TworzymyGłos Regionu

reklama

Powraca monitoring miejski

Piątek, 06 listopada 2020 o 10:52, aktualizacja Sobota, 07 listopada 2020 o 00:29, autor: 7
Powraca monitoring miejski

Gmina Wschowa po czteroletniej przerwie zadecydowała o reaktywowaniu monitoringu miejskiego. Poprzedni system kamer został zlikwidowany w 2016 roku.

Mieszkańcy Wschowy wielokrotnie podkreślali, że w mieście przydałby się system monitorowania by zapobiegać oraz skuteczniej karać osoby jakie dopuszczają się aktów wandalizmu lub zaśmiecania miasta. Do 2016 roku ulice obserwowane były w kilku punktach, jednak ówczesna władza zadecydowała o zaprzestaniu korzystania z tej formy kontroli porządku publicznego. Od tego momentu jedyną pamiątką po monitoringu były nieczynne, z powodu braku połączenia, kamery.

Wielu mieszkańców postulowało o powrót monitoringu, dlatego podjęliśmy inicjatywę odtworzenia, a następnie rozszerzenia sieci kamer miejskich. Do końca tego roku uruchomione zostaną kamery, które pozostały po zakończeniu monitorowania miasta w poprzedniej kadencji. Są to punkty na Rynku, ul. Łaziennej, skrzyżowaniu ul. Daszyńskiego, Niepodległości, Kostki i Bohaterów Westerplatte, placu Farnym oraz przy Wieży Ciśnień – wyjaśnia burmistrz Konrad Antkowiak. – W pierwszym etapie funkcjonować będzie 13 kamer, planujemy jednak by w kolejnych latach dołączać kolejne kamery w nowych punktach.

Zadanie realizowane będzie przez firmę KAJA Komputer, której oferta opiewająca na 53 368,67 zł brutto była najkorzystniejsza. W ramach oferty zakupiony zostanie rejestrator wideo, trzy dodatkowe kamery, dwa dyski do rejestratora, a także montaż urządzeń i uruchomienie serwisu monitoringu wraz z rocznym serwisem całego systemu. To kolejny krok zmierzający do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, ale także dbałości o estetykę naszego miasta.

(UMiG Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Gar
06.11.2020 11:30

Słuszna decyzja.

avatar
~Adaś
06.11.2020 11:38

Jestem wielkim przeciwnikiem inwigilacji, wchodzenia ludziom w ich prywatne życie i w ich domostwa które winny być całkowitą enklawą intymności i wolności swojego "podwórka" . To największa wariacja obecnego czasu: szpiegowanie, donos i weryfikacja. Jednak monitoring uliczny służący do celów zachowania bezpieczeństwa przed wandalizmem i nocną agresją bandytów przeto musi uzyskać 100% poparcie . Jestem za zwiększaniem stref podglądu "wielkiego brata" ale tylko do w/wym. celów ........ tropienie kto kogo podwozi lub trzyma za rączkę itp. jest niedopuszczalne i żenujące. Pozdrawiam Adaś

avatar
~Ile
06.11.2020 13:14

A ile burmistrz pozyskał środków zewnętrznych na ten cel?

avatar
~Do Ile
06.11.2020 14:17

Dowiedz się. Kogo tutaj pytasz .Kochańska się nazywasz?

avatar
~Spokojna wasza rozczochrana
06.11.2020 14:18

Na tym starym monitoringu jakość jest taka, że praktycznie nikogo i nic nie da się zidentyfikować.

avatar
~Marcin
06.11.2020 14:34

Hola, hola oberżysto. Tak na zdrowy rozum - jaki brak połączenia - ktoś ukradł kable? Kamery działały jako usługa, a nie jako sprzęt wpisany np. w środek trwały? To się po prostu jakoś nie trzyma kupy.

avatar
~Zegary Zegarek
08.11.2020 05:57

Czy obraz z kamer będzie dostępny publicznie? Widzę w tym same plusy. To może być ciekawsze niż TV. Widzimy, czy drogi są przejezdne, jaka jest pogoda. Kiedy jest impreza w pobliżu kamery, a nie możemy iść, możemy oglądnąć. Szybciej mieszkańcy zauważą wypadek czy pożar niż przemęczony pracownik. Osoby spoza Wschowy obejrzą, jak wygląda miasto. Tylko, czy taka transmisja jest zgodna z prawem? Miejsca są publiczne, ale osoby prywatne. Gdy jednak idziemy ulicą i widzimy ten sam wypadek, mijamy tych samych ludzi, nas mijają te same pojazdy, jest to jak najbardziej naturalne i legalne.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl