TworzymyGłos Regionu

reklama

Parking przy plaży w Lginiu zostanie przebudowany

Wtorek, 20 czerwca 2023 o 13:00, aktualizacja Wtorek, 20 czerwca 2023 o 13:05, autor: 36
Parking przy plaży w Lginiu zostanie przebudowany

Gmina Wschowa konsekwentnie pracuje nad zwiększeniem atrakcyjności turystycznej Lginia. Samorząd otrzymał znaczące dofinansowanie w wysokości 250 000 zł na przebudowę parkingu obok plaży. W konsekwencji zwiększy się liczba miejsc parkingowych, a turyści i mieszkańcy będą mogli cieszyć się wygodnym dostępem do plaży i nowego zespołu pomostów.

Gmina Wschowa stawia na rozwój Lginia

Gmina Wschowa, pod wodzą burmistrza Konrada Antkowiaka, wyraźnie stawia na rozwój Lginia.

Naszym celem jest przygotowanie kompleksowej oferty turystycznej dla Lginia, tak aby zwiększyć potencjał rozwoju tej miejscowości -  podkreśla Włodarz.

Lgiń to miejsce, które w najbliższym czasie przejdzie wielką transformację, stając się jeszcze bardziej atrakcyjnym punktem na mapie turystycznej regionu. Obecnie trwają lub wkrótce rozpoczną się następujące inwestycje:

  1. Przebudowa parkingu. W ramach inwestycji zwiększona zostanie liczba miejsc parkingowych. Projekt techniczny jest aktualnie opracowywany, a realizacja zadania rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy na początku przyszłego roku. 

  2. Budowa ścieżki rowerowej. Kolejne zadanie to budowa ścieżki rowerowej, na którą gmina pozyskała aż 4 500 000 zł dofinansowania. To nie tylko ułatwi dojazd do plaży, ale też przyczyni się do rozwijania sieci ścieżek rowerowych w całej gminie, o czym burmistrz Antkowiak mówił tutaj.

  3. Budowa nowego zespołu pomostów. Trwają prace nad budową nowego zespołu pomostów, który będzie pierwszym takim obiektem w okolicy. Pomosty będą nie tylko atrakcją dla mieszkańców, ale także przyciągną turystów, co przekłada się na rozwój gospodarczy gminy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

  4. Montaż nowych elementów małej architektury na plaży. Niebawem rozpocznie się montaż nowych elementów małej architektury na plaży. To kolejny krok w kierunku poprawy atrakcyjności kąpieliska w Lginiu.

Wszystkie prace mają na celu stworzenie dogodnych warunków dla turystów odwiedzających Lgiń. Dzięki tym działaniom, Gmina Wschowa tworzy dogodne warunki dla turystów, wspiera rozwój lokalnej gospodarki i stawia na długoterminowy rozwój turystyki w regionie.

- Dzisiaj (20 czerwca - przyp. red.) miałem przyjemność odebrać umowę na dofinansowanie - informuje burmistrz Konrad Antkowiak. - To niewątpliwie wielka satysfakcja i potwierdzenie, że wkład w rozwój naszej miejscowości zostaje doceniony. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to wsparcie i obiecujemy, że wykorzystamy je w sposób odpowiedzialny, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z nowoczesnego miejsca parkingowego w Lgiń - pisze włodarz.

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (36)

avatar

avatar
~Rys
16.05.2023 17:27

No i fajnie, że coś się dzieje bo aż przykro było patrzeć jak poprzednia władza dała się wyprzedzić przez Sławe i Boszkowo.

avatar
~Drozd
16.05.2023 18:57

Naprawdę, będziemy porównywać Sławę i Lgiń? Mimo wszystko jedno to pełnoprawne miasteczko nastawione na turystów, a drugie to wioska, która plażę ma bardziej przy okazji.

avatar
~do Drozd
21.06.2023 12:29

Z całym szacunkiem, ale czy w takim razie Lgiń nie ma prawa się rozwijać? Jeżeli jedno to miasteczko, drugie wioska, to nikt nie mówi, że infrastruktura ma być taka jak w Sławie., bo jest to nierealne, ale też niepotrzebne. Nie będzie aż tylu turystów, którzy przyjadą i zostawią pieniążki, nie będzie też aż takich nakładów na Lgiń. Jednak uważam, że przez lata Lgiń był zaniedbywany. A chociażby wielu mieszkańców Wschowy i okolic lubi spędzać tam swój czas. Prężnie funkcjonuje Stanica Harcerska. Może być też lepiej po drugiej stronie jeziora... Potencjał jest. Trzymam kciuki!

avatar
~Drozd
16.05.2023 18:54

Trochę nie wiem co ludzie mają do tego parkingu. Jest może prosty, bez wyłożenia kostką czy asfaltu, ale za to równy i dość pojemny. Nie ma szans zbudować parkingu, który pomieści wszystkich, którzy przyjeżdzają tam latem bez zrównania połowy wioski pod to. Poza tym inwestycje w Lginiu na ten sezon nie mają sensu - wtopili z pomostem i nie będzie on na pewno gotowy w tym roku, co wyklucza z użytku 3/4 plaży.

avatar
~Do Pana "Drozd"
17.05.2023 13:22

To nie ludzie co to mają coś do tego parkingu tylko trolle pixx+ !!!!!. Oni nie inaczej nie potrafią myśleć bez tak zwanego ich " przekazu dnia " !!!!!. A już napisać coś pozytywnego w sprawie inwestycji Naszego Miasta i Gminy Wschowa --- tak ich to kole w oczy !!!!.

avatar
~Tomi
16.05.2023 21:13

I gitara

avatar
~Mieszkanka
16.05.2023 21:33

Na wszystko przyjdzie czas, małymi krokami do przodu...

avatar
~Ela
16.05.2023 21:51

Najpierw niech zrobią chodnik żeby można było dojść do tej plaży y

avatar
~ELKA
17.05.2023 13:25

A może ci ( Ela) jeszcze japonki i rowerek kupić bo nie potrafisz przemieszczać się po wsi ?????

avatar
~Tomasz Kłosowski
16.05.2023 22:35

Ten artykuł to jakaś farsa, jeden wielki chaos inwestycyjny, i przygotowany typowo pod ostatnie negatywne artykuły pod kątem inwestycji gminy, które nie pokazują przemyślanego działania lecz są działaniem przykrywającym porażki. A ten tekst, ze gmina stawia na rozwój Lginia, nagle w ostatnim roku i to w przedłużonym przed wyborami okresie to dopiero porażka. Na sukces gminy pracuje się cała kadencje i to razem z jej mieszkańcami.

avatar
~FARSA +/@
17.05.2023 13:32

Hihahahaha .....!!! - i kto to pisze ??? - człowiek wszechwiedzący co to łączy mundur z ubraniem cywilnym !!!!. Tylko nie widzi afer obecnej władzy przy rządzie !!!!. Czy to nie lokalna drużyna pisu jest MISTRZEM w tzw. USTAWKACH PRZEDWYBORCZYCH z udziałem ich czołowych działaczy pisu ?????-!. I kto to mówi i pisze ????. Brrrrrrr !!!!!.

avatar
~Do Tomasza
17.05.2023 19:33

Farsa ,a nawet tragedia to powiatowe inwestycje ulic Ogrodowej ,Piłsudskuego i innych.Trzeba być aż tak zaślepionym PiSem ,żeby tego nie zauważyć ? Nie widział pan tych pusowskich bubli ,propagandowej porażki ?

avatar
~Do Tomasza
18.05.2023 13:32

Co Pan nazywa chaosem inwestycyjnym? Zespół pomostów, atrakcje do wypoczynku na plaży, parking plus ścieżka rowerowa to raczej konkretny plan, a nie chaos. Plan, który trzeba było przygotować i dopiero realizować, to chyba nie jest wina tej władzy, że do tej pory nikt nic nie opracował? Nie ważne kiedy będą wybory i kto je wygra to mamy konkretny plan jak Lgiń będzie wyglądał za rok czy dwa i to jest bardzo dobra perspektywa - nowe, kompleksowe inwestowanie. Swoją drogą jak tam Pana Pisowski kolega starosta i remont drogi powiatowej w Lginiu z chodnikiem? Dostał pieniądze i będzie jak ze ścieżką rowerową Sława - Łysiny WIELKIE ZERO??

avatar
~Turysta
17.05.2023 09:51

"Realizacja zadania rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy na początku przyszłego roku" To tyle w kwestii remontu parkingu. Akurat w trakcie sezonu urlopowego :):):)

avatar
~Ja
17.05.2023 12:57

W tym roku nie oznacza że to będzie za miesiąc. W tym roku może oznaczać np. październik, a koniec przebudowy w marcu. Jak by nie patrzeć to i tak niepotrzebnie wydane pieniądze. Parking jest nie najgorszy,a sens by był gdyby po remoncie zwiększyła by się jego pojemność. No chyba że będzie piętrowy to jak najbardziej jestem za.

avatar
~Lokalny
17.05.2023 16:12

"Turysta" od siedmiu boleści !!!!

avatar
~do kom.powyżej
17.05.2023 10:05

Może lepiej aby TA władza nie zabierała się już za jakiekolwiek inwestycje.

avatar
~Do - (TA władza....)
17.05.2023 13:43

TA WŁADZA pisze się przez Duże (W), to najlepsze z najlepszych co nam mieszkańcom Wschowy i Gminy się przytrafiło po ponad 25 latach od upadku komuny !!!!. Tak to boli i szczypie w oczy takich jak wy powyżej, że bredzicie we mgle swojej zazdrości i nienawiści, że aż wasza władza w tej kampanii przedwyborczej wymyśliła kuriozum stulecia 800 +!!!!!. Zapomnieliście, że taki projekt od roku leży w waszej Sejmowej zamrażarce ZŁOŻONY W SEJMIE przez SLD!!!!!. A wasze lokalne inwestycje w okresie obecnej kampanii przedwyborczej Jesień 2023 to naprawa miejskich ulicznych ŁĄCNIKÓW z defektem inżynieryjnym - jak np. "łącznik" zwany ulicą miejską Ogrodowa bez parkingów !!!!!, O to jest wasz BUBEL STULECIA !!!!!!!. Lepiej się nie ośmieszajcie - nie było was w lokalnych od czasu manifestacji niepełnosprawnych we Wschowie i nie tak nadal pozostanie !!!!. Mistrzowie od coś tam coś tam .......!!!!.

avatar
~Urszula Chudak
17.05.2023 10:33

Oczywiście, że nie można stawiać wspólnego mianownika między Lginiem, Boszkowem czy Sławą. Miejscowości te mają bardzo różne potencjały. Ale twierdzenie, że ten pierwszy ma plażę jakby przy okazji, jest sporym nadużyciem. W każdym z wymienionych miejsc, przyroda zrobiła to, co do niej należało - człowiek tylko upiększa. Wiadomo, że o atrakcyjności turystycznej Lginia decyduje nie tylko ładne jezioro czy plaża, ale również infrastruktura z nimi związana. Przyznać bez bicia trzeba, że dotychczasowe władze, niezbyt inwestowały w to miejsce. To był ich grzech zaniechania. Obecna kadencja to radykalnie zmieniła. To są fakty, a z nimi wiadomo, się nie dyskutuje. Turysta wieczorem, chce się również zabawić. Choć turystą lgińskim nie jestem, w pamięci mam dwa takie wydarzenia. Jedno sprzed kilku lat - występ wrocławskiego zespołu [zapadający zmrok, światła - sceneria cudo... tylko te komary] z coverami oraz ubiegłoroczne "Baciary". Jeżeli i Państwu ci ostatni przypadli do gustu, w sobotę koncertują oni w ramach Dni Miasta w niedalekim Śmiglu. Ja się w każdym razie wybieram, tak jak i w niedzielę na "Piersi".

avatar
~Do TK +
17.05.2023 13:54

Człowieku czemu nie byłeś taki dziwnie mądry jak pracowałeś w lokalnej policji za czasów SLD, PO i PSL , jak wpierw likwidowałeś dobrze prosperujący Komisariat Policji w Szlichtyngowej, a następnie za czasów tych co to z nimi obecnie sympatyzujesz na nowo zakładałeś Posterunek --- czy aby to nie były działania jak to ty nazywasz " farsa i chaos inwestycyjny " , ba narażający lokalny samorząd i społeczeństwo na NIEPOTRZEBNE WYDATKI przy zakupie nowego sprzętu, przygotowania nowych pomieszczeń !!!!!!-?. itd., itd.. panie "farsa i chaos inwestycyjny" !!!!. Pożal się Boże z takimi doradcami u władzy po wyborach Jesień 2023 rok. !!!/@.pl

avatar
~Wsch.
17.05.2023 15:59

Władza nic nie robi to źle. Jak coś robi to też znajdą się krytykanci. Fakt iż obecny Burmistrz nie jest może wymarzonym na to stanowisko i początek rządów miał fatalny ale coś jednak zaczął robić. Poprzedni włodarze nic wielkiego dla Naszej Gminy nie zrobili. Najgorsze jest to że przed następnymi wyborami Ja osobiście nie widzę godnego na to stanowisko kandydata,zwłaszcza tych co w ostatnim czasie bardzo krytykują obecnego burmistrza tj Byłego policjanta i byłego vce starostę-bukietowego

avatar
~STRZAŁ w DYCHE!
17.05.2023 19:55

Pani/Panie " -Wsch." !!!. Powtórzę to jeszcze raz do znudzenia dla trolli i hejterów tych ze starostwa ( wszelkiej maści emerytów i przebierańców - zwanych dalej niebieskimi...) Obecny Burmistrz jest tym co się Nam Wschowianom i mieszkańcom Gminy Wschowy NAJLEPSZEGO po ponad 25 latach trafiło !!!!!. Koniec - Basta !!!!. Namiastka trolli i wszelkiej maści hejterów z pod tego znaku ze starostwa Nigdy - ale to NIGDY nam tego nie odbierze i i nie obrzydzi !!!!. Takich inwestycji, imprez, zabaw z pod ZNAKU JEDNOŚCI i WSPÓLNOTY to My mieszkańcy nigdy nie zaznaliśmy za poprzedników i tych obecnych rządów ze starostwa !!!!!. EMERYTOM mówimy NIE !!!! - wasze miejsce jest przy niańczeniu wnuków , a nie pchanie się do """koryta władzy"""" !!!!. Nie po to płacimy wam EMERYTURY z naszych PUBLICZNYCH ŚRODKÓW, abyście teraz jeszcze zabierali nam - MŁODYM etaty !!!!. Chciało się wam emerytur to wara wam od naszych publicznych - samorządowych etatów !!!!. Jeśli już to pokaźcie się co potraficie w działalności PRYWATNEJ co z was za pożytek !!!!!. Narka !!!!

avatar
~Do "do Ta władza...
17.05.2023 16:30

To może jakiś pomnik tej władzy przed ratuszem ku pamięci potomnych? Szok, człowieku weź trochę lodu przyłóż do swojej gorącej głowy, bo za chwilę pęknie ci żyłka.

avatar
~Ąa
17.05.2023 17:00

Tylko że pomostu raczej w tym sezonie nie skończą a jak rozgrzebią jeszcze parking to już nikt nie przyjedzie bo nie będzie miał gdzie zaparkować

avatar
~Bb<>Aa
17.05.2023 19:43

Do Lgninia nie przyjeżdża się dla parkingu tylko dla jeziora i wypoczynku nad jeziorem --- parkować można wzdłuż drogi leśnej i nie tylko - W czym problem medialne płaczki, a la trolle + !!!!. Co by w tej Wschowie- Gminie nie robić to zaraz znajdą się marudy pisxxx++++ i próbują Nam Wszystkim coś tam obrzydzić - takie to są to pospolite pixxx+++ marudy !!!!.

avatar
~8 gwiazdek
17.05.2023 19:50

Ten parking nie jest zły i szkoda pieniędzy żeby w niego inwestować. Lepiej przeznaczyć te fundusze na budowę drugiego

avatar
~@><(8 gwiazdek"
18.05.2023 14:24

Zapamiętaj sobie i to raz na zawsze, że ten PARKING, ŚCIEŻKI, CHODNIKI to nie dla ciebie tylko dla UROKU i ESTEYKI XXI Wieku Naszej miejscowości LGIŃ !!!!!. I Wara takim jak ty, tomasze, Grześki, emeryci wszelkiej maści od Naszych Lgińskich inwestycji !!!!!!. Jakim prawem jakieś emeryci i inni ze Wschowy wtrącają się w nasze lokalne inwestycje!!!!-?. Było się rządzić jak się było u "koryta" !!!.

avatar
~Czytelnik
18.05.2023 09:03

Jedno jest pewne tu jest jeden wielki burdel. Rok temu pisano co zrobią z parku nad stawami i co wyszło ?

avatar
~Do tzw. ( Czytelnika)
18.05.2023 14:35

Pytanie ; - czy taki tzw. ( Czytelnik) zna znaczenie słowa "burdel" i ew. co mu się z tym słowem według jego znaczenia literackiego kojarzy ???. Powiadają, iż takiemu to zawsze chleb na myśli !!!. I paradoksalnie - bez urazy i skojarzeń - jakoby o sobie forumowicz to pisał, bowiem co ma "burdel" do kostki brukowej, która będzie użyta do tego parkingu ???... Również paradoksalnie powiadają - podkreślam powiadają ; jeśli ktoś często gdzieś bywa gdzie używają takiej gwary to się mu to utrwala do tego stopnia, iż zaczyna kojarzyć burdel np. z parkingiem !!!!, Co za czasy , co za czasy ;;; " burdel na chodniku i parkingu" - tak to widzi ten "czytelnik" !!!.

avatar
~sławek
19.05.2023 10:06

Do pracowników UMiG na forum:pkt1 artykułu,jako urząd znacie warunki umowy to proszę o date rozpoczęcia i zakończenia inwestycji oraz opis zakresu prac;pkt2 ani 1m nie zrobiono od ronda, pkt3 dalej nic nie robią,przestawili palownice i...pkt4 proszę o konkrety co ma tam powstać?.W ramach przypomnienia co z deptakiem i Parkiem Wolsztyńskim ,tam żadnych działań.Basenu i jeziora nie będziemy mieć?.Bardzo proszę o odpowiedz osób kompetentnych,

avatar
~Do powyżej !
21.05.2023 08:25

Kłopot wszystkich inwestycji Miasta i Gminy, które po ponad 25 latach zaniedbania naszego terenu przez poprzedników typu jak ta władza w starostwie polega na tym, że obecna Nasz Władza Miasta i Gminy mimo okrojonych funduszy na Lokalne Samorządy przez Totalną Rabunkową Politykę w tym temacie ze strony Centralnej Władzy pisu Czyni Dla Nas wszystko by Nam Upiększyć Nasze Środowisko, Nasze codzienne życie i nadać mu Radości i Solidarności Społecznej !!!!. A to ich tak boli, bowiem oni lubią rządzić - zarządzać społeczeństwem skłóconym - zawistnym - gburowatym i zaniedbanym w ;postaci ich tzw. pokazówek medialnych !!!!!!!!!. Ich razi, że nam się udaje żyć jak ludziom wolnym i solidarnym bez tych okrojonych przez nich funduszy z puli Publicznej !!!!!. Dbajmy o nasze środowisko i naszą solidarność w brew tym hejterskim wycieczką w tekstach, a la ataków na Naszą lokalną Władzę !!!!. Lokalna Władza to nie Burmistrz i jego Zarząd - PAMIĘTAJMY, że ta władza TO MY !!!!!>

avatar
~Hahaha
20.06.2023 20:20

..P.Urszulo proszę już nic nie pisać,.prosze

avatar
~DO<>(Hahaha)
21.06.2023 04:30

Proszę do tego dodać tego grona emeryta m. i w ten sposób tym państwu na tym forum już dziękujemy !!! Papapapa .....!!!.

avatar
~Marylka C...
22.06.2023 10:19

Pani Ula pisze mega ciekawie i ma odwagę się podpisać w odróżnieniu od ciebie.

avatar
~Farsa p. K.
21.06.2023 10:53

Cyt. - " Ten artykuł to jakaś farsa......" - rozumiem, że słowa swej krytyki kieruje Pan w stronę redakcji Zw, dziennikarska farsa pracownika Zw Panu nie odpowiada ?

avatar
~Turysta
19.08.2023 04:35

A co z Gastronomią?? Stoi już foodtruck jeden ale może uda się chociaż jeszcze jeden bar otworzyć np Bar Leśny ma tyle możliwości...ale nie ma chętnych a i te ławki przed nim niszczeją

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl