TworzymyGłos Regionu

Podzielili się cząstką siebie

- zebrano ponad 7 litrów krwi

Czwartek, 24 listopada 2022 o 09:37, aktualizacja Czwartek, 24 listopada 2022 o 09:40, autor: 0
Podzielili się cząstką siebie

W środę (23 listopada) przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji we Wschowie stanął mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Nasze wspólne działania przy uczestnictwie mieszkańców powiatu wschowskiego zapisały się na stałe w harmonogramie corocznych policyjnych przedsięwzięć, które przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. W tym roku była to już ostatnia wizyta zielonogórskiego mobilnego punktu poboru krwi zorganizowana ze wschowską policją.

Oddawanie krwi jest bardzo ważnym elementem w naszym życiu. Krew jest bezcennym i niezastąpionym lekiem przywracającym zdrowie, ratującym życie chorych oraz ofiarom wypadków. Zapotrzebowanie na krew, jak i jej składniki cały czas rośnie.

W środę (23 listopada) po raz ostatni w tym roku odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa wśród policjantów, pracowników Policji, przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb i mieszkańców powiatu wschowskiego. Każda z przybyłych osób chętnie przyłączyła się do naszej akcji i odwiedziła zielonogórski mobilny punkt poboru krwi. Kolejny raz nie zawiedli nasi honorowi krwiodawcy, którzy obecni są przy każdej wizycie zielonogórskiego punktu mobilnego.

Każda z tych osób za każdym razem widzi potrzebę podzielenia się tym cennym, niezastąpionym lekiem.

Dziękujemy naszym stałym krwiodawcom, którzy bacznie śledzą nasz harmonogram i wspólnie z nami dzielą się swoją krwią z potrzebującymi.

Zapraszamy na kolejne akcje zbiórki krwi już w 2023 roku.

 

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl