Policjantka ze Wschowy zdobyła brąz na Mistrzostwach Polski Policji w Triathlonie!

Poniedziałek, 12 czerwca 2023 o 10:26, autor: 6

W sobotę, 10 czerwca, zalew Mietkowski (województwo dolnośląskie) zamienił się w arenę zmagań najwytrzymalszych policjantów. To tutaj 193 funkcjonariuszy z różnych zakątków Polski stanęło do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Policji w Triathlonie. Konkurencje były skrojone na miarę prawdziwych iron manów i iron women. Uczestnicy mieli do pokonania dystanse 1/4 lub 1/8 Iron Man, które włączały pływanie, jazdę na rowerze i bieganie.

Sukces sierżant Sandry Kowalczyk

Reprezentantka Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, sierżant Sandra Kowalczyk, zaprezentowała się znakomicie. Startując na dystansie 1/8 Iron Man zajęła trzecie miejsce w kategorii OPEN kobiet. Wyścig sierżant Kowalczyk rozpoczęła od pływania na dystansie 475 metrów, po czym przystąpiła do rowerowego etapu na 22,5 kilometra, by na koniec przebiec 5,25 kilometra.

Wyróżnienia dla najlepszych zawodników

Po zaciętej rywalizacji, której nie ułatwiała wysoka temperatura, zawody ukończyło 189 sportowców. Trójka najlepszych zawodników w każdej kategorii została nagrodzona pucharami Komendanta Głównego Policji.