TworzymyGłos Regionu

reklama

Burmistrz Antkowiak: „Za 18 miesięcy otwieramy nową salę wiejską w Kandlewie”

Środa, 27 marca 2024 o 14:26, aktualizacja Środa, 27 marca 2024 o 15:34, autor: 13
Burmistrz Antkowiak: „Za 18 miesięcy otwieramy nową salę wiejską w Kandlewie”

W Kandlewie nadchodzi czas zmian, które mają na celu nie tylko poprawę warunków życia mieszkańców, ale i integrację lokalnej społeczności. Budowa nowej sali wiejskiej jest odpowiedzią na długoletnie oczekiwania i potrzeby mieszkańców. Jak mówi burmistrz Konrad Antkowiak, wyłoniono już wykonawcę inwestycji, wschowską firmę, z którą wkrótce zostanie podpisana umowa. „Za 18 miesięcy Kandlewo będzie cieszyć się nową salą wiejską”, zapowiada Antkowiak, podkreślając jednocześnie plany dotyczące dalszego rozwoju infrastruktury miejscowości, w tym budowy kanalizacji.

Sala wiejska w Kandlewie będzie sercem społeczności

Nowy obiekt ma stać się centrum życia społecznego Kandlewa. Przewiduje się, że sala będzie nie tylko miejscem spotkań, ale i integracji, co podkreśla sołtys Natalia Kowalczykowska-Ragan, wyrażając dumę z inicjatywy. Nowa sala wiejska ma zastąpić starą, która nie nadaje się do użytku oraz wymaga gruntownego i kosztownego remontu. W planach jest wielofunkcyjna sala, toalety, pomieszczenia techniczne, kuchnia oraz sala dla Rady Sołeckiej, co ma sprostać oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej materiały wideo

Budowa sali wiejskiej w Kandlewie idzie w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami ekologicznymi. Planowany budynek, o konstrukcji murowano-żelbetowej, będzie wyposażony w instalacje fotowoltaiczne, pompę ciepła oraz systemy wentylacyjne i kanalizacji deszczowej. Projekt został dofinansowany w kwocie blisko 2 mln zł z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Od kanalizacji do ścieżek rowerowych

Inicjatywa budowy sali wiejskiej jest częścią większego planu rozwoju infrastruktury w Kandlewie i okolicach. Jak zapowiada burmistrz Antkowiak, w przyszłej kadencji Gmina Wschowa zamierza kontynować budowę kanalizacji do Kandlewa. Przypomnijmy, że pierwszy odcinek, ze Wschowy do Konradowa, już powstał.

O potrzebie budowy ścieżki rowerowej z Konradowa do Wschowy wspomniał Władysław Brzechwa, Rady Rady Miejskiej we Wschowie. „Jesteśmy na etapie projektowania ścieżki rowerowej do Konradowa i dalej do Kandlewa. Uzyskaliśmy dofinansowanie na ten cel (...) będziemy chcieli wybudować tę ścieżkę, tak aby, jak powiedział Pan Radny, połączyć wsie sołeckie z miastem”, podsumował burmistrz w odpowiedzi na apel radnego Brzechwy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

avatar

avatar
~Ela
27.03.2024 18:32

A Kuryllo sie ośmiesza mówiąc że nic się nie działo przez pięć lat jego chyba wiedza boli

avatar
~Tomy
27.03.2024 23:13

I ma rację. Przez 5 lat nic, a teraz mnóstwo obietnic

avatar
~Szanowna Pani ( Elu)
28.03.2024 07:23

Po pierwsze; kto to jest ten Kuryło?, Co ten człowiek w życiu zrobił dla Nas Wschowy - ja go pamiętam jak ganiał i spisywał liczniki - i ktoś z takim dorobkiem, No Nie ! - proszę nie ośmieszać Nas Mieszkańców i Poważnych Wyborców, którym leży na Sercu dobro i przyszłość Naszych dzieci i wnuków w Naszym Mieście !!!> Wiedza Pani Elu --- Wiedza ...!. Anie obłuda, cwaniactwo i ciągła walka jak tu się utrzymać na garnuszku i Kasy Suwerena !!!. To ma być poważny kandydat, co kampania ta sama intryga walki o stołek i związywanie co raz to nowych koalicji czy to w powiecie, czy to w M i G Wschowa - To już człowieka mdli !!!. Podobnie z kandydatami tzw, " emerytami mundurowymi " - to jakaś kpina z Wyborców Nas Wschowy I Gminy !!!. U tych ludzi za GROSZ własnej krytyki i OCENY co do ich przydatności na stanowisku Burmistrza !!!. Nie wiem, czy aby spełniali warunki na Sołtysa, a co dopiero Radny, czy Nie daj Boże burmistrz !!!!!> To jakiś matrix !!!.

avatar
~Gekon
27.03.2024 21:04

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie...

avatar
~Zen
27.03.2024 21:43

Po co ?

avatar
~Robert
27.03.2024 22:01

Co by nie mówić za tego burmistrza ruszyło się jakieś zmiany idą. Pomysł deptaka akurat nie podoba mi się kompletnie. Te wyświetlacze na mieście też nie bardzo. Ale reszta to są dobre inwestycje. W Lginiu pomost ludzie bardzo chwalą teraz parking. Ta droga rowerowa może w końcu powstanie. Park wolsztyński jest ok trochę drogi ale teraz taki klimat że wszystko w milionach liczą. Parking przy osiedlu Jagiellonów. Jasne mogło być lepiej ale za poprzedników to nie było choć trochę z tego. Siłownia będzie fakt kosztuje to ale wszystko kosztuje. Wybudowanie nowej siłowni jako budynku było jeszcze drożej. I to potrzebna inwestycja zdecydowanie.

avatar
~" Robercie" ..To :
28.03.2024 07:33

Jest jedyny Burmistrz, który w tak krótkim czasie pokazał Nam Mieszkańcom jak można żyć i radować się, jak można żyć i być szczęśliwym i mieszkać w zadbanym Mieście i Gminie --- Mieście i Gminie co coś się dopiero po 30 Latach ( tj. od upadku komuny ) ruszyło z KOPYTA !!!. Wschowa i Gmina za rządów tego pana ROZKWITAJĄ z zapowiedzią, że JUTRO - Nasza Przyszłość w tym mieście i gminie zapowiada się SUPER ZADBANA !!!. Tylko Pan Ankowiak na Druga Kadencję !!!. NIE dla stojących w rozkroku, dla li i tylko utrzymania się na stołkach i zbijanie bąków przez kolejne 5 lat w stylu od wyborów do wyborów, czy się stoi , czy się leży to samorząd lokalny im pensje stałą wypłaci , a niektórym z nich emerytkę podwyższy !!!. Czy z takich ludzi ( malowanych lisów i emerytów) chcesz w naszym samorządzie ???. Mamy XXI Wiek trzeba tak jak pan Burmistrz Antkowiak przeć do przodu !!!!. Tego ci jakiś mundurowy emeryt , jakiś tam " malowany lis " - ludzie NIC NIE MOGĘ NIE zapewnią !!!!!. Życie z Panem Antkowiakiem Nam we Wschowie staje się Radosne i Prawdziwe !.

avatar
~do Roberta
28.03.2024 08:52

nasz rację, dzieje się, na koncie gminy również, a to za sprawą rosnącego zadłużenia. W podatkach to spłacimy my i nasze dzieci. I musisz mieć tego pełną świadomość.

avatar
~Robert
28.03.2024 18:59

I dobrze wcześniej zadłużali i nie było efektów teraz zadłużają ale widać efekty. Ale burmistrz spłacił 6.8 mln zł

avatar
~Ałtor
29.03.2024 11:58

Jest to jedyny Burmistrz, który w tak krótkim czasie pokazał Nam Mieszkańcom jak można żyć i radować się, jak można żyć i być szczęśliwym, gdy POtulna rada miasta i gminy przyzna mu maksymalne wynagrodzenie w kwocie 20 000 złotych miesięcznie. Brawo Antkowiak!

avatar
~Lolo
29.03.2024 00:59

Obiecanki . Wybory tuż tuż trzeba obiecywać ;)

avatar
~do Roberta
29.03.2024 10:56

Może ogłosisz burmistrza Santo Subito? Skąd Ty się człowieku urwałeś..

avatar
~Mieszkaniec
31.03.2024 20:35

Ten pan co stoi obok sprzedał się .Jak było głodowanie za zamknięciem szkół to pierwszy zagłosował za zamknięciem szkoły w Konradowie wstyd ludzie zobaćcie co oni wyrabiają we wsi są beskarni .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl