TworzymyGłos Regionu

reklama

Policjanci zaopiekowali się rannym myszołowem (ZDJĘCIA)

Poniedziałek, 29 sierpnia 2022 o 11:29, autor: 1
Policjanci zaopiekowali się rannym myszołowem (ZDJĘCIA)

Policyjna służba codziennie przynosi nowe wyzwania, których celem jest pomoc drugiemu człowiekowi, ale i nie tylko. Wschowscy policjanci tym razem zatroszczyli się o los myszołowa, który najprawdopodobniej został potrącony przez samochód. Dzięki ich zaangażowaniu, ptak otrzymał niezbędną pomoc i trafił pod opiekę specjalisty.

Policjanci w trakcie codziennej służby spotykają się z różnymi sytuacjami. Od tych zwykłych, po te bardziej skomplikowane. Jednak najważniejsza w ich zawodzie jest chęć niesienia pomocy wszystkim potrzebującym. Tak było w przypadku sobotniego zgłoszenia (27 sierpnia), gdy wschowscy policjanci otrzymali informację o drapieżnym ptaku, który miał leżeć w przydrożnym rowie w okolicach Górczyny. Myszołów najprawdopodobniej został potrącony przez samochód.

Dyżurny wschowskiej Policji skierował na miejsce patrol ruchu drogowego. Mundurowi odnaleźli tam ptaka, który miał problemy z poruszaniem się, więc postanowili udzielić mu pomocy i zaopiekować się nim do momentu przekazania go pod opiekę specjalisty. Po późniejszych badaniach okazało się, że ptak nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Czytelnik
29.08.2022 12:13

Brawo wielki szacunek dla policji

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl