TworzymyGłos Regionu

reklama

Ośrodek Pomocy Społecznej we Wschowie poszukuje pracownika socjalnego

Piątek, 12 maja 2023 o 10:41, aktualizacja Piątek, 12 maja 2023 o 11:45, autor: 2
Ośrodek Pomocy Społecznej we Wschowie poszukuje pracownika socjalnego

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej we Wschowie ogłasza nabór na stanowisko pracownika socjalnego. Ośrodek  poszukuje osoby z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem, która będzie wspierać lokalną społeczność- zatrudnienie od czerwca 2023r.

Wymagania

Aby aplikować na to stanowisko, kandydaci muszą spełniać następujące wymagania:

  1. Wykształcenie: Zgodnie z artykułem 116 i 156 ustawy o pomocy społecznej, konieczne jest posiadanie wykształcenia zgodnego z wymogami dla pracownika socjalnego.

  2. Doświadczenie zawodowe: Chociaż nie jest to wymóg konieczny, posiadanie doświadczenia zawodowego będzie dodatkowym atutem dla kandydatów.

  3. Znajomość przepisów: Pracownik socjalny powinien być dobrze zaznajomiony z różnymi przepisami, takimi jak ustawa o pomocy społecznej, ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, ustawa o dodatkach mieszkaniowych, ustawa o pracownikach samorządowych, ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz ustawa o ochronie zdrowia psychicznego, a także przepisy Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

  4. Umiejętności interpersonalne: Pracownik socjalny powinien cechować się odpowiedzialnością, sumiennością oraz wysoką kulturą osobistą. W codziennej pracy często będzie się stykać z różnymi osobami i sytuacjami, dlatego ważne jest posiadanie umiejętności budowania pozytywnych relacji z klientami, empatii, umiejętności słuchania i komunikacji.

  5. Umiejętność organizacji pracy: Efektywna praca socjalna wymaga dobrej organizacji pracy własnej oraz umiejętności zarządzania czasem i zadaniami, dobra znajomość obsługi komputera.

Jeśli spełniasz powyższe wymagania i jesteś zainteresowany tym stanowiskiem, zachęcamy do kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wschowie. Możesz skontaktować się osobiście, odwiedzając siedzibę Ośrodka przy ul. Klasztornej 3 we Wschowie. Możliwy jest również kontakt mailowy pod adresem sekretariat@ops.wschowa.pl lub telefoniczny pod numerem 655402525.

Źródło: OPS
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Jadzia
12.05.2023 11:12

Podajcie za ile, bo jestem zarobiona ale kasy poczebuje na wszystko i morze wezmę tom robotę ?

avatar
~!!!
13.05.2023 22:19

Patrząc na ilość błędów ortograficznych, to zarobiona jesteś chyba malowaniem paznokci, bo z pewnością nie nauką.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl