TworzymyGłos Regionu

reklama

Powstanie nowa galeria we Wschowie

Czwartek, 11 stycznia 2018 o 11:32, aktualizacja Poniedziałek, 15 stycznia 2018 o 11:05, autor: 46
Powstanie nowa galeria we Wschowie

To już niemal przesądzone, że we Wschowie powstanie nowa mini galeria handlowa. Inwestycja zlokalizowana ma być na ulicy Moniuszki, w okolicy istniejących już obiektów handlowych oraz Targowiska Miejskiego.

Nowa galeria ma zostać wybudowana przez czeską spółkę Agila, która bliźniaczą inwestycje przeprowadziła w Żaganiu. Jak poinformowały władze miasta nowy obiekt wraz z zapleczem zająć ma obszar niemal 70 arów, pomiędzy istniejącymi już sklepami TESCO, PEPCO, Drogeria Natura, Kolporterem oraz Apteką Dr. Optima, a Targowiskiem Miejskim. Z planów przedstawionych w gazecie wschowa.pl wynika, że dzisiejszy obszar Targowiska zostanie dość poważnie uszczuplony (materiał poglądowy w galerii zdjęć). Do nowej mini galerii ma zostać wybudowana nowa droga dojazdowa, zwiększy się także liczba miejsc parkingowych. Inwestor zapewnia także, że wybudowane zostanie przejście pomiędzy istniejącymi obiektami handlowymi, a targowiskiem. Czego można spodziewać się po nowej galerii? Ma ona mieścić w sobie około 10 nowych punktów handlowych, znanych ogólnopolskich marek, które rozszerzać będą ofertę handlową miasta. Inwestor ma rozważyć również budowę części restauracyjnej. Koszt planowanej inwestycji wynieść ma około 11 milionów złotych, gmina natomiast wzbogaciła się o ponad 1,2 miliona złotych ze sprzedaży gruntu. W nowej galerii według zapewnień włodarzy miasta ma znaleźć pracę około 60 osób. Do realizacji inwestycji potrzeba jeszcze zgody Rady Miejskiej, poprzez korektę w planie zagospodarowania przestrzennego, a także uzyskanie pozwoleń na budowę. Według planów czeskiego inwestora pierwsze prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

(olek)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (46)

avatar

avatar
~Kotwicki Jan
11.01.2018 12:09

Z tymi marketami we Wschowie to ktoś dostał niezłego p(...)! Zamiast zachęcać miejscowych rolników i przedsiębiorców do produkcji zdrowej żywności na potrzeby mieszkańców Wschowy, preferuje się sprowadzanie towarów z zewnątrz. Ale to tak będzie dopóki ze szkół wypuszcza się okaleczałą i niedouczoną młodzież dbając wyłącznie o realizację wytycznych eurokołchozu. Uwolnienie przedsiębiorczości zamiast kretyńskich "inkubatorów", likwidacja dopłat i "funduszy" niszczących normalną konkurencję a prowadzących do socjalizmu i faszystowskiego porządku pozostaje jedyną receptą do przywrócenia normalności.

avatar
~do Kotwickiego
11.01.2018 12:46

Czy ty Kotwicki twierdzisz , że od dwóch lat PiS idzie drogą socjalizmu i faszystowskiego porządku ?

avatar
~Kotwicki Jan
11.01.2018 14:17

By w miarę wyczerpująco odpowiedzieć na to pytanie, należy dokonać ustaleń co do faktów jak i przypomnieć definicje prawica, lewica, socjalizm, faszyzm itp. Jednocześnie na opinię dotyczącą postepowania PiS-u ma wpływ sytuacja zastana po poprzednikach. Co do faszyzmu to jest on budowany na poziomie Unii Europejskiej. Wczoraj Jaruś Kaczorek zapowiedzial że będa budować Polskę suwerenną i bezpieczną , jak oni to zrobią jest sprawą niezwykle ciekawą.

avatar
~fanka
12.01.2018 15:56

Brawo Brawo Panie Janie !!!! Może czas na to aby Pan wszedł w struktury władz .

avatar
~do Kotwicki
11.01.2018 12:16

Dobrze że Ty jesteś jako jedyny w tej Wschowie douczony...

avatar
~Zet
11.01.2018 12:29

I bardzo dobrze, od wielu lat czekamy na zakłady pracy, władza się zmienia a zakładów brak, niech powstają galerie sklepy itd. I tak nic się nie zmienia. Nie ma co czekać na zakłady produkcyjne trzeba szukać w innych miastach i nie załamywać się i biadolic. A jak kolejna z rzędu władza postara się o pracę to będziemy pracować.

avatar
~do~do Kotwicki
12.01.2018 16:03

"Ty jesteś "? - Pan Kotwicki . Proszę się wyrażać . Takie tykanie gryzie po zębach brr nie ładnie fuj . Duże P . Osobiście postanowiłem pisać od dzisiaj: Szanowny Pan Kotwicki . Prawda ,że elegancko brzmi a nie takie tam kartony puste w marketach bez tlenu z żywnością długo - terminową .

avatar
~Adaś
11.01.2018 12:32

Jedna już się już buduje , przy Wolsztyńskiej, a kolejną galerią chcą nas uszczęśliwić ? Czy na pewno rozwój miasta polegać na tylko i wyłącznie stawianie nowych sklepów i tylko w taki sposób zaspokajanie potrzeb mieszkańców ? Pan Grabka musiał kogoś wpuścić do miasta ( Plus , Biedronka, Intermarche ) , to były te lata gdzie "potrzebowaliśmy" wizji zachodniego kapitalizmu u siebie z kolorowymi półkami . Na dzisiaj jest to już taka zwykła normalność, coś co młode pokolenie uważa za oczywistą zwykłość ....... tak, jakoby było tak zawsze . Nie , tak przed latami 90mi nie było. Nie, że jestem nie reformowalny, ale 60 nowych wakatów zamknie tyle samo istniejących już stanowisk pracy w handlu , często rodzinnym i wieloletnim tego miasta. Dziwi mnie , że to wypowiada dr ekonomista , że będzie chciał zrobić z tego sukces polityczny , że bez namysłu "osieroci" ekonomicznie miejscowe rodziny bez żadnego dla nich wsparcia na korzyść już niepotrzebnego nam w tym względzie kapitału czeskiego ? Zostaje jeszcze sprawa podatków, co miejscowi wpłacali do naszej kasy, ...... siedziba czeskiego biznesu nie gwarantuje , że Wschowie cokolwiek będzie się z tego "tortu" należało ? Wschowa bardzo potrzebuje inwestorów i ich pieniędzy , ale w branży produkcyjnej , w wytwarzaniu dóbr ..... bo konsumować w tym mieście za chwilę nie będzie komu ? Adaś

avatar
~do Adasia
11.01.2018 18:03

Panie Adaś doktor już dawno swoich miejscowych przedsiębiorców wykończył . Ani to dobry ekonomista ani dobry gospodarz . Może wreszcie coś uda mu się sprzedać bez żadnej afery i zgodnie z obowiązującym prawem chociaż mam bardzo duże wątpliwości znając jego charakter i obecne postępowanie .

avatar
~ja
12.01.2018 09:26

Adaś Grabka to nam zaserwował bierdronka x2, tesco, netto, lidl, polo market, intermarche i dino... Kolejna minigaleria czy market potrzebne nam jak ząb w dupie... Polo już zamykają, bo jest tego za dużo marketów we Wschowie, świetnym pomysłem jest dowalenie kolejnego molocha, w sąsiedztwie do dwóch innych, ciekawe czy parking dalej będzie wspólny :v pomijając, ze to kolejny zielony teren na który zostanie wylany beton...

avatar
~do bajkopisarza
11.01.2018 12:57

Adasiu, jeden sporej wielkości sklep już się zwija. Od niedzieli nie będzie u nas "polo". Więc dobrze, że bilans się wyrówna. A 60 czy 70 miejsc pracy to jest coś.

avatar
~Zen
11.01.2018 13:07

Do "bakopisarza" - nie do końca tak, polo odchodzi ale kosztem biedronki , więc głupot ludziom nie opowiadaj , to miejsce zajmie biedronka czyli wyjdzie na to samo , tylko pod innym szyldem. Głupcze, ty czytaj ze zrozumiem co pisze Adaś , nowy markecit 60 os. zatrudni ale tyle samo umrze naszych sklepów gdzie pracują od lat wschowscy mieszkańcy .

avatar
~jeszcze jedno
11.01.2018 13:00

Porównajcie 70 arów za milion dwieście, a 60 hektarów za 5 mln. Nie ma właściwie nawet co porównywać.

avatar
~Wyborca
11.01.2018 13:21

Ad . "bajkopiszarza" - zanim cokolwiek napiszesz w twojej znanej formie hejtu , od dłuższego już czasu stosowanej na Zw , pomyśl baranie przez chwilę i o tym , że my już nie chcemy ciebie czytać .

avatar
~FWS
11.01.2018 14:18

Za czasów Grabki otworzono we Wschowie Dino, Lidla, Biedronki, Polo,Eco, Netto i Tesco. Okrzyknięty Królem Marketów był przez Czopka i Giezka oskarżany o likwidację małego handlu we Wschowie. Dzisiaj Czopek robi to samo. Gdzie logika i jakaś konsekwencja? Stawiamy na rodzinny mały handel albo markety. Niedługo główne ulice Wschowy staną się całkowicie puste.Szkoda mi tych ludzi, tych handlowców.

avatar
~cwp
11.01.2018 21:11

A co ma do tego Grabka? Tylko we Wschowie otwierano markety po 2002 roku? W całej Polsce tak się działo. M.in. na tym polega globalizacja, otwarte granice, wolność handlu etc. Przyczyną jest konsumpcjonizm i wzrost gospodarczy, a nie burmistrz ten czy inny.

avatar
~Apap
11.01.2018 14:54

Ja to bym powyganiał wszystkie handlowe firmy,pozamykał wszystkie markety! Niech się zabierają stąd!Niech zabierają cały swój towar! Twe wszystkie banany,pomarańcze figi i ananasy.Mięso,pieczywo,słodycze. Będziemy kupować płody naszych rodzimych rolników na targowisku który chcą zlikwidować.Pomarańcze będą na święta a z bananami won!!! Nie będziemy napychać kieszeni południowym amerykańcom! Wprowadzimy socjalizm i kartki na na cukier i mięso. Ma być po polsku !!!! Precz z kapitalizmem

avatar
~Eutanazol
11.01.2018 15:47

Tak! Pozbądźmy się też całej technologii włącznie z internetem! Po co nam jakieś wymysły zachodu!

avatar
~witaminaC
13.01.2018 19:20

kapitalizm to posiadanie bananów hahah dobre ! Apap oj biedny nieszczęśniku :)

avatar
~cwp
16.01.2018 19:08

Precz z socjalizmem! :)

avatar
~do FSW
11.01.2018 14:54

nie rozumiem, niejaki "do bajkopisarza" twierdzi , że jeden zamykają , "polo" i już jest wszystko ok , to co tyle krzyku ?

avatar
~Piter
11.01.2018 15:02

Po treści powyższych newsów to centrum Wschowy będzie można całkowicie zaorać... Przed Wami rozpościera się wizja pustych lokali i bankructwa reszty ledwo dychających sklepów i zagłada istniejącego targowiska miejskiego i reszty drobnych wytwórców i producentów rolnych. Czy o taką Wschowę Wam chodzi? Ludzie to miasto od samego serca umiera, szkoda bardzo szkoda, bo miasto jest bogate w historię i tradycję z której, jako były mieszkaniec Wschowy jestem bardzo dumny, ma również w sobie potencjał, brakuje mu tylko szczęścia do odpowiednich inwestorów, do odpowiedniej władzy w ratuszu i wizji rozwoju, ale temu nie pomagają lokalne konflikty i wewnętrznie podzielone społeczeństwo Wschowy. Jednak gdy słyszę o takich wizjach dla Wschowy jak budowa kolejnego marketu czy powstanie galerii handlowej w sercu umierającego miasta to jest mi po prostu przykro i wstyd, czy to ma być Waszym zdaniem rozwój i właściwy Gospodarz i wizja dla Wschowy. Ludzie obudźcie się z tego letargu i spójrzcie dookoła jak wygląda rozwój, niedaleko choćby za miedzę do Wolsztyna, Kościana lub Rawicza, nie mówiąc już o pobliskim Lesznie i Głogowie. Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących mieszkańców Wschowy nie dajcie się reszcie wykupić i całkowicie sprzedać...

avatar
~Janek Pradera
11.01.2018 15:32

Z dwojga złego lepiej taka galeria niż nowy kościół.

avatar
~Jan Kotwicki
11.01.2018 18:40

My parafianie składamy się na kościół, a tobie nic do tego!

avatar
~xxx
12.01.2018 03:43

Do Jana Kotowickiego mnie nikt o zdanie niepytal i w jakiej jestem sytuacjii materialnej czy mam na nowy kosciól nie mam nic przeciwko kosciolowi. Ale many prawo miec odmienne zdanie .

avatar
~Karollo
11.01.2018 17:27

rzeczywiście wyjazd z tego miejsca namawia Nas do tego aby kumulować tam jeszcze większą ilość aut...

avatar
~Baśka
11.01.2018 17:30

O co wam wszystkim, opornym-topornym na rozwój miasta chodzi?. Jeśli Wschowę nie stać na stworzenie strefy ekonomicznej i rozwoju inwestycji przemysłowych, rządzący ówcześni i obecni całkowicie zaniedbali rozwój miasta pod kątem zdobywania nowych miejsc pracy co spowodowało, że Wschowa stała się "miastem emerytów" to cieszcie się, że znalazł się "szaleniec" na zakup działki o pow. 70 arów za 1,2 miln i chce stworzyć chociażby ok. 60 nowych miejsc pracy.!!!. Szkoda tylko, że nikt z rządzących ówczesnych i obecnych nie potrafi zagospodarować "ruin" po dawnej Mleczarni, dawnym Kinie i dawnej Przychodni!!! - to jedynie świadczy o dziadowskiej polityce jak panuje w naszym mieście. Przypominam, że od marca wchodzi w życie ustaw ograniczająca handel w marketach w święta i niedziele i niech ich właściciel martwią się jak w tym biednym mieście będzie funkcjonować na rynku Wschowskim od 14 minimarketów?????. Nie oszukujmy się, że powstanie nowego marketu wpłynie na ograniczenie drobnego regionalnego handlu czy też ograniczy bezpośrednią sprzedaż produktów rolnych - BO TAK NAPRAWDĘ takowego we Wschowie nie ma już od dawna. Wschowskie targowisko to zaledwie jeden dwa punkty tego typu handlu, a ceny w nich są dużo wyższe niż w marketach. Wyludniona Wschowa nigdy nie odzyska swojej dawnej świetności jako miasto powiatowe mając takich rządzących JAK OBECNIE i W PRZESZŁOŚCI - mając na uwadze przebieg obecnej kampanii uzupełniającej do Rady Gminy jak i planowanej na jesień br, przyszłość Wschowy nie wygląda obiecując...... Sumując! - dziękujmy Bogu, że chociaż powstają MINI GALERIE !!!!!!

avatar
~Ziutek
11.01.2018 23:37

Hmmm. Kino sprzedano. Mialy byc miejsca pracy. Ale na szczescie mamy Czas Art ?

avatar
~edek
13.01.2018 19:27

Basiu a czyj będzie ten dochód? hm No i co Ci po tych 60 miejscach pracy? Jak w to miejsce zginie wiele wiele innych miejsc. Supermarkety wyliczają wszystko co do grosika . Skoro stawiają tzn ,że te grosiki wydoją ze wszystkich. Jest takie starożytne przysłowie - Największe nieszczęście narodu - dopuścić głupich do głosu .

avatar
~Misiek
11.01.2018 17:57

A w końcu co wymagać od doktora ani to ekonomista ani dobry strateg może za sprzedawce się sprawdzi .

avatar
~Sławek
11.01.2018 23:40

W każdym mieście powstają markety i minigalerie, a ludzie w tych punktach wydają coraz więcej pieniędzy. To normalne i te powstające obiekty we Wschowie są skazane na sukces. Ja się cieszę, bo wolę robić zakupy we Wschowie niż jeździć do Leszna czy też Głogowa.

avatar
~xxx
12.01.2018 09:31

Zanim wystawi sie o kims opinie to prosze sprawdzić aktualne informacje o tej osobie bo można nieprawdziwym zeznaniem komus popsuć reputację. To ze np dana osoba nie pracuje to nie znaczy że nic nie robi, albo , ktos nie pije a inny powie ze pije. Jak można wypowiadać się o czyimś zyciu rzeczywisci komu co do tego jak kto zyje.

avatar
~do Sławka
12.01.2018 12:11

Panie Sławek nie opowiadaj pan bajek na temat zaopatrzenia . Twoi idole wszyscy jak jeden mąż jeżdżą na zakupu do Głogowa , Leszna a nawet do Włoszakowic na pierogi . Sam osobiście widziałem i to kilkanaście razy .

avatar
~Adaś
12.01.2018 11:29

Ad . "Basia" - forumowiczu , ..... dziękujmy bogu i za to , że cokolwiek się buduje - to Twoje słowa, ..... nie polegajmy tylko na konsumpcji , ekonomia rozwoju wyżej stawia wytwarzanie dóbr . Mieszkańcy już powinni sami to dostrzec , że kolejna placówka handlowa w niewielki sposób pomnaża ich zasobność portfela , tu koniecznie potrzebny jest inwestor o charakterze produkcyjnym , firma która "włoży" do budżetu rodzinnego 3-4 tyś./mies. . A swoją drogą , ograniczanie handlu czyli wolności wyboru przez nowe prawo jest na dzisiejsze czasy schorowaną parafrazą ! Adaś

avatar
~mp
12.01.2018 13:35

Galeria? Kiedyś mowili ze powstanie "galeria" obok netto. Wielkie oczekiwanie na tesco, pepco aptekę i drogerie haha śmiech na sali ??

avatar
~Bart
12.01.2018 15:15

Szkoda, że w tym miejscu powstanie ta ala galeria,a nie tam gdzie mleczarnia..przynajmniej mleczarnia przestalaby straszyc.

avatar
~do Bart
14.01.2018 10:19

Tak, szkoda, to co tam jest nadaje się tylko i wyłącznie do zburzenia, niestety...konserwator widzi tam elementy zabytkowe i dlatego będziemy mieć ten syf póki sam się nie zawali.

avatar
~ext7
12.01.2018 16:09

To ,że kij ma dwa końce o tym nikogo przekonywać nie trzeba. W tym przypadku z jednej strony gminna skarbonka a po drugiej małe rodzinne, wschowskie sklepiki. Z mojego punktu widzenia jedno i drugie bardzo istotne. Hmm.. Tak na oko 170pln za 1m2 to, kwota jak na wschowskie warunki całkiem niezła a ,gdyby jeszcze uwzględnić fakt ,że jak „pepik” tę psią budę odpali to ,będzie zmuszony beknąć w skali roku bańkę z niewielkim okładem w ramach podatku od nieruchomości, a ta do gminnej skarbonki wpłynie. Właściwie to, na ten czas trudno przewidzieć na ile destruktywny wpływ będzie to, miało na sytuację małych ,naszych ,wschowskich sklepików, bo to, że będzie miało to, jest bezdyskusyjne!!

avatar
~Łon
12.01.2018 18:22

Zamiast czeskiego marketu wolałbym w tym mieście czeską restaurację....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl