TworzymyGłos Regionu

reklama

Patron SP 1.

Wiemy, kiedy zostanie wybrany

Czwartek, 25 listopada 2021 o 17:16, autor: 0
Patron SP 1.

Szkoła Podstawowa nr 1 we Wschowie rozpoczęła procedurę nadania imienia. Cała społeczność szkolna realizować będzie przez najbliższe miesiące działania związane z wyłonieniem kandydata na patrona szkoły.

Wybór kandydata i ostatecznie nadanie imienia szkole jest sprawą niezwykle istotną, tym bardziej, że Szkoła Podstawowa nr 1 od niemal 30 lat go nie ma.

Wybór patrona daje szanse na wzmocnienie autorytetu szkoły w środowisku lokalnym i ponadlokalnym. Stawarza okazję do szukania osób oraz instytucji będących wsparciem w realizacji zadań dydaktyczno – wychowawczych. Patron szkoły wyznacza kierunek działań dydaktyczno-wychowawczym, jest filarem, wokół którego buduje się program wychowawczy szkoły.

Poprzez nadanie imienia szkoła zyska tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół oraz wzbogaca swoją obrzędowość z nim związaną.

(SP1)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl