dzieci spędzają w szkole wiele godzin. Po wysiłku umysłowym potrzebują sporej dawki energiinowej porcji substancji odżywczych. Zdrowy posiłek ułatwi im koncentrację i doda sił na resztę dnia w szkole. Według dietetyków drugie śniadanie należy zjadać 3–4 godziny po pierwszym posiłku i powinno ono pokrywać około 15% dziennego zapotrzebowania na energię. Zabieranie drugiego śniadania do szkoły stanie się łatwiejsze dzięki modnym śniadaniówkom w różnych rozmiarach i wzorach. Wodę lub naturalny sok przelejesz dziecku do wielorazowej butelki. Przygotowując zdrowe posiłki dla dziecka, możesz zainspirować się przepisami z artykułu „TOP 4 Przepisy do Twojego lunch boxa od Maleomi – co zapakować do pojemnika na lunch do pracy?”.

Śniadaniówka dla dziecka – jaką wybrać?

Plecaki dzieci są wystarczająco ciężkie, dlatego śniadaniówka powinna być przede wszystkim lekka. Niewielka waga powinna iść w parze z solidnością – tak jak w przypadku pudełka Bento Box od Monbento – maleomi.pl. Należy też sprawdzić, czy zamknięcie dobrze zabezpiecza drugie śniadanie przed przypadkowym wydostaniem się do plecaka

Butelka wielorazowa dla dziecka

Zachęcenie młodego człowieka do picia wody lub zdrowych soków to nie takie proste zadanie. Mogą ci w tym pomóc coraz popularniejsze butelki wielorazowe. Dziecko chętnie wyciągnie z tornistra butelkę w jego ulubionym kolorze lub w oryginalne wzory. Dla rodziców powinno liczyć się przede wszystkim bezpieczeństwo materiałów, z jakich wykonana jest butelka. Sięgaj po produkty bez szkodliwego bisfenolu (BPA free).

Drugie śniadanie do szkoły – inne akcesoria

W celu zapewnienia dodatkowej ochrony i wygody możesz zapakować drugie śniadanie dziecka w kompaktową torbę na lunch. Do śniadaniówki warto też dobrać komplet niewielkich sztućców, które przydadzą się, gdy zechcesz zaserwować dziecku np. zdrowe pieczone warzywa.

Lunchboxy do szkoły

Wartościowe drugie śniadanie dobrze wpłynie na samopoczucie twojego dziecka w szkole. Jeśli będzie podane w estetycznej śniadaniówce, zasmakuje jeszcze lepiej.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl