TworzymyGłos Regionu

reklama

Rodzina ze Wschowy prosi o pomoc. „Rak zabija naszego tatę”

Wtorek, 07 listopada 2023 o 10:18, autor: 13
Rodzina ze Wschowy prosi o pomoc. „Rak zabija naszego tatę”

W połowie września rodzina pana Jacka zmagająca się z diagnozą raka przełyku, stanęła przed niezwykle trudną sytuacją. Biopsja potwierdziła najgorsze obawy, a oczekując na konsultacje z onkologiem, stan zdrowia pana Jacka znacznie się pogorszył.

Zmagania z chorobą

Pan Jacek, obecnie ważący zaledwie 45 kg, jest zmuszony do korzystania z dojelitowego żywienia przez założony PEG. Brak możliwości spożywania pokarmów normalnie doprowadził do dalszego osłabienia jego organizmu.

Zamknięte drzwi szpitali

Początkiem października rodzina otrzymała przytłaczającą informację – pan Jacek nie zakwalifikował się do leczenia onkologicznego. Szpital odmówił przeprowadzenia dalszych badań, uznając pacjenta za zbyt słabego, by móc cokolwiek zrobić.

Nieugięta determinacja rodziny

Mimo to rodzina nie skapitulowała. W poszukiwaniu możliwości leczenia trafiła na klinikę, która dała nadzieję innym pacjentom w podobnych sytuacjach. Dzięki rekomendacji jednej z osób leczonych, rodzina pana Jacka zdecydowała się na konsultacje z profesorem i rozpoczęcie kosztownego leczenia.

Apel o pomoc

Rodzina pana Jacka, z panią Natalią na czele, w obliczu wysokich kosztów leczenia, zwraca się z gorącym apelem o wsparcie finansowe. Każda, nawet najmniejsza kwota może przyczynić się do kontynuowania leczenia. Nieoceniona jest również każda forma wsparcia poprzez udostępnianie informacji o zbiórce.

Link do zbiórki - TUTAJ.


Źródło: pomagam.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (13)

avatar

avatar
~SORRY - w dobrej wierze***
07.11.2023 11:10

Pana prośba ze wszech miar jest uzasadniona!!!. Ale czy pan wystąpił o taką pomoc do lokalnych polityków - posłów - europosłów partii pisu ich niedawnych kandydatów co tak ochoczo w prekampanii i kampanii oraz obecnie tak chętnie rozdają Nasze Publiczne pieniądze ???. Uważam, że mimo tego apelu powinien pan - pana rodzina skierować swoją jakże SŁUSZNĄ PROŚBĘ do tych ludzi co to się UWŁASZCZYLI na NASZYM PUBLICZNYM "GROSZU" !!!!. Życzę dużo zdrowia i wytrwałości w pokonaniu swojej choroby !!!!!.

avatar
~Wie, że dadzą
07.11.2023 11:27

Czarnek chce rozdać już po wyborach sumy niewyobrażalne. Może tam proszę się zwrócić o zasadną pomoc ? Na pewno dadzą.

avatar
~pacjent
07.11.2023 11:25

jak to szpital wschowski odmowil przyjecia to tylko sie cieszyc bo juz by Pana nie bylo, juz by zalatwili sprawe po swojemu

avatar
~Gosc
07.11.2023 12:27

A co te pisiory by zrobili oni sie nikim nie przejmują patrza aby jak najwiecej kasy wplynelo im do kieszeni wiec nie ma co sie wychylac. Z tego co czytam szpital odmówil leczenia bo pan za slaby jest czyli przyjmują tylko zdrowych. Ot typowy bur***

avatar
~DO POWYŻEJ...
07.11.2023 15:33

Apel do sumienia tych co to ponad 8 lat zarządzali i nadal rządzą naszym krajem !!!. Jak donoszą wolne media "mister" Czarnek na odchodne swoje władzy powołał nowy instytut, wcześniej poznaliśmy go z Akcji "Willa plus" i to wszystko czyni za nasze publiczne pieniądze --- podobnie było i jest w pozostałych ministerstwach zarządzanych przez p. Morawieckiego - i to wszystko za nasze publiczne pieniądze!!!. A tym czasem w naszym kraju jest setki ludzi chorych, potrzebujących, niepełnosprawnych co nie ma dnia aby nie prosili Nas - Nasze społeczeństwo o pomoc ..... I wiemy, że nasze społeczeństwo jest GOTOWE na udzielanie takiej pomocy, co wielokrotnie udowodniło !!!!. Ale jak to się ma do tej totalnej pisplus władzy???, nawet patrząc na naszym lokalnym podwórku , a la taka Spółka Skarbu Państwa jak HZZ - zarządzana przez człowiek z pisu - IL ONA dała - przekazała dla takich potrzebujących JAK TEN PAN ?????. A ile dla swoich i na własne potrzby - o to jest pytanie o uczciwość ????. Co na to lokalna partia pisu --- ile ona na czele zw starostą tak od siebie pomogła/mogli takim ludzi jak ten PAN ????. Pamiętamy ich i ich kandydatów, w tym ich emeryta w kampanii wyborczej i teraz po z tego co głosili i jak się zachowywali !!!!<> a co teraz , co zrobili aby pomóc takim ludziom JAK TEN PAN ???>

avatar
~Do władzy pis i posła ***
07.11.2023 15:41

Tak lekką ręką rozdawaliście NASZE PUBLICZNE pieniądze w swojej kampanii wyborczej, tak się chwaliliście przed lokalnym społeczeństwem, co to wy pis, kandydaci na czele z emerytem mundurowym nie zrobicie dla Nas ---- I co jest potrzeba natychmiastowej POMOCY dla Pana Jacka !!!!. Proszę się teraz wykazać ta swoją zdolnością niesienia pomocy bliźniemu swemu !!!!. Potrafiliście wydawać wyimaginowane kwoty na swoja kampanię teraz proszę wykazać się REALNA POMOCĄ bez tych waszych " ustawek" !!!!!!. Pan Jacek czeka !!!.

avatar
~Czekamy na pomoc
08.11.2023 10:42

A co na to poseł i pani radna ? Teraz jest pilny czas na interwencję bez kartoników.

avatar
~PARANOJAplus***
08.11.2023 14:26

Z ostatniej chwili!!!. Ludzie chorzy, potrzebujący jak np. Pan Jacek, osoby niepełno sprawne ..., itd. NIE OTRZYMUJĄ DOSTATECZNEJ POMOCY od państwaplus !!!, a tym czasem to państwo, ten premier, ten prezydent swoja ostatnia decyzja o mianowaniu na kandydata na premiera Morawieckiego doprowadził do tego, że Nasze Państwo z Naszych Kieszeni będzie musiało "im" temu ich wyimaginowanemu rządowi wypłacić za CHWILĘ u władzy ( sztucznej władzy) dodatkowe pensje i dodatkowe odprawy !!!!! <> Jak widać na to są pieniądze i to pieniądze z Kieszeni Publicznej kasy !!!!!!! NIEMA NASZYCH pieniędzy zarządzanych przez tą władze dla takich Ludzi jak Pan Jacek i innych chorych !!!!!. To jest skandal XXI wieku !!!!. I kto!!!!, z was głosował na tych ludzi co to teraz nie chcą dobrowolnie oddać władzy i trzymają oburącz "koryta władzy """""" - I kto im w tym pomaga ????.

avatar
~Rakowiec
08.11.2023 16:35

Do komentujących. Pan jest poważnie chory. Współczuję. Ale po co o jakimś Czarnek wspominać. PRZYTOCZĘ cytat z kabaretu ,, my jak te łosie zbieramy na aukcjach charytatywnych a oni mają to gdzieś,, i tak działa nasz PIS. Rozdawnictwo a gdzie ludzie z rakiem? sam jestem rakowiec i zmagam się . Zaden polityk nie pomoże. Budują we Wschowie u Franciszkanów dom dla uzależnionych. Ja nie jestem uzalezniony mam raka jak ten pan . Tak tylko hospicjum zostaje. Pozdrawiam i życze temu panu zdrowia. Z jednej strony lepiej być uzależnionym wtedy wszystko ci się należy. Pychodzi pomoc społeczna , obiady przywiozą, węgiel za darmo, opieka się interesuje. Jeżeli wypracowałeś emeryturę to nikt nie pomże bo masz! I niech ktokolwiek z MOPSU odpisze. Bedę wdzieczny.

avatar
~POPIERAM i JESTEM ZA!.
09.11.2023 12:01

POPIERAM PANÓW i JESTEM z WAMI !. SŁUSZNA UWAGA (Rakowiec) !!!. To jest przykre i skandaliczne, że taka partia jak pis i jej członkowie na czele z posłami Ziemi Wschowskiej i ich kandydatem uważają się za katolików i często afiszują swoją obecność ( np. w tej ostatniej kampanii) w lokalnych kościołach !!!. A jaki jest ich stosunek do bliźniego swego TO WIDZIMY po tych przykładach jak ludzie potrzebujący, chorzy i niepełnosprawni chcąc się leczyć MUSZĄ szukać pomocy u NAS - Ludzi Dobrej woli !!!. Gdzie jest to ich sumienie katolika jak tak się nim obnoszą - ostatnio przy okazji - paradoksalnie powiem " święta trąbki" ?????.

avatar
~Urszula Chudak
08.11.2023 22:17

Wszystkie komentarze są skierowane w stronę polityków jeszcze rządzącej partii. A ja mam inną propozycję - przestańcie Państwo uprawiać politykę, przy okazji wielkiego dramatu chorego i jego najbliższych. By poseł pomógł, musi o tym wiedzieć i tu jest rola jego asystentki, bo nie wierzę, by nie czytała lokalnych portali. Swego czasu ktoś mnie poprosił o takie pośrednictwo. Zadzwoniłam, poprosiłam - reakcja poselska była natychmiastowa i pozytywna. Co prawda, to prawda!

avatar
~"""co prawda to prawda """
09.11.2023 10:40

Jakby nie patrzeć szanowna pani to nadal rządzi ta ponad 8 lat totalna władza pisu z Ziobro i Bielanem na czele !!!. To nie kto inny jak ta totalna władza w dalszym ciągu tak sie totalnie UWŁASZCZYŁA na Publicznej kasie, że nadal mimo, że ma oddać władzę to nadal wydaje Nasze pieniądze !!!!. Tym czasem tacy ludzie jak Pan Jacek i jemu podobni w naszym kraju nie mogą liczyć na POMOC z ich strony - czytaj ; - tej totalnej władzy !!!!. A pani wybieg uważam w takiej sytuacji za prowizorkę !!!!. Pieniądze są w Kasie Publicznej, a ta władza nadal wzmacnia swoich, swoją "listę milionerów" i tzw. "tłustych kotów" , a dla ludzi potrzebujących - naszych rodaków brak !!!!. To jest skandal !!!!. Kto na nich głosował w tych wyborach niech teraz za nich płaci !!!. Niech się zastanowią nad tym na kogo będą głosować Wiosna 2024 r.

avatar
~do p. U. Chudak
09.11.2023 11:25

Sama Pani sobie zaprzecza - cyt. - " ...bo nie wierzę, by nie czytała lokalnych portali." Czyli wie, czy nie wie, oto jest pytanie ? Oczywiście, że wie ale nic w tym kierunku nie robi, tak postawmy sprawę ? Już jest po wyborach i czas na "wakacje" .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl