TworzymyGłos Regionu

reklama

Programiści z Zana wśród najlepszych w Polsce

Piątek, 03 czerwca 2022 o 11:47, autor: 1
Programiści z Zana wśród najlepszych w Polsce

W dniach 28 – 29 maja na Politechnice Łódzkiej zespół z I LO z ODD im. Tomasza Zana we Wschowie uczestniczył w centralnym etapie zawodów algorytmicznych. Zawody rozgrywane były w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W wyniku dwudniowych zmagań zespół naszego liceum w składzie: Franciszek Dobrzyński (kapitan), Krystian Topa i Beniamin Prałat zajął ostatecznie XIV miejsce w Polsce.

Uczestnicy zawodów centralnych zmierzyli się z sześcioma zadaniami algorytmicznymi o bardzo wysokim stopniu trudności. Dodatkowym wyzwaniem było podanie treści dwóch zadań w języku angielskim. Rozwiązując zadania nasi licealiści pisali programy komputerowe w języku Python.

Etap centralny poprzedzony był eliminacjami na szczeblu lokalnym, a następnie regionalnym, które pomyślnie przebrnęli nasi młodzi informatycy. Zawody adresowane były do uczniów uczestniczących w projekcie CMI. W ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego pracowało ok. 1200 kół informatycznych w szkołach z całej Polski. Opiekunem koła w naszym liceum był nauczyciel informatyki Krzysztof Grabka.

We wtorek 31 maja programiści z Zana odegrali gratulacje od Pani dyrektor Agaty Karolczyk – Kozyra. Gratulacjom towarzyszyły życzenia jeszcze większych sukcesów w następnych roku szkolnym.

Tekst/foto: I LO Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Zen
03.06.2022 17:09

Gratuluję, branża IT czeka na Was

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl