TworzymyGłos Regionu

reklama

Przebudowa dachu coraz bliżej

Czwartek, 07 kwietnia 2022 o 08:59, autor: 1
Przebudowa dachu coraz bliżej

W dniu wczorajszym dokonano otwarcia ofert na realizację zadania publicznego pn. „Przebudowa dachu i wymiana okien w budynku I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie”  – informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

W terminie składania ofert zgłosiły się dwie firmy. Firma Transblach z Lubina złożyła ofertę na kwotę 2 296 823,00 zł oraz PHB Tyliński z Leszna, które złożyło ofertę na kwotę  2 396 999,40 zł. Aktualnie trwa badanie ofert. Wykonawca zrealizuje zadanie w terminie 11 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Przedmiotem inwestycji jest wymiana pokrycia dachowego oraz stolarki okiennej i drzwiowej w budynku I Zespołu Szkół, w tym m.in. rozbiórka istniejącego pokrycia dachowego i wykonanie pokrycia dachu z dachówki karpiówki,  wykonanie obróbek blacharskich ścian szczytowych budynku,  rynien i rur spustowych, przemurowanie kominów, wymiana części istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej drewnianej na nową.

- Na to zadanie pozyskaliśmy środki z Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 1 786 480 zł – informuje Starosta Wschowski.

(Powiat Wschowski)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Adaś
07.04.2022 12:14

"Buda" stara a więc dbałość o nią jak najbardziej uzasadniona i konieczna. Muszę pogratulować p. staroście za pozyskanie znacznych środków do zrealizowania tak kosztownego remontu. Natomiast po raz pierwszy, na podstawie zdjęcia Zw nr1, oglądam gabinet pracy p. starosty i jestem zdumiony tymi po prawicy czterema "ramkami" z odznaczeniami/medalami . Co to takiego jest ? Mnie piersi "czerwonoarmisty", może źle powiedziane, ale kojarzą się z przemysłem metalurgicznym o znaczeniu marnoty, dlatego pracować na co dzień pod presją "sygnatur" przeszłości jakoś sobie nie wyobrażam ? Może to robi jakieś (dobre?) wrażenie na interesantach ...... możliwie, że takie i podobne sukcesy pójdą w eksplozję ? Gratuluję. Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl