TworzymyGłos Regionu

Programiści z Zana na medal

Poniedziałek, 09 maja 2022 o 19:43, aktualizacja Poniedziałek, 09 maja 2022 o 19:50, autor: 1 1382
Programiści z Zana na medal

7 maja ogłoszone zostały wyniki regionalnego etapu zawodów algorytmicznych rozgrywanych w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Zawody odbyły się na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej.

Zespół I Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana we Wschowie w składzie: Franciszek Dobrzyński (kapitan), Krystian Topa i Beniamin Prałat odniósł wspaniały sukces zajmując drugie miejsce.

Uczestnicy zawodów regionalnych zmierzyli się z pięcioma skomplikowanymi zadaniami algorytmicznymi. W celu ich rozwiązania musieli napisać programy komputerowe w wybranym języku programowania. Nasi licealiści programowali w języku Python, którego uczą się na co dzień na lekcjach informatyki, podstaw programowania oraz na kółku informatycznym prowadzonym w ramach projektu CMI. Opiekunem młodych programistów z Zana jest nauczyciel informatyki Krzysztof Grabka.

Zajmując drugie miejsce w etapie regionalnych zespół z naszego liceum awansował do etapu centralnego. Finał ogólnopolski odbędzie się w dniach 28 - 29 maja na Politechnice Łódzkiej, która jest liderem konsorcjum polskich wyższych uczelni technicznych realizujących projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Już na etapie regionalnym nasi uczniowie mierzyli się z zespołem Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej, czy też z reprezentantami renomowanych szkół średnich z Wrocławia. W finale centralnym poprzeczka zostanie zawieszona jeszcze wyżej. Zmierzy się w nim 15 najlepszych zespołów z całej Polski. Dopingujmy naszych zawodników i życzmy im zajęcia jak najlepszego miejsca.

Tekst/foto: I LO Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Mieszkanka
09.05.2022 21:06

Brawo uczniowie z Zana i gratulacje dla nauczyciela

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl