TworzymyGłos Regionu

reklama

Powiat remontuje we Wschowie (FOTO)

Czwartek, 08 grudnia 2022 o 11:31, aktualizacja Piątek, 09 grudnia 2022 o 11:18, autor: 15
Powiat remontuje we Wschowie (FOTO)

Na ulicy Ogrodowej we Wschowie trwają prace związane z inwestycją pn. „Przebudowa dróg powiatowych we Wschowie i Starych Drzewcach”.  Plac budowy odwiedził Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

- Rozpoczynamy prace budowlane na ulicy Ogrodowej we Wschowie. Inwestycja pn. „Przebudowa dróg powiatowych we Wschowie i Starych Drzewcach” realizowana jest w ramach programu Polski Ład - informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski. - Planowana całkowita wartość inwestycji wynosi 4.541.885,91 zł, z czego 95% stanowi pozyskane dofinansowanie w kwocie 4.314.791,61 zł. 

Źródło/foto: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (15)

avatar

avatar
~Marcin
08.12.2022 21:13

Czyli taka przemyślana przebudowa z przytupem, np. ze zrobieniem tam miejsc postojowych/ zatoczek parkingowych wzdłuż szeregówek, żeby zniknął problem slalomu, ewentualnie jakieś progi zwalniające, żeby wyeliminować nocne rajdy? Czy po prostu remont nawierzchni mający tyle wspólnego z przebudową, co jamnik z wilkiem? Ale i tak wielkie dzięki za pozbycie się tych krzywych chodników.

avatar
~Mieszkaniec
08.12.2022 21:38

Szkoda, że mamy tak mało dróg powiatowych a dużo gminnych... Powiat potrafi załatwić dofinansowanie, a gmina słabo. Poza tym gmina skupia się na kibelkach, parkach i pomostach, zapominając przy tym o drogach.

avatar
~Zen
09.12.2022 11:38

Wręcz odwrotnie propagandzisto pisu . Inwestycja w Tylewicach kontynuowana przez burmistrza jest wyrazem dużych wyzwań a to co robi p. Bielawski jest tylko mikroelementem do skali i jakości burmistrza Antkowiaka.

avatar
~TOTAL+
09.12.2022 13:50

TOTAL+( Mieszkaniec) ; tak się przygotowuje informacje "dnia" przez trolli pi-+ !. Szok jak można traktować inteligencję osobistą i innych na te tematy !????????

avatar
~do Mieszkańca
09.12.2022 15:35

Jeżeli tak mało Ci dróg powiatowych to zapraszam na Staroleszczyńską, jej stan i stan chodnika jest fatalny to droga powiatowa. Krzywy i zapadający się bruk na Kościuszki to też droga powiatowa. Warto do tego dodać ulicę Konradowską czy drogę do Osowej Sieni.

avatar
~tacy oni
11.12.2022 11:34

Pisowcy umią w propagandę. Chętnie chwalą się nie swoimi sukcesami, a cały ciężar spoczywa na innych

avatar
~Na bogato!
09.12.2022 09:02

Czy taka informacja może być bez pana w cywilkach?. No chyba, że to z jego kieszeni ten remont - remoncik ?!. Taka uwaga do stopnia medialności i sił mediów wpływających na naszą inteligencję i jej brak : - czym ta fotka ( seria zdjęć propagandowych ) różni się od informacji o inwestycji z ramienia M i G Wschowa w Tylewicach ????.

avatar
~Tadeusz
09.12.2022 12:39

Czy przy okazji przebudowana będzie też infrastruktura? Jakieś linie kablowe zamiast tych napowietrznych przy drzewach, w końcu jakiś światłowód? Czy to tylko pudrowanie i zrobienie dla samego zrobienia, na odczepnego?

avatar
~Gekon
09.12.2022 17:34

Brawo Starosta Andrzej Bielawski!

avatar
~Robert
09.12.2022 22:23

Długo czekaliśmy na tą drogę. Dużo osób pytało kiedy będzie jej remont i proszę jest, ta droga jest naprawdę bardzo uczęszczaną. Jednak da się pozyskać dofinansowanie. Dobra robota naszego starosty. Mamy w powiecie bardzo dużo do zrobienia małymi krokami się uda. Oby jak najwięcej.

avatar
~Takaprawdana+jakainformacja-
11.12.2022 15:11

O co w tym wszystkim chodzi jak pokazują przy każdej nadarzającej się okazji pana starostę ???. Czy aby przy tej okazji starosta nie złamał przepisy BHP - na budowie bez odzieży ochronnej???> < Tak można ???. """ życie przerasta kabaret""" ( tak życiowa prawda ).

avatar
~Panie Robercie
11.12.2022 17:09

Oczywiście, że czekaliśmy na TĘ (nie tą) drogę. Ale na taką z prawdziwego zdarzenia. Powyżej już wspomniano o infrastrukturze, czy przemyślanej, kompleksowej przebudowie. To, że położy się nowy chodnik i doleje trochę asfaltu, to jest kosmetyka. Najlepiej zamknąć mordę ludziom, ponieważ jak obiecali remont, tak zrobili. Za kolejne 30 lat powtórka, która tak naprawdę nic nie zmienia, poza odświeżeniem. Kanał przez Mierzeję Wiślaną też przecież przekopali, jak obiecali. A fakt, iż nie ma to nic wspólnego z funkcjonalnością, to już jest nieistotne. Przecież działają, realizują obietnice i to się liczy... masakra ...

avatar
~MyWy "tacy oni.."
12.12.2022 08:20

Czyli władza jest w naszych rękach ( była, jest i będzie !) a "oni" to tylko tymczasowy niewypał - wybryk natury co pokazały te ostatnie ponad 7 lat ....!. Nie dajmy się nabrać temu "politycznemu pudrowaniu", który ostatnio w naszych lokalnych mediach jest nagminny , a to tzw. "ustawki z ich udziałem", a to " pokazywanie nam swoich pseudo kandydatów..,"...., i tak będzie do kolejnych wyborów!. MyWy mówimy koniec prowizorkom i politycznemu pudrowi, bowiem to wszystko co robią to nie za swoje ale nasze pieniądze ciężko zapracowane począwszy od emeryta, a na właścicielach prywatnych firm skończywszy !!!!!.

avatar
~FOTKI +
13.12.2022 07:57

Prośba czytelnika zw.pl ; - czy Szanowna Redakcja tymi pseudo fotkami z udziałem lokalnych członków i działaczy pisu chce nam zepsuć okres Adwentowy i Czas Nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia ???, czy nie ma innych bardziej oddających Nastrój Tak wielkiego dla Nas Świąt ?????. Prosimy Nas nie pastwić tymi panami !!!!/#.pl

avatar
~Widz
14.12.2022 09:23

Wczoraj przechodzac tamtędy, stanąłem dokładnie w tym samym miejsjcu co "(...)" na fotografii. Zakaz przebywania tam, warunki bhp i ogólnie won bo łopatą... w czymże oN lepszy odemnie ? Równi i równiejsi ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl