TworzymyGłos Regionu

reklama

Sława: Światełko Betlejemskie w Urzędzie Miejskim

Środa, 22 grudnia 2021 o 11:43, autor: 0
Sława: Światełko Betlejemskie w Urzędzie Miejskim

Dziś (22 grudnia) do sławskiego magistratu, dzięki harcerzom z 12 Sławska Drużyna Harcerska im. Tadeusza Kościuszki, dotarło Betlejemskie Światło Pokoju.

Do Polski Światło Pokoju przybyło z groty w Betlejem, w której na świat przyszedł Jezus. To właśnie z tego miejsca co roku roznoszony jest płomień, który przez kontynenty i kraje obiega świat. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi.

Światło trafia do szkół, urzędów, kościołów, instytucji i mieszkańców naszego regionu. Jest symbolem miłości, nadziei, jedności i pokoju. Hasło Betlejemskiego Światła Pokoju w 2021 roku brzmi „Światło Nadziei”.

Gości przyjął Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, który podziękował harcerzom, złożył życzenia Bożonarodzeniowe oraz przekazał słodki upominek.

(slawa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl