TworzymyGłos Regionu

Radny Paweł Giezek informuje o podwyżce wynagrodzenia pani prezes Spółki Komunalnej

Piątek, 25 listopada 2016 o 16:24, aktualizacja Wtorek, 29 listopada 2016 o 09:22, autor: 54 4890
Radny Paweł Giezek informuje o podwyżce wynagrodzenia pani prezes Spółki Komunalnej

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej we Wschowie poinformował radnych o tym, że w latach 2015-2016 Spółka Komunalna we Wschowie zapłaciła karę w wysokości 5 tysięcy złotych. Powodem były zabrudzone kontenery na odpady Bio. Druga informacja, jaką podzielił się radny, to podwyżka wynagrodzenia, jaką w październiku otrzymała prezes Spółki Komunalnej w wysokości 1200 złotych.

Radny Paweł Giezek przypomniał na czwartkowej sesji Rady Miejskiej we Wschowie, że pytał panią prezes Spółki Komunalnej o to, czy czyszczone są kontenery na odpady bio oraz czy Spółka zapłaciła karę za to, że kontenery nie były myte.

- Pani prezes odpowiedziała mi wtedy, że kontenery są czyszczone - mówił radny - pani prezes nie pamiętała natomiast, czy Spółka Komunalna zapłaciła karę za brudne kontenery.

W związku z tym Paweł Giezek złożył wniosek o udostępnienie informacji publicznej, na który otrzymał następującą odpowiedź:

- Spółka w latach 2015-2016 zapłaciła karę w wysokości 5 tysięcy złotych, czyli mieszkańcy mieli rację, że kontenery na odpady biodegradowalne były niemyte - mówił wiceprzewodniczacy Rady Miejskiej - zapytałem również, czy pani prezes otrzymała podwyżkę. Otrzymałem informację, że w październiku 2016 roku wynagrodzenie pani prezes Spółki Komunalnej we Wschowie wzrosło o 1200 złotych.

Radna Emanuela Stanek-Juśkiewicz przyznała, że należy szanować każdą złotówkę, ale jej zdaniem pani prezes dba o Spółkę Komunalną, co zostało udokumentowane w ostatnim sprawozdaniu Spółki Komunalnej. Z kolei pani burmistrz Danuta Patalas wcześniej sprawdziła sytuację, związaną z nałożeniem kary. Zdaniem pani burmistrz w czasie, kiedy Związek Międzygminny ,,Eko-Przyszłość" sprawdzał czystość kontenerów, maszyna do ich mycia uległa uszkodzeniu.

(rak/foto: martyna)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (54)

avatar

avatar
~Login
25.11.2016 16:48

Ręce opadają.... Najgorsza władza od 1989 roku we Wschowie.

avatar
~Miś!
25.11.2016 17:03

Jak widać tzw." Misiewicze" z centrali mimo, że (...) opanowały naszą Spółkę - CO ZA WSTYD i ŻENADA dla tzw. "Czopkistów "!!! W tak biednej Wschowie gdzie renty są mniejsze od tej podwyżki, bez WSTYDU pani burmistrz i całej tej bezwstydnej świty najgorszy pracownik w historii SK i całej Wschowy otrzymuje w zaciszu ich gabinetu podwyżkę i to w kwocie 1 200 zł. Ludzie gdzie w macie to biedne społeczeństwo Wschowy??? Czy nie w ....................... !!!

avatar
~ignac
25.11.2016 17:11

Pani " prezes " dba o Spółkę Komunalną co zostało udokumentowane w ostatnim sprawozdaniu Spółki komunalnej ? . A w jaki sposób ? . Rano na siódmą trzydzieści a po piętnastej piętnaście do domu . i to jest całe dbanie o Spółkę ! . Ta kobieta ze swoją wiedzą i zaangażowaniem nie powinna dostać etatu stróża a co dopiero pełnić obowiązki prezesa . Zero wiadomości z czegokolwiek a już w szczególności ekonomicznych i menadżerskich . Takiego zakłamania i takiej atmosfery i pogardy dla nie swoich jeszcze w tej S.K w życiu nie było .

avatar
~wkurwiony
25.11.2016 17:31

Od dzisiaj Straż Miejska za zaśmiecanie ulicy daje po 100 zł premii nie mandatu. Pani Patalas ma Pani Nobla, co tam Nobla, Oskara. Kto głosował na takie (...)?

avatar
~DO P. PATALAS
25.11.2016 18:49

NO TO P. BURMISTRZ MAMY GRABIEZCOW BIS A TAK PANI Z BYLYM PREZESEM S.K. WALCZYLA ,AROGANCJA NIE ZNA GRANIC.

avatar
~Do Giezka
25.11.2016 20:23

Oj Paweł co ty robiłeś przez rok czasu w tej S.K . Zbyli ciebie byle czym i to kto ! . Sprawdź czy była awaria tej myjki i na czym ona polegała , sprawdź raporty dzienne i jakie części poszły na jej naprawę ? . Sprawdź na czym konkretnie polegało to dbanie o S.K i ile ta firma zarobiła o te dbanie owej prezesowej ? . Przecież to widać gołym okiem że to jest szyte grubymi nićmi i pod publikę , fachowca na takie farmazony nie nabiorą , a ja myślałem że z ciebie jest fachowiec i już nic ciebie nie przerobi . A tu taki cyrk i pośmiewisko z ciebie robią !

avatar
~pic
25.11.2016 21:59

Cała ta spółka do lipa jak nazywana na łamach zw.pl (...) potrafiła zastąpić 3-osobowy poprzedni zarząd z menedżerem dazety lubuskiej na czele. A co do wynagrodzenia to ta trojca chyba razem brała powyżej 30 tysięcy miesięcznie. Jedni warci drugiej.

avatar
~Sławek
26.11.2016 00:07

Jak widać, bal się dopiero zaczyna...

avatar
~Autor
26.11.2016 02:00

Nie szanuję

avatar
~Wyborca
26.11.2016 07:46

Kolejny "Misiewicz" wylądował w spółce SK. Tym razem do pilnowania dobytku . Pan Jurek znany jest w całym mieście. Zobaczcie kto..to jest artysta...hi hi!(...) wie kogo zatrudnić. Ona po prostu ma talent.talent. talent. Jest pięknie i będzie coraz weselej. Co do mycia kontenerów , podwyżek to jest paranoja. Smród idzie za wami nowa władzo.

avatar
~Żenada
26.11.2016 08:17

Sobie1200 a pracownicy ani grosza. Ostatnia podwyżka to za poprzedników była. Dobra zmiana sobie kieszenie napycha a ci którzy faktycznie pracują ZERO.

avatar
~do pic
26.11.2016 08:31

Ci z tego nowego nadania widać są o wiele lepsi i skuteczniejsi w grabieniu tej firmy . Mimo nałożonej kary 5 tyś zł zrobiła sobie podwyżkę i to widać cichą , a co do zarządu jednoosobowego to też mam duże zastrzeżenia ! . Zapewne za chwilę dowiemy się jak jest z tym zarządem jednoosobowym i ilu on ma pomocników w postaci asystentów , prokurentów i diabeł wie co tam jeszcze . przecież to dopiero wychodzi jaki tam jest syf i nepotyzm . A miało być tak lepiej niż było .

avatar
~Do pic
26.11.2016 08:54

Teraz jest za to wszystko plus. Jednoosobowy zarząd plus prokurent plus asystent zarządu plus specjalista do spraw księgowości plus specjalista do spraw zamówień itd itd. Jak się podejmuje wynagrodzenia to wychodzi drożej niż było. Tylko szeregowi pracownicy tego plus nie czują.

avatar
~do wyborcy
26.11.2016 09:11

Masz na myśli pana Jurka wujka prokurenta ? . No to widać rodzina na swoim ! . No to tam są zatrudnieni brat siostra wujek synek brata siostry . Jak to się dobrała dobra odnowiona władza . Trzy rodziny na swoim , biuro , cmentarz , wodociągi . Oj mają głowę na karku .

avatar
~do forumowiczow
26.11.2016 09:14

a czy p. Radny sam nie jest pracownikiem administracyjno-technicznym w spółce komunalnej? bo to jest dla mnie kabaret

avatar
~Ja i tylko ja.
26.11.2016 10:00

A co ? Łaskę robi,że dba o spółkę. ?

avatar
~MIESZKANKA
26.11.2016 12:17

OJ PANI BURMISTRZ PANI BURMISTRZ ZA DWA LATA WYLECI PANI Z HUKIEM Z RATUSZA RAZEM Z PANIA MARZENKA.

avatar
~Adaś
26.11.2016 12:51

Oglądam te sprawozdanie z niedowierzaniem, gdy p. Giezek jeszcze niedawno "jadł " z ręki burmistrza jego doniesienia były bardzo jednostronne, a płytkość tarła po dnie języka polskiego. Ho ....ho.... teraz zmieniony front ..... dostało się po "łapkach" , zabrali kasę i od razu dzieje się krzywda ? W dzisiejszym przekazie Zw nie można pominąć stylu pracy i język "służbowy" p. burmistrz Patalas . Ona ciągle udowadnia , że przerost arogancji i prostactwa nad pokorą i służalczością da jej więcej energii do bardzo , ale to bardzo biernej pracy. To już są tylko popisówki , ...... "byk" leży, każdy to widzi, agonia niebawem (polityczna), ...... ta "każnia" trwa jak zakręcone "chochoły" co tracą swą równowagę i walną na ziemię i już nie wstaną. Smutny ten koniec ....., gdzie lud jest świadkiem czyjejś groteski a żart przygasł za zawsze. Adaś

avatar
~wyborca
26.11.2016 15:57

Proszę natychmiast przydzielić etat w SK dla Pana Giezka i spokój. "Najgorsze jak Gospodarza własny Pies gryzie."

avatar
~Inny pracownik
26.11.2016 17:19

O kłótni na biurowcu to się głośno mówiło.Wiadomo było że Giezek wyleci ze SK bo prezesce przeszkadza. My z nim nie mieliśmy problemu. Jak trzeba było iść do jaśnie pani to tez w naszej sprawie się odezwał. Zresztą jego juz z 4 albo więcej miesięcy nie ma. A zatrudnionych od burmistrzowej i prezes przybywa. Wyżej prawdę piszą oj prawdę wujek,brat,siostrzeniec, bratanek ciekawe kogo jeszcze licho przyniesie.No i dobrze wiedzieć że kasa na podwyżki jest. Tylko strach się odezwie bo prezes to każdego z błotem miesza. Przykre że po tylu latach poświęcenia się tej firmie takich czasów doczekałam.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl