TworzymyGłos Regionu

reklama

Śmiertelny wypadek w Kandlewie

Piątek, 04 stycznia 2019 o 10:04, aktualizacja Czwartek, 10 stycznia 2019 o 11:18, autor: 0
Śmiertelny wypadek w Kandlewie

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w Kandlewie. W wyniku prowadzenia najprawdopodobniej w niewłaściwy sposób demontażu koła, zginął pracownik skupu złomu.

Zdarzenie miało miejsce na terenie skupu złomu w Kandlewie w godzinach popołudniowych. Jak wyjaśnia Artur Dryjas, szef Prokuratury Rejonowej we Wschowie, która zajmuje się badaniem tej sprawy, do wypadku doszło najprawdopodobniej w wyniku błędu pracownika.

- Zmarły 39-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego doznał poważnych obrażeń głowy w skutek niewłaściwego demontaży koła z lawety samochodu ciężarowego. Nie użył do tego odpowiedniego klucza, próbując zdemontować koło za pomocą palnika gazowego. Na skutek tego opona właściwie wybuchła – mówi prokurator.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, jednak po przyjeździe lekarz stwierdził zgon. Aktualnie Prokuratura Rejonowa we Wschowie prowadzi dochodzenie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz naruszenia przepisów BHP.

(olek)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl