TworzymyGłos Regionu

reklama

Powiat Wschowski: Umowa podpisana, startujemy z nową inwestycją

Piątek, 29 kwietnia 2022 o 14:52, aktualizacja Poniedziałek, 02 maja 2022 o 21:17, autor: 9
Powiat Wschowski: Umowa podpisana, startujemy z nową inwestycją

Podpisałem umowę na przebudowę dachu i wymianę okien w budynku I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel BGK, instytucji dofinansowującej zadanie inwestycyjnej, Pan Michał Motowidełko oraz Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta. Protokolarnie plac budowy przekazał Dyrektor jednostki Piotr Wieland. Na to zadanie pozyskaliśmy środki z Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 1 786 480 zł – informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Inwestycja zakłada m.in. rozbiórkę istniejącego pokrycia dachowego i wykonanie pokrycia dachu z dachówki karpiówki,  wykonanie obróbek blacharskich ścian szczytowych budynku, rynien i rur spustowych, przemurowanie kominów, montaż systemowych barierek śniegowych, montaż nowej instalacji odgromowej, wymianę części istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej drewnianej na nową.

Wyłoniony w przetargu wykonawca – Firma Transblach z Lubina  – wykonana prace w ciągu 11 miesięcy od dnia podpisania umowy. Całkowity koszt przebudowy to 2 296 823,00 zł.

Przebudowa dachu i wymiana okien to kolejny ważny krok do stworzenia nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury edukacyjnej, z której korzysta nasza młodzież – mówi Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

(wschowa.info)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Ziuta
29.04.2022 17:07

Mam wrażenie że pan Wieland będzie kandydatem na burmistrza w kolejnych wyborach. Ostatnio wszędzie go pełno.

avatar
~Xxx
01.05.2022 21:37

Nie jestem sympatykiem PiS, ale na pana Wielanda głosować będę.

avatar
~HA,ha...ha...!!!!
29.04.2022 17:33

Czy jest coś takiego jak "Polski ład" ????. Jak wszem wiadomo od stycznia b .roku jest to wstydliwa nazwa i obecna władza na czele z ich premierem już dawno tzw. " Polski ład" zastąpiła tzw. """Tarczą antyPutinowską" !!!!!!!!! . Z takim "ładem" to na pewno ta inwestycja ruszy z kopyta jak ta na "łąkach w Baranowie"....... S U P E R >>> ale fotka zaliczona !!!!. Jak im tak dalej pójdzie to im braknie tematów i pomysłów na 6 - miesięcy przed zaplanowanymi wyborami >>> Hi, hi, ..... !!!!!!.

avatar
~Rodzic
29.04.2022 20:11

Hmmm, a dziury w dachach w SOSW od kilku lat łatane tylko interwencyjnie w przypadku gdy przysłowiowo "leci dzieciom na głowę". No cóż może SOSW będzie następne w kolejce?

avatar
~Tacy oni
02.05.2022 14:43

Jak się dyrektor zapisze do PiS to wam od razu dach naprawią

avatar
~Tomasz
29.04.2022 23:31

Starą dachówkę można np wykorzystać na utwardzenie drogi na Przylesiu. Może burmistrz dogada się ze starostą..

avatar
~ŁA+TA+
03.05.2022 07:59

A co nam przedstawiciel - przy tej okazji - powie o Totalnej inflacji, Totalnych stopach kredytowych i Totalnych podwyżkach ????. Czy tylko stać go na pudrowanie obecnej Totalnej sytuacji tego typu ustawkami !?.

avatar
~ja
02.06.2022 14:57

NIE DO WIARY MOŻNA KOMENTOWAĆ HAHAHA

avatar
~HAHAHA+
11.06.2022 14:22

TO PRAWIE JAK PRÓBA GRNERALNA przed ICH tak zwanym " Pi.Pi..... LADEM " . Pamiętamy ich takie inwestycje jak; - prom w Szczecinie, wielką ustawkę w Sochaczewie ..." Jarosław, Jarosław, ......."!!!!, wielkie zakupy dotyczące respiratorów, maseczek, ,,,,,, itd., itd., ,,,,,, Najpierw wielkie wstęgi, wiwaty ,,,, a jak przyjdzie coś do czego to "Syndrom Suskiego" !!!!!! i TOTALNA INFLACJA !!!!!. A jak trzeba to sie zrobi próbę jak przed wizytą Jarosława w SOCHACZEWIE !!!!!!!!. Proszę bić brawo, oni tego potrzebują!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!+

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl