TworzymyGłos Regionu

Pijany uciekał przed policjantami na motorowerze!

Poniedziałek, 13 września 2021 o 12:13, aktualizacja Wtorek, 14 września 2021 o 09:10, autor: 4 2845
Pijany uciekał przed policjantami na motorowerze!

Wschowscy policjanci ruchu drogowego w niedzielne późne popołudnie (12 września) pełniąc służbę na motorach udaremnili dalszą jazdę lekkomyślnemu motorowerzyście. 35-latek uciekał przed policjantami, wioząc pasażera. Nie zatrzymał się do kontroli. Badanie trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jednoślad nie miał aktualnego przeglądu i tablic rejestracyjnych. Jego sprawą zajmie się teraz sąd.

Wczorajszego późnego popołudnia (12 września) patrol ruchu drogowego pełniący służbę na motorach zauważył motorowerzystę, który jechał drogą krajową nr 12 bez włączonego światła mijania. Uwagę mundurowych przykuł również pasażer, który nie miał kasku. Motorower nie miał zamontowanych tablic rejestracyjnych.

Wschowscy policjanci postanowili skontrolować kierowcę oraz pojazd. W momencie kiedy użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca zignorował policjantów i z impetem starał się uciec. Po kilku minutach pościgu motorowerzysta skręcił w drogę gruntową, po przejechaniu kilkunastu metrów nie opanował pojazdu i wywrócił się. Obaj mężczyźni na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Powodów niezatrzymania się do kontroli przez kierowcę było dużo: jazda w stanie nietrzeźwości z 1,5 promila alkoholu w organizmie, przewożenie pasażera bez hełmu, poruszanie się motorowerem bez tablicy rejestracyjnej oraz brak aktualnych badań technicznych jednośladu.

(KPP Wschowa)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Zen
13.09.2021 13:57

Nie miał żadnych szans ale dlaczego gonili go aż kilka minut tak nowoczesnym i drogi sprzętem ? Przecież te motory to "rakiety" i dały radę .

avatar
~Kmicik
13.09.2021 18:26

A co mieli zrobić? Staranować go tymi pięknymi motocyklami? Czekali aż sam się wygrzmoci i się doczekali. Mam nadzieje że sąd im tak dowali że przez najbliższe 10 lat nie będzie kasy na alkohol....

avatar
~JAKA-JACY--- ONI?
14.09.2021 06:41

To widać jacy oni są sprawni jak trzeba zatrzymać np. tego co to wymordował całą rodzinę ( jacek j.) - już ponad dwa miesiące taki morderca ( niby prosty chłop morderca) jest na wolności ......!!!!. ALE swoją sprawność łatwo demonstrowali na legalnych protestach Polskich Kobiet i Młodzieży!!!!, A jeśli te ich motocykle za szmal = Suwerena są takie śliczne to niech je umieszcza w SZKLANYCH GABLOTACH. a nie szpanują na powiatowych i wiejskich drogach!!!!!.@/.#

avatar
~młodzian
19.09.2021 13:33

Jak się daje komuś urządzenie (zwłaszcza skomplikowane) to trzeba go przeszkolić w jego użytkowaniu. Samo prawo jazdy kat "A" to jest mało. Tu jest potrzebny solidny kurs jazdy szybkiej, pościgowej, itp.! "Motur to nie hulajnoga" - jak mawiał klasyk.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl