TworzymyGłos Regionu

reklama

Patriotycznie w SOSW we Wschowie. Powiatowe Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja (VIDEO)

Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 o 13:25, aktualizacja Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 o 14:12, autor: 0
Patriotycznie w SOSW we Wschowie. Powiatowe Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja (VIDEO)

29 kwietnia 2024 roku, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka we Wschowie zorganizowano Powiatową Akademię z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Trzeciego Maja.

Powiatowe Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja

„To już niemal tradycja, że powiatowe obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja rozpoczynamy w SOSW we Wschowie, z czego bardzo się cieszę. Bardzo serdecznie dziękuję uczniom i nauczycielom za przygotowanie tak pięknej akademii,” powiedział Starosta Wschowski Andrzej Bielawski. Głos zabrała także dyrektor ośrodka, Lucyna Kowalczykowska, która podkreśliła znaczenie Konstytucji 3 Maja dla polskiej państwowości. „W polskiej tradycji dzień 3 maja jest dniem radosnego patriotycznego świętowania, dniem celebrowania naszej polskiej państwowości. Dla mnie Konstytucja to jest powiew wolności, niepodległości, to marzenie i radość z bycia Polakiem. Dla mnie to też wolność słowa...,” mówiła dyrektor.

Patriotyczny spektakl słowno-muzyczny w SOSW

Podczas uroczystości, uczniowie ośrodka zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny, który odbył się na cześć 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny zawierał piosenki o tematyce patriotycznej oraz recytacje, które przypominały zgromadzonym główne wydarzenia z 1791 roku, które doprowadziły do uchwalenia tej ważnej dla historii Polski ustawy rządowej.

Zobacz: Spektakl słowno-muzyczny „W salonie Kurpińskiego” (VIDEO)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl