TworzymyGłos Regionu

reklama

Podsumowanie sezonu seniorów WSTK Wschowa

Czwartek, 22 kwietnia 2021 o 11:44, aktualizacja Czwartek, 22 kwietnia 2021 o 11:48, autor: 5
Podsumowanie sezonu seniorów WSTK Wschowa

Występujący na co dzień w 3 lidze seniorzy WSTK Wschowa zakończyli rozgrywki. Jakie były przedsezonowe oczekiwania? Jak sprawdziła się nowa Pani trener? Jakie są plany na przyszłość? Zapraszamy do podsumowania.

WSTK Wschowa:

Przed rozpoczęciem sezonu byliśmy pełni nadziei, że będzie to sezon bardzo udany. Wszystko na to wskazywało. Skład drużyny był stabilny i zróżnicowany a chęć gry zgłosili zarówno zawodnicy doświadczeni jak i znacznie młodsi wychowankowie WSTK. Udało się także pozyskać nowego trenera - Annę Matuszewską, co miało dać drużynie nową energię oraz miało umożliwić powrót do wysokiej formy zawodniczej Kubie Chałupce, który do tej pory był grającym trenerem drużyny a te dwie role nie wpłynęły dobrze na jakość Jego gry w poprzednich sezonach.
 
Niestety plany nie zawsze można zrealizować i sezon okazał się najtrudniejszym sezonem w dotychczasowej historii klubu. Skład drużyny zmieniał się jak w kalejdoskopie. Wielu zawodników zrezygnowało z treningów i gry a w to miejsce klub próbował pozyskiwać nowych. Wielu zawodników wróciło do klubu po kilkuletniej przerwie. W ciągu całego sezonu klub zgłosił do rozgrywek aż 29 zawodników - najwięcej w historii klubu.
 
Niestabilność składu nie mogła pozytywnie wpłynąć na wyniki drużyny. Z 20 rozegranych spotkań WSTK wygrało tylko 6 (w tym 2 walkowery). Ostatecznie WSTK zajęło 13 miejsce w tabeli na 15 zgłoszonych drużyn. Kilka spotkań przegraliśmy dosłownie o włos więc przy odrobinie większym szczęściu miejsce w tabeli mogło być znacznie wyższe. Ten sezon był dla nas trudną lekcją pokory, która, mamy nadzieję wzmocni nas na następne sezony i pozwoli na uniknięcie wielu błędów w przyszłości.
 
Aktualnie klub jest na etapie budowania składu na przyszły sezon. Zarząd klubu wraz z trenerem będzie stawiał na wychowanków WSTK - zawodników bardzo młodych ale ambitnych, którzy będą się rozwijać pod okiem tak doświadczonych zawodników jak Mariusz Zgrzebnicki czy Jacek Krówczyński, którzy od wielu lat są podporą naszego klubu.
Źródło/foto: WSTK Wschowa
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Kibic
22.04.2021 14:25

Niestety ale to przez panią trener ten sezon wyglądał jak wyglądał...

avatar
~Też kibic
22.04.2021 15:32

Pani trener to akurat najmocniejsze ogniwo w tej drużynie!

avatar
~Kibic
28.04.2021 07:46

Ymm i to tez przez nia drużyna zaczęła sie sypać ;)

avatar
~Kibic
22.04.2021 15:05

Jacek ma inne priorytety i może będzie grał a może nie będzie. W poprzednim sezonie tez go na starcie nie było. A Mariusz też już dawno powinien zmienić klub ale...pępowina

avatar
~x
22.04.2021 18:43

Wyniki bardzo słabe. Szkoda utrzymywać na siłę tą drużynę. To wymysł Prezesa.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl