TworzymyGłos Regionu

Piknik Rycerski w Muzeum [ZDJĘCIA]

Sobota, 31 lipca 2021 o 13:59, aktualizacja Niedziela, 01 sierpnia 2021 o 12:44, autor: 1 1492
Piknik Rycerski w Muzeum [ZDJĘCIA]

Na dziedzińcu Muzeum Ziemi Wschowskiej (pl. Farny 3) do godz. 17:00 trwać będzie Piknik Rycerski - "Średniowieczne Miasto, Husci pod Wschową". Wstęp wolny. W imieniu MZW serdecznie zapraszamy.

Członkowie grupy rekonstrukcyjnej z Roty Świętego Judy Tadeusza we Wschowie odtwarzają mało znane wydarzenie związane ze stacjonowaniem wojsk husyckich pod Wschową. Na uczestników pikniku czekają liczne atrakcje, które przybliżą zainteresowanym dzień z życia średniowiecznego rycerza.

Na dziedzińcu funkcjonuje stanowisko mennicze, w którym można nabyć wybijane monety Szóstaka i Tymfa. Wielbiciele tradycyjnej kuchni mają możliwość degustacji i zakupu tradycyjnie wypiekanego chleba oraz miodu, które zapewnia Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej.

Tegoroczny piknik jest przygotowaniem do przyszłorocznych obchodów 600. rocznicy prawnej inkorporacji Wschowy do Korony Królestwa Polskiego. Dokument ten udało nam się przetłumaczyć z pomocą naukowców z UJ, dzięki czemu został zaprezentowany i publicznie odczytany w trakcie pikniku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Ela
01.08.2021 20:06

Było super dzięki za zaprezentowanie się bractwa rycerskiego

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl