TworzymyGłos Regionu

reklama

Policja apeluje o czujność. „To może być bezdomny, nietrzeźwy, osoba starsza albo człowiek chory”

Poniedziałek, 08 stycznia 2024 o 09:00, aktualizacja Poniedziałek, 08 stycznia 2024 o 09:20, autor: 0
Policja apeluje o czujność. „To może być bezdomny, nietrzeźwy, osoba starsza albo człowiek chory”

Wschowska policja, wraz ze strażnikami miejskimi, aktywnie angażuje się w pomoc osobom bezdomnym i potrzebującym w okresie zimowym. „Okres zimy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, nieporadnych życiowo [...]. Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego regionu o informowanie policji oraz innych służb o każdej zauważonej osobie, której zachowanie, wygląd, sytuacja w jakie znajduje się wskazuje na to, że może być narażona na niebezpieczeństwo”, podkreśla nadkomisarz Maja Piwowarska.

Policja i Straż Miejska: wspólna akcja na rzecz bezpieczeństwa

W ramach akcji "Zima" i "Bezdomni", mundurowi regularnie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na niebezpieczeństwo z powodu niskich temperatur. Nadkomisarz Piwowarska zachęca mieszkańców: "Nie bądźmy obojętni i nie bójmy się reagować! Czasami jeden telefon może uratować komuś życie."

Jak możemy pomóc?

Obywatele są zachęcani do dzwonienia na pod numer alarmowy 112 oraz korzystania z "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa", narzędzia internetowego ułatwiającego zgłaszanie potencjalnych zagrożeń. „Pomóc może każdy, kto widzi człowieka będącego w trudnej sytuacji. To może być bezdomny, nietrzeźwy, osoba starsza albo człowiek chory. Nie traktujmy stereotypowo tych, którzy leżą na ławce, ulicy czy przystanku”, mówi rzeczniczka wschowskiej policji.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl