TworzymyGłos Regionu

Pożyczka od ręki online - na czym polega?

Sobota, 18 marca 2023 o 15:36, autor: 0 86
Pożyczka od ręki online - na czym polega?

W życiu zdarzają nam się sytuacje, że nagle potrzebujemy dodatkowych środków finansowych. Pomoc od rodziny i przyjaciół nie jest komfortowa, ponieważ musimy tłumaczyć się bliskim z naszych kłopotów finansowych. Wtedy musimy zdecydować się na zdobycie pieniędzy w inny sposób. Tutaj z pomocą mogą przyjść instytucje pozabankowe, które pozwolą nam uzyskać potrzebne środki finansowe w jak najkrótszym czasie.

Sam proces uzyskania pożyczki powinniśmy rozpocząć od złożenia wniosku. Na tym etapie wpisujemy, jaką kwotę potrzebujemy oraz w jaki sposób chcemy spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Na rynku finansowym zazwyczaj mamy dwie możliwości - zaciągnięcie pożyczki chwilówki, ze spłatą w ciągu 61 dni dla nowych klientów, lub zaciągnięcie pożyczki ratalnej, ze spłatą w wygodnych, miesięcznych ratach.

Dokumenty potrzebne do pożyczki pozabankowej

Pierwszym najważniejszym dokumentem, niezbędnych do wnioskowania o pożyczkę pozabankową jest nasz ważny dowód osobisty. Musimy zawrzeć wszystkie podstawowe dane z dowodu osobistego, jak imię i nazwisko, data urodzenia, numer pesel czy seria i numer dowodu osobistego.

W przypadku instytucji bankowej musimy wykazać również, że pracujemy na umowie o pracę lub umowę zlecenie oraz posiadamy wystarczającą zdolność kredytową, potrzebną do terminowej spłaty zobowiązania. 

W przypadku instytucji pozabankowej nie ma takiej konieczności. Dużym plusem takiej formy zaciągania pożyczek jest to, że nie musimy podawać informacji, na co przeznaczamy otrzymaną pomoc finansową. Możemy ją wydać na zakup sprzętu AGD, nowy samochód, czy wylot na wymarzone wcześniej wakacje. Brak podawania konkretnego celu spożytkowania pożyczki jest dużą przewagą względem zaciągnięcia standardowego kredytu bankowego, 

Podczas wypełniania wniosku online, należy skrupulatnie sprawdzić poprawność wszystkich danych zawartych we wniosku pożyczkowym. Przy wypełnieniu wniosku online trzeba go uzupełniać uważnie, ponieważ błędy w nim mogą spowodować jego odrzucenie lub opóźnienie uzyskania pieniędzy. Na wniosku trzeba podać prawidłowy numer rachunku bankowego, na który firma pożyczkowa przeleje wnioskowaną kwotę pieniędzy.

W następnej kolejności musimy poczekać na rozpatrzenie złożonych dokumentów. Jest to bardzo krótki okres w stosunku do tradycyjnych banków działających w naszym kraju. Czas oczekiwania na tym etapie wśród poszczególnych firm różni się niewiele. Zwykle jest to proces zautomatyzowany i wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Podczas wnioskowania o pożyczkę, warto wybierać firmy, które od lat specjalizują się w udzielaniu pozabankowych pożyczek. Jedną z takich firm jest NetCredit, która oferuje pożyczki od ręki -  https://www.netcredit.pl/pozyczka-od-reki/. Firma ta działa z powodzeniem na rynku finansowym od 2011 roku, należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, a procedury przyznawania pożyczek uprościła do niezbędnego minimum.

Zalety pożyczek pozabankowych od ręki

Omawiając tematykę pożyczek pozabankowych od ręki, nie sposób wspomnieć o plusach tego typu produktów finansowych. Szybki proces przyznawania środków oraz brak wielu formalności powoduje, że od złożenia wniosku, poprzez jego akceptację i wypłatę pieniędzy, często mija zaledwie kilkanaście minut.

Jest to proces w pełni bezpieczny, zaczynając od składania wniosku, aż po wypłatę gotówki. Nasze wrażliwe dane są cały czas odpowiednio zabezpieczone i nie ma prawa dojść do ich udostępnienia podmiotom zewnętrznym. 

W całym procesie największym plusem jest jego szybkość oraz dostępność do składania wniosków o każdej porze dnia. Terminowe spłacanie rat pozwoli nam na uzyskanie dobrej historii kredytowej, co w przyszłości może pozwolić nam na uzyskanie pożyczek o większych kwotach i na lepszych warunkach.

Pozabankowe pożyczki od ręki posiadają wiele zalet. Proces wnioskowania jest łatwy i przejrzysty a liberalna polityka przyznawania pożyczek oraz automatyczny proces akceptacji powoduje, że pieniądze trafiają na konto pożyczkobiorców bardzo sprawnie. Cały proces można zrealizować w pełni zdanie, co stanowi dodatkowy atut pożyczek pozabankowych.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl