TworzymyGłos Regionu

reklama

Przekazano teren pod budowę sali wiejskiej w Kandlewie

Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 o 15:28, autor: 0
Przekazano teren pod budowę sali wiejskiej w Kandlewie

W Kandlewie rusza budowa długo oczekiwanej sali wiejskiej, która stanie się sercem lokalnej społeczności. Inwestycja, dofinansowana kwotą 2 milionów złotych w ramach programu Polski Ład, przyniesie mieszkańcom nowe możliwości integracji i organizacji wydarzeń.

Kluczowe funkcje i wyposażenie

Planowana sala wiejska zostanie zbudowana jako wolnostojący, jednopiętrowy budynek o łącznej powierzchni 347,74 m². Funkcjonalność nowego obiektu obejmować będzie kilka kluczowych przestrzeni: wielofunkcyjną salę, toalety, pomieszczenia techniczne, kuchnię oraz salę Rady Sołeckiej. Wszystkie te elementy mają na celu zapewnienie komfortu i wielofunkcyjności miejsca.

Technologie dla komfortu i ekologii

Budynek zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne, w tym centralne ogrzewanie oraz instalacje fotowoltaiczne, które znacząco obniżą koszty eksploatacji. Dodatkowo, przewidziano montaż pompy ciepła oraz systemów wodno-ściekowych i deszczowej kanalizacji, co jest odpowiedzią na rosnące potrzeby ekologiczne.

Jednym z kluczowych aspektów projektu jest zapewnienie dostępności dla osób niepełnosprawnych, co pozwoli na pełne korzystanie z obiektu przez wszystkich mieszkańców. Teren wokół sali zostanie również zagospodarowany w sposób umożliwiający łatwy dostęp i przyjazne użytkowanie.

Prace rozpoczynają się niebawem

Zakładane prace budowlane mają rozpocząć się w najbliższych tygodniach, co jest wynikiem długotrwałych starań o finansowanie i planowanie projektu. Nowa sala wiejska w Kandlewie ma stanowić miejsce, które nie tylko umożliwi organizację lokalnych wydarzeń, ale również stworzy przestrzeń do integracji i wspólnych działań społeczności.

Zobacz: Burmistrz Antkowiak: „Za 18 miesięcy otwieramy nową salę wiejską w Kandlewie”

Źródło: UMiG Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl