TworzymyGłos Regionu

Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Ziemi Wschowskiej (ZAPOWIEDŹ)

,,Król Stanisław I, Sarmata i Europejczyk. Ziemia Wschowska-Lotaryngia”,

Środa, 21 września 2022 o 12:00, aktualizacja Środa, 21 września 2022 o 12:05, autor: 0 392
Otwarcie nowej wystawy w Muzeum Ziemi Wschowskiej (ZAPOWIEDŹ)

Muzeum Ziemi Wschowskiej serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy: „Król Stanisław I, Sarmata i Europejczyk. Ziemia Wschowska-Lotaryngia.”, które odbędzie się 21 września br. o godzinie 18.00 w siedzibie  Muzeum Ziemi Wschowskiej przy pl. Farnym 3.

Wystawa czasowa ,,Król Stanisław I, Sarmata i Europejczyk. Ziemia Wschowska-Lotaryngia”, przygotowana w oparciu o zbiory pochodzące z Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Narodowego w Poznaniu, to czwarta w Polsce wystawa poświęcona osobie Stanisława Leszczyńskiego. 

MZW: Na wystawie pragniemy zaprezentować kolekcję eksponatów związanych z królem Stanisławem Leszczyńskim, synem starosty wschowskiego, oraz jego małżonki, królowej Katarzyny z Opalińskich, właścicielki okolicznych wsi. Jednym z celów wystawy jest ukazanie roli, jaką odegrała historyczna ziemia wschowska w okresie walki o tron Polski oraz następstw bitwy stoczonej pod Wschową 13 lutego 1706 r. Mamy nadzieję, że w ten sposób historia Wschowy, jako miasta królewskiego powiązana z osobą króla Stanisława Leszczyńskiego, zostanie spopularyzowana nie tylko w naszym mieście i regionie.

Po wernisażu przewidziany jest okolicznościowy poczęstunek.

(MZW)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl