TworzymyGłos Regionu

reklama

Pieniądze w ramach II edycji Programu Inwestycji Strategicznych rozdane (VIDEO)

Wtorek, 31 maja 2022 o 13:08, aktualizacja Wtorek, 31 maja 2022 o 18:19, autor: 0
Pieniądze w ramach II edycji Programu Inwestycji Strategicznych rozdane (VIDEO)

Pieniądze w ramach drugiej edycji Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych rozdane! W sumie do powiatu wschowskiego i gmin wchodzących w jego skład trafi blisko 35 mln zł.

W konferencji podsumowującej Polski Ład udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Marek Ast,  Starosta Wschowski Andrzej Bielawski z zastępcą oraz Burmistrzowie: Cezary Sadrakuła z zastępcą i Jolanta Wielgus z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Szlichtyngowie Panią Anną Zalewską. Obecni byli również radni samorządowi, kierownicy i dyrektorzy jednostek powiatowych i gminnych, a także zaproszeni goście m.in. prezes HZZ Osowa Sień - Jan Pabierowski oraz dyrektor LODR w Kalsku Wojciech Szadel.

Każda jednostka samorządu terytorialnego mogła zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie odpowiednio do 65 mln zł, 30 mln zł oraz obligatoryjnie do 5 mln zł. W sumie do samorządów trafiło 30 mld zł na inwestycje.

Środki otrzymane przez Powiat Wschowski przeznaczone będą na przebudowę i rozbudowę dróg powiatowych nr 1009F i 1010F. Przebudową zostanie objęty odcinek od skrzyżowania drogi powiatowej w kierunku Goli do skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Konradowa. Pracami zostanie objęty również odcinek drogi powiatowej biegnący od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 w miejscowości Górczyna do końca miejscowości Zamysłów. Ponadto wykonana zostanie ścieżka rowerowa, a przebudowie ulegnie most nad Rowem Krzyckim.

Gmina Sława otrzymała 10 mln zł na dwie inwestycje. Pierwszą z nich jest przebudowa byłej szkoły przy ul. Henryka Pobożnego 6 na Dom Kultury i Bibliotekę Miejską. Druga natomiast to budowa sali widowiskowo-teatralno-kinowej.

Do gminy Szlichtyngowa trafiło ponad 6 mln zł. Środki wykorzystane zostaną na realizację trzech zadań.  Związanych z przebudową drogi wewnętrznej w Goli (droga do cmentarza), przebudową ulicy Cichej i Sienkiewicza w Szlichtyngowej oraz przebudową ulicy Browarowej, Polnej i części ulicy Miodowej w Szlichtyngowej wraz z wymianą sieci wodociągowej.

Ponad 3 mln zł przypadło gminie Wschowa. Środki zostaną przeznaczone na przebudowę ulicy bohaterów Westerplatte.

/red/

REKLAMA
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl