TworzymyGłos Regionu

reklama

OSP Siedlnica odwiedziła przedszkolaków (ZDJĘCIA)

Środa, 27 października 2021 o 10:56, aktualizacja Środa, 27 października 2021 o 11:11, autor: 0
OSP Siedlnica odwiedziła przedszkolaków (ZDJĘCIA)

Do Przedszkola nr 1 we Wschowie im. "Tu mieszka bajeczka" przyjechali druhowie z OSP Siedlnica. Spotkanie miało wymiar edukacyjny. Dzieci zapoznały się z zasadami pierwszej pomocy, przypomniały sobie numery alarmowe, usłyszały o pracy strażaka ochotnika i przyjrzały się z bliska wozowi strażackiemu.

Goście w bardzo ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pierwszej pomocy podczas wypadków samochodowych oraz asyście w różnych akcjach. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz przypomnieli numery alarmowe. Dzieci z bliska też mogły podziwiać wóz strażacki i wyposażenie wozu. Dzień ten był pełen radości, bowiem dzieci mogły doświadczyć niecodziennych wrażeń z tego wyjątkowego spotkania.

Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i mogły udzielić pomocy sobie i innym. Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

(Przedszkole nr 1 we Wschowie) 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl