TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rękawice do spawania - jakie wybrać?

Środa, 24 maja 2023 o 12:58, autor: 0
Rękawice do spawania - jakie wybrać?

Rękawice spawalnicze Mig Mag powszechnie stosowane są od wielu lat. To jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia każdego spawacza. Dzięki nim zapewnia się niezbędną ochronę dłoni przed uszkodzeniami spowodowanymi gorącym materiałem, iskrami czy płomieniem w czasie procesu spawania.

Rękawice do spawania - co warto wiedzieć?

Rękawice spawalnicze zrobione są z najlepszej klasy materiałów, które są wytrzymałe. Przez to zapewniają ochronę i trwałość w trudnych warunkach pracy, co jest kwestią priorytetową dla każdego spawacza. Dzięki nim nie ma ryzyka uszkodzenia dłoni. Co istotne, rękawice spawalnicze Mig Mag mają specjalne wzmocnienia na palcach. Dzięki takiemu rozwiązaniu dłonie są zabezpieczone przed przetarciem i uszkodzeniem w czasie pracy z ostrymi narzędziami. Wierzch rękawic został zrobiony z mocnego, lecz elastycznego materiału zapewniającego dobrą przyczepność i chwytność. Pozwala to na precyzyjną pracę z narzędziami spawalniczymi.

Dzięki rękawicom spawalniczym dłonie chronione są przed uszkodzeniami, co niestety jest powszechnym ryzykiem w pracy spawacza. Cechują się wysoką jakością i trwałością. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest niezwykle istotne dla zdrowia, a nawet życia spawacza. Dlatego powinien on swoją pracę wykonywać zawsze w odpowiednim zabezpieczeniu.

Rękawice do spawania - zastosowanie

Rękawice spawalnicze stosowane są w wielu branżach przemysłowych. Najczęściej mowa tu jednak o produkcji stali, rafineriach, zakładach chemicznych czy przemyśle budowlanym. Każda z tych dziedzin pracy spawacza związana jest z ryzykiem wystąpienia niebezpiecznych sytuacji. Z tego powodu bardzo istotne jest, żeby zawsze stosować właściwe środki ochrony indywidualnej, w tym m.in. rękawice do spawania.

Klasy rękawic spawalniczych - co warto wiedzieć?

Okazuje się, że niektóre typy rękawic spawalniczych dostępne są w różnych klasach ochrony. Wiele zależy od stopnia ryzyka wystąpienia zagrożenia. Warto jednak wiedzieć, że rękawice klasy A to podstawowy poziom ochrony, a rękawice klasy B, C i D oferują coraz wyższy poziom ochrony przed gorącym materiałem i promieniowaniem. Do tego dolicza się też promieniowanie UV oraz ogień.

Na rynku dostępne są rękawice do spawania różnych klas ochrony. Mowa tutaj o modelach zrobionych z miękkiej skóry bydlęcej, które są idealne do spawania MIG i MAG. Rękawice te są przede wszystkim wygodne w noszeniu, ale gwarantują też wysoki poziom ochrony dłoni przed działaniem ciepła oraz ognia. Można kupić je w przystępnej cenie.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl