TworzymyGłos Regionu

Projekt "Wielkie Wydarzenie Chrztu Polski Znaczenie" w Łysinach (ZDJECIA)

Wtorek, 21 czerwca 2022 o 16:40, aktualizacja Wtorek, 21 czerwca 2022 o 17:05, autor: 0 348
Projekt

Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Wsi "Przy Szkole" w Łysinach realizowało projekt pt. "Wielkie Wydarzenie Chrztu Polski Znaczenie".

Nagrody ufundowano ze środków pozyskanych w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa w 2022 roku

Święto Chrztu Polski jest świętem państwowym ustanowionym przez Sejm RP w 2019 roku. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę - 14 kwietnia 966 r.

USTAWA z dnia 22 lutego 2019 r. o ustanowieniu Święta Chrztu Polski. W celu upamiętnienia chrztu Polski, datowanego na 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego, uchwala się co następuje:

Art. 1. Dzień 14 kwietnia ustanawia się Świętem Chrztu Polski.
Art. 2. Święto Chrztu Polski jest świętem państwowym.
Art. 3. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

(Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Wsi "Przy Szkole" w Łysinach)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl