TworzymyGłos Regionu

reklama

Paweł Giezek prosi, Miłosz Czopek pyta, pani burmistrz nie odpowiada

Poniedziałek, 03 lipca 2017 o 12:25, aktualizacja Piątek, 07 lipca 2017 o 10:33, autor: 25
Paweł Giezek prosi, Miłosz Czopek pyta, pani burmistrz nie odpowiada

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej we Wschowie Paweł Giezek kieruje prośbę do wiceburmistrza Miłosza Czopka, aby ten zadał pytanie pani burmistrz Danucie Patalas, czy zamierza jeszcze spotkać się z radnymi na wspólnej komisji lub na sesji Rady Miejskiej i czy jest na to szansa do końca tej kadencji. Wiceburmistrz spełnia prośbę Pawła Giezka i zadaje to pytanie pani burmistrz. 

Krótka wymiana zdań między wiceburmistrzem a wiceprzewodniczącym miała miejsce podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej we Wschowie. Nie sposób ocenić, czy wynik tej rozmowy, to efekt złej energii, jaka od pewnego czasu widoczna jest w relacjach obu panów, czy też może obaj panowie żartują sobie z powagi urzędu burmistrza.

Paweł Giezek miał skierować prośbę do wiceburmistrza na wspólnej komisji radnych.  Prosił by Miłosz Czopek zapytał Danutę Patalas o to, kiedy i czy w  ogóle pani burmistrz zamierza spotkać się z radnymi na wspólnej komisji lub na sesji Rady Miejskiej. Miłosz Czopek na pytanie, czy spełnił prośbę radnego odpowiedział:

- Zapytałem się panie radny.

Pawła Giezka ta odpowiedź nie satysfakcjonowała, w związku z tym dopytywał, jaką wiceburmistrz uzyskał odpowiedź.

- Czekam na odpowiedź i jak tylko ją uzyskam, to zaraz ją panu przekażę- odpowiedział Miłosz Czopek.

Ciągu dalszego tej historii prawdopodobnie należy spodziewać się po wakacjach.

(rak)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

avatar

avatar
~Dawid
03.07.2017 13:18

Jak w tym przysłowiu Mówił dziad do obrazu a obraz ani razu . No cóż przysłowia są mądrością ludu . A panie Giezek dlaczego pan nie zapyta na piśmie o tą informację samą burmistrz ?. Czyżby pan potrzebował pasa transmisyjnego w postaci jej zastępcy .

avatar
~Adaś
03.07.2017 15:16

Widząc i czytając takie relacje z Sesji Rady Miasta Wschowa zadaję sobie pytanie ............ a może już nie warto nad tym rozmyślać ? Nie mieszkańcy , ...... musimy , naprawdę musimy nad tym się zastanowić bo takiej degradacji powagi urzędu jak to obecnie wygląda to jeszcze nie było. Z początku myślałem , że to tylko zdarzenie losowe wykluczyło personalną obecność p. burmistrz ale teraz już wiadomo o co chodzi ? Konfrontacja "goliata" z "rycerzem" bez zbroi okazała się druzgocąca , z pewnością doszło do p. Patalas , że jako pracownik administracji państwowej jest dopiero na progu , że dysharmonia z r. Grabką tylko przytapia jej autorytet i ośmiesza jej decyzje . Jak sobie tak wspomnę co to się nie mówiło w 2014, może nieco mniej niż wczoraj p. Morawiecki , ale się tak "lekko" przyrzekało , ...... jaki byłem rozmarzony i nastrojony do tej nowej Pani burmistrz , jak Oni do siebie z radnym Giezkiem wtedy pasowali ..... kłamali ! Jaki byłem zadziwiony i wyniosły, że ma tyle odwagi i wiedzy pojechać do tych "pachnących" prawników IKEA i stawić czoła potędze gospodarczej świata z takiej małej Wschowy ? Uwielbiałem ją, za wspólne postanowienie z p. Rahnefeld , że nam tu już nikt i nigdy ........ nie wyleje fetoru pod nos, że Ona wie jak się takie rzeczy załatwia , .... raz i na zawsze ! A dzisiaj ten co był inspiratorem i architektem "grabkowej szubienicy" , ..... swojemu mocodawcy z grupy SOS zadaje retoryczne, szokujące zapytanie ...... czy Ona jeszcze zechce ...... ? Jak tylko p. Patalas wprowadziła częściową reglamentacje na stanowiska budżetowe w SK i przestała hojnie nakładać darmową łopatką kasę , to "przyjaciel" stał się demokratą , uszczypliwą "ś......." bez zasad. Taka jest moja ocena, bo w 2014/15 stał tam gdzie rozdawano stanowiska pracy w SK za ...... nie wiem za co Oni wtedy płacili ? Trzy dni temu p. Jaki wyraził pogląd, że chętnie by w Warszawie widział zarząd komisaryczny , co za pomysł "wybitnego " prawnika , a może by tak o tym pomyślał p. Wojewoda we Wschowie ? Też jest i taka prawda , czy Pani burmistrz ma wpisane w zakres obowiązków bywać na Sesjach ? no nie ma, więc może każdego Radnego zbagatelizować , zwłaszcza dociekliwego "fotografa" ...... z czego w 100% korzysta . Bilans: to jest moje subiektywna ocena - Oni teraz zrobią wszystko aby Was przekonać ( do ponownego wyboru), aby ponownie na rok przed wyborami stworzyć wokół swojej osoby aurę przychylności a wrogiemu pretendentowi namalować rogi. Czy to działa , ....... a no, już był taki co widział go na stanowisku burmistrza ! Pewna teoria zakłada, że każdy z nas jest trochę szaleńcem. Normalne jest to, co jest powszechne i uznane przez większość. Gdybyśmy wszyscy byli szaleńcami, to zdrowe jednostki zostałby uznane za obłąkane. Gdzie więc leży granica pomiędzy zrównoważeniem psychicznym a wariactwem? Adaś

avatar
~-Do
03.07.2017 15:58

Niech pan nie będzie śmieszny panie Czopek jak można nie uzyskać odpowiedzi na tak proste pytanie od tej Pana burmistrz. To z Pana się śmieją nie z niej niby taki wielki doktor a z babą nie umie sobie poradzić.

avatar
~Wschowianin
03.07.2017 16:54

Władza sie ośmiesza z miesiąca na miesiąc.Czopek sprzedał się Grabce ,a teraz balansuje na linie niczym klaun w cyrku.Zastanawiam sie jednak , czy wystarczy jemu jeszce energii.To co teraz widzimy to pokazanie przez radnego Giezka nieudolnosci nowej władzy.Teraz juz zegar tyka nieubłaganie.Moge jedynie radnemu pogratulować odwagi.Panie rady szacun ! w cyrku.

avatar
~icek
03.07.2017 17:43

Panie Giezek zazwyczaj pani burmistrz odpowie panu poprzez " pas transmisyjny " czy będzie bywać na sesjach czy ma to wszystko w poważaniu . Zazwyczaj tę odpowiedz otrzymasz pan po sześciu miesiącach bo taki ma zwyczaj udzielania pan Czopek . No i doigrał się pan takiego traktowania ze strony osoby którą tak pan polecał wyborcom i namawiał do głosowania łażąc po domach potencjalnych wyborców . A nauczyciele i inni którzy znali tą przyszłą burmistrz pukali się w głowę i ostrzegali pana kto to jest i co potrafi . Ale jak to mówią " rewolucja zjada swoje dzieci " albo " władza na pstrym koniu jedzie "i tak też z panem będzie . Mnie bardziej ciśnie się na usta Wyspiański " Miałeś chamie złoty róg ostał ci się ino sznur " . A na sznurze powiesił pan swoją szansę na dalszy wybór na radnego .

avatar
~Do wschowianina
03.07.2017 18:09

To nie cyrk to małpi gaj w wykonaniu czopka. Radny Giezek uwidacznia cały mechanizm działania doktorka...jak wydaje nasze pieniądze bez głowy na festiwal 660 tys zł, brak kontroli nad terenami zielonym prawie 550 tys zł, prawie 300 tys zł kary za śmieci i wieli innych cudów .Pięknie panie Czopek ... , a tak na zakończenie może już nigdy nie przyjdzie nasza królowa na sesje. Pan sobie z nas żartuje. Skandal.

avatar
~Śmiech na sali
03.07.2017 19:00

I my za te gierki rodem z przedszkola słono płacimy. Czy wiecie ile zarabia nasza Pani Burmistrz Patalas?

avatar
~wiiola
04.07.2017 09:17

Wczoraj było spotkanie w Gimnazjum nr 2 (SP3) dla rodziców dzieci pierwszaków. Pani burmistrz nadal stoi bardzo przeciw tej szkole i można powiedzieć rodzicom dzieci. Nie chce pozwolić na utworzenie 3 klasy, pomimo, że dzieci jest w nadmiarze. W SP 2 pozwoliła na utworzenie klas 19 osobowych, gdzie w SP3 klasy będą tylko 2 powyżej 25 dzieci. Pan i Pani Dyrektor przekazali, że gdy dowiedziała się o tym Pani kurator z województwa, to chce w trybie natychmiastowym przyjechać na rozmowę z panią burmistrz. Pytania z sali padły, czy pani burmistrz przyjdzie na to spotkanie, gdyż my rodzice jesteśmy zaniepokojeni takim obrotem sprawy. Podobno nie ma normalnego dialogu pomiędzy organem prowadzącym, czyli UMiG, a dyrekcją Gim. (SP3). Domyślamy się, że nam nie zostały przekazane wszystkie znaczące informacje, Może redakcja coś więcej by ustaliła, bo sprawa jest pewnie rozwojowa. A my rodzice żyjemy w dużej niepewności. Zamiast się cieszyć, że dzieci idą do szkoły, kupować im zeszyty, kredki i plecaki, to mamy mętlik w głowie i kupę niepotrzebnych nerwów.

avatar
~Mietek
04.07.2017 10:41

Był taki czas kiedy można było zrobić porządek z tym burmistrzem nieudacznikiem . Przecież wiadomo było że jak jej nie odwołają w referendum to ona pokaże swoje pazurki i mścić się będzie na mieszkańcach . Teraz widzicie że wasza litość nad tą osobą odbierana jest jak wasza słabość . Na przyszłość żadnej litości w stosunku do takich osób jak masz miękkie serce to mniej twardą dupę żeby cię nie bolała jak w odwecie będziesz dostawała kopniaki . To są ludzie bardzo mściwi a zarazem strasznie prymitywni i nie okrzesani . Wiedzę jaką posiadają do sprawowania władzy jest na poziomie szkoły średniej a i to w niektórych przypadkach idzie ręce załamać jak to jedno z drugim zabierze głos w miejscu publicznym . Wiedza fachowa z ekonomii i przepisy prawne to jest ciemna magia w wydaniu ratusza . Niestety większość wybrała i mamy co mamy i z tym do końca jej kadencji musimy przełknąć tą żabę jaką nadał nam " kierownik klombów " i zarazem radny Giezek . Ale jemu też się dostało ostatnio od swoich bo to całe towarzystwo zaczyna walczyć między sobą . Jeszcze nie jedna " wiadomość " wypłynie z ratusza . A co do szkół to proszę pisać skargi do kuratorium oni tym chętnie się zajmą i wyjaśnią co niektórym co do nich należy .

avatar
~Dumny Wschowianin
04.07.2017 12:43

Jestem pełny podziwu dla Pana Giezka. Wie po co został radnym. Kiedyś trzymał stronę burmistrzowej.Myślał pewnie, że to odpowiednia osoba na to stanowisko.Kiedy zobaczył błędy i problemy nie uciekł pod płaszczyk burmustrzostwa, tylko walczy o to, co powinien. Szacunek Panie Giezek. Tak trzymać. Cieszę się, że Pan walczy i dba o Wschowę.Nie jest Pan jak chorągiewka na wietrze. Za to Pana cenię.

avatar
~do dumnego obywatela
04.07.2017 13:41

Jak chcesz pisać o Giezku to pisz prawdę a nie pobożne życzenia .On dobrze wiedział co robi i dlatego Patalasową wypromował na burmistrza .A sam jest nie tylko chorągiewka ale jak ten kurek na dachu tak się ustawia jak wiatr wieje . Nie dostał tego co mu obiecali więc próbuje walczyć o swoje w jego mniemaniu . A pracę to niby skąd dostał nie od burmistrza ? . Myślisz że to człowiek prawy i uczciwy ?, sprzedałby ciebie za parę srebrników tak samo jak ta cała odnowa samorządowa razem z burmistrzami . Otwórz szeroko oczy i prześledź jego " karierę " jako radnego to wtedy zobaczysz jakie z niego jest prawy i co wypisywał w necie .

avatar
~do Mietka
04.07.2017 13:05

Giezka odsunęło SOS , teraz p. Czopek robi z niego małego "chłopca " dlatego dziś pracuje na swoje. Będzie wszystko ujawniał i ośmieszał obecnych , tak jak kiedyś robił to wobec p. Grabki. To człowiek nie godny zaufania , do niedawna bezrobotny z wybujałymi ambicjami . W mowie i czytaniu ma wielki kłopot z językiem polskim, dla mnie to przypadek o którym należy jak najszybciej zapomnieć.

avatar
~Adaś
04.07.2017 14:10

Ad. Dumny Wschowianin - forumowiczu, masz takie prawo tak myśleć , ...... ale Ty nie znasz się na ludziach tak jak ja na gwiazdach ! Teraz są czasy nie dla rzetelnej uczciwości , ja miałem tą wątpliwą przyjemność z p. Giezkiem rozmawiać , ....... o GRABIEŻCACH ? Powiem Panu , że to była tylko strata czasu , kołtuństwo z 2014 roku mnie przeraziło . Dzisiaj po "osieroceniu" przez p. burmistrzów i grupy SOS próbuje zaistnieć , zaimponować , ...... tylko czym , bo mnie takie głupoty, fotograficzne gadżety lub dzisiaj pod publikę triki nie zachwycają . Niech się Pan nie daje wpędzać w "pułapkę" szlachetności , to tylko zwykły manewr "buraczany" . Adaś

avatar
~prawda
04.07.2017 14:01

Prawda jest taka, że po wyborach chciał być prezesem Sk a później ewentualnie prokurentem, żeby nie było gadania o wieloosobowym zarządzie. Swego nie dostał i teraz się mści.

avatar
~Wschowiak
04.07.2017 15:54

Najpierw w bezczelny sposób kłamiąc prowadzili razem kampanię wyborczą. Później razem brali udział w czystkach i procesach. Później nie dogadali się przy podziale łupów a teraz się zagryzają nawzajem.

avatar
~zenek
04.07.2017 16:12

Nie chcę znowu chwalić radnego Giezka za jego działania na rzecz naszego miasta. Bo po co ...najlepiej robić tak ....jak ... wy...dopier.... amen...

avatar
~do Zenka
05.07.2017 11:15

Panie Zenku nie w taki chamski sposób robi się wodę z mózgu mieszkańcom miasta . Nie lepiej to przytoczyć wszystkie dokonania naszego ciężko pracującego radnego Giezka zwanego potocznie kierownikiem klombów . Wymień pan jego wielkie dokonania na rzecz miasta Wschowy i okolic to wtedy ludziska przeczytają i ocenią pozytywnie działania naszego nieustraszonego i wybitnego radnego . A pan w taki chamski sposób zrażasz ludzi do swojej osoby i do osoby tak powszechnie szanowanego radnego Giezka .

avatar
~xyz
04.07.2017 19:42

Ktoś kiedyś trafnie napisał o tzw. - kombinacji, czyli ukrytej grze Czopka z Giezkim , która ma wprowadzić w błąd przyszłych wyborców coś w rodzaju " dobry i zł policjant". Dla przypomnienia tych nabranych wyborców to Giezek i Czopek wymyślili obecnego burmistrza na burmistrz, by za jego plecami wskoczyć na obecne stołki!!! Tak zwana ich obecna pseudo KŁóTNIA/skakanie sobie publicznie do gardła to tylko przygotowanie gruntu do przyszłych wyborów, które jak wiadomo już za ok. 1,5 roku.

avatar
~Bingo
04.07.2017 22:11

Giezek na prezydenta .Czopek ,na zmywak...hi hi.

avatar
~Refleksja
04.07.2017 22:20

Kiedyś była zasada że kto nie pracuje ten nie je. Dzisiaj można wygrać wybory, zostać burmistrzem nic nie robić a pensja co miesiąc leci na konto.

avatar
~Paździoch
05.07.2017 11:56

Jest bardzo duży postęp u pana Giezka . Kiedyś jak miał się wypowiedzieć o czymkolwiek to czytał zawsze albo z kartki albo z notesika , a dzisiaj już mówi z pamięci . Brawo panie Giezek jest już bardzo duży postęp . Czekam z utęsknieniem jak zacznie pan wygłaszać płomienne przemówienia które wciągną całą publiczność w czyny i pójdą za panem w ogień . Jest pan obłudnikiem i hipokrytą ! . A kto latał po domach i wymyślał oszczerstwa na Grabkę , kto zaproponował nam Patalasową na burmistrza jak nie pan i pańska żona ,no może na odwrót pańska zona i pan bo pan jest (...) ale to pan jest sprawcą tego czynu i pan teraz śmie stwarzać pozory zatroskania o losy ludzi którzy doznali na własnej skórze dobroci i szlachetności tego nieudacznego burmistrzowania !. Pan w proteście powinien zrzec się mandatu radnego jako że pan przyczynił się do tej farsy jaka panuje już od dłuższego czasu w tym ratuszu . Zobacz pan ile członków rodzin pozatrudniali w samym ratuszu , S.K i CKiR to też pańska zasługa . Nawet pański kolega zastępca burmistrza zatrudnił się Malczycach a jego kolega z Malczyc we Wschowie w S.K na stanowisku zarządu spółki . Tak to jest to co pan spowodował wyborem tej nieudacznej władzy a raczej grabieżców którzy tak licznie obsiedli stanowiska zależne od ratusza . Ci ludzie to typowi Misiewicze nie umiejący nic a jednak pobierają co miesiąc swoje pensyjki nie dając w zamian konkretnego . I pan ma czelność jeszcze stwarzać pozory troski o miasto i honor ratusza !!!. Zobacz pan na ulice miasta jaki zalega jeszcze syf i jak są zarośnięte pobocza kiedyś za Grabki robił pan zdjęcia i publikował dla mieszkańców a teraz co zepsuł się panu aparat lub zużył ? . Tym się pan zajmij a nie knowaniami z Czopkiem jak znowu wymanewrować mieszkańców na dalsze pana i Czopka burmistrzowanie .

avatar
~Do Pazdziocha
05.07.2017 12:30

Nie musisz się martwić , jak przyjdzie do mnie od razu na kopa w du....

avatar
~Wyborca
05.07.2017 13:08

Jeśli ktoś proponuje Giezka na burmistrza to znaczy , że nadchodzi koniec świata . To ja wolę dalej Patalasową . Ktoś kto nie umie poprawnie się wypowiedzieć po polsku nie powinien być nawet radnym . I tak trzymać wschowianie , tego radnego w nowej kadencji nie ma .

avatar
~Jaśiek
06.07.2017 11:01

Przypomina mi to komedię w wykonaniu ( Ja się pytam a ty odpowiadaj ) Pat i Pataszon pełną gębom . Panie Giezek zrobił już pan duży postęp w czytaniu i mówieniu bez kartki to naucz się jeszcze pisać pisma ! . Napisz pan oficjalne pismo do burmistrz i otrzymasz pan odpowiedz w trybie przewidzianym przez prawo . A tak będziesz pan zwodzony przez najbliższe sześć miesięcy .

avatar
~do Jasiek
06.07.2017 13:05

Czy naprawdę sądzisz, że On już umie czytać na ocenę dostateczną ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl