TworzymyGłos Regionu

Powiatowe-gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości - Szlichtyngowa

Piątek, 04 listopada 2022 o 15:13, aktualizacja Środa, 09 listopada 2022 o 12:06, autor: 7 1248
Powiatowe-gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości - Szlichtyngowa

Starosta Wschowski Andrzej Bielawki, Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus serdecznie zapraszają do udziału w Powiatowo-Gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada, które rozpoczną się Mszą św. w kościele w Szlichtyngowej o godz. 11:00. Po Mszy św. odbędzie się część oficjalna przy obelisku na Rynku w Szlichtyngowie, a następnie część artystyczna w sali Świetlicy Miejskiej w Szlichtyngowie.

Tegoroczne uroczystości odbędą się w ceremoniale wojskowym przy asyście Żołnierzy Wojska Polskiego 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego im. Generała dywizji Stefana Roweckiego „Grota” w Czerwieńsku.

Zachęcamy gorąco wszystkich Mieszkańców Gminy Szlichtyngowa do wywieszenia w tym dniu flag państwowych. Wywieśmy biało-czerwone flagi na budynkach naszych domów - uczcijmy Narodowe Święto Niepodległości poprzez eksponowanie naszych barw narodowych.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program uroczystości.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Zen
04.11.2022 16:29

Czy jako święto dla nas, czy jako wiec polityczny partii pod kątem wyborów ? Do kościoła i na wiece nie chodzę !

avatar
~PCZ+ZAKON+
09.11.2022 13:02

Wprost NIEwiarygodne, aby taka instytucja samorządowa jak POWIAT, Powiat Wschowski z Zarządem i Rada Powiatową na czele, w takie Święto jak Dzień Niepodległości przyklejał się do Gminy Szlichtyngowa i organizował tego typu obchody !!!!!. To nie jest pierwszo lepsze święto, aby taki urząd jak powiat nie mógł zorganizować W Imieniu Powiaty Obchody dla całego powiaty nie zależnie od barw danych gmin !!!!!. W taki Dzień tak upolitycznić te obchody to już jest wprost niewybaczalne !!!!. Panie starosto, pani przewodnicząca RP potraficie organizować tzw. wasze "pikniki rodzinne", a nie jesteście w stanie zorganizować dla całego Powiatu Wschowskiego Prawdziwych Obchodów Święta Niepodległości !!!!. Nie czyńcie w tym Dniu kolejnych podziałów naszego lokalnego społeczeństwa - to nie wasza kampania wyborcza, a la objazdy po kraju waszego prezesa ?????. To Święto narodowe Wszystkich Polaków !!!!!!!!!.

avatar
~Mieszkaniec
09.11.2022 15:05

Jak zwykle, gdyby nie spęd dzieci że szkół to by była bieda z nędza.

avatar
~powiatowe - CO?
09.11.2022 17:22

Słuszne spostrzeżenie panie "Mieszkaniec" !. Impreza na wzór umożliwienia pokazania się "Samych Swoich" w stylu corocznych "pikników rodzinnych" i tzw. w przeszłości rozdawanych "czeków kartonowych" z udziałem lokalnych przedstawicieli partii pisu i ich posłów z atrakcją ich "rekonstrukcji mundurowej" i klas mundurowych ...... Tylko współczuć lokalnym ....!.

avatar
~Yest..!
10.11.2022 10:41

Panie "Mieszkaniec" !. Należałoby do tego dodać jeszcze obowiązkowy udział w ich spotkaniach tzw. "klas mundurowych", ich tzw. "rekonstrukcji mundurowej" z udziałem ich szefa lokalnej partii oraz obowiązkowa promocja ich kandydatów do przyszłych wyborów z udziałem emerytów mundurowych ....... !. Co nie omieszkali ich promować w ostatnich miesiącach we wszystkich swych lokalnych spotkaniach .....!. Pytanie; - czy ci emeryci mundurowi wsparli Warszawski protest służb mundurowych ???. Czy godzą sie na publiczne poniżanie Polskich Kobiet ?????., itd.

avatar
~Adaś
10.11.2022 11:43

Ad. "~PCZ+ZAKON+" - forumowiczu....., robi tam gdzie jest komplementowany i może liczyć na jakiejkolwiek zainteresowanie. Co tu tak Ciebie dziwi ? Prezesa, krajowa "turystyka" też jest po rejonach o pewnym gruncie politycznym ale ....... ta ilość policji, SOPu, prywatnej firmy ochroniarskiej po co, na co ? Wychodzi na to, że Oni nas się boją, nas którzy żeśmy ich wybierali i dobrze opłacamy ? Obecnie należałoby Dzień Niepodległości szczególnie wyróżnić w jego znaczeniu i dać mu charakter politycznego paktu o nieagresji słownej i szeroko rozumianego porozumienia społecznego. Zwłaszcza dzisiaj należy docenić autonomię i możliwość przynależenia do kultury zachodniej a w "pacierznych" prośbach napraszać o wolność i zakaz bombardowania. Niepodległość to sojusze, a jak wygląda to z punktu widzenia MY- UE czy chociażby z granicznymi sąsiadami ? Polacy zapomnieli, Polacy przestali się szanować, Polacy są skłócani przez złych ludzi. Adaś

avatar
~Jan
11.11.2022 00:02

Wracamy do średniowiecza. Wtedy też karły wozili po miastach i lokalsi mieli z nich bekę.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl