TworzymyGłos Regionu

reklama

Orkiestra po raz szesnasty zagrała w Brennie

Niedziela, 14 stycznia 2018 o 19:18, aktualizacja Niedziela, 14 stycznia 2018 o 19:21, autor: 0
Orkiestra po raz szesnasty zagrała w Brennie

Społeczność gminy Wijewo spotkała się dzisiaj w Zespole Szkół Branżowych w Brennie, aby wraz z całą Polską włączyć się w 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Choć finał trwa dzisiaj granie dla orkiestry w Brennie rozpoczęło się już wczoraj.

Od 16 lat w Brennie organizowane są finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wydarzenie związane jest bardzo mocno z szefową sztabu, która na swoje barki wzięła kilkanaście lat temu zadanie sprowadzenia czerwonych serduszek do Brenna, Barbarą Wilińską.

- W Brennie granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy rozpoczęliśmy 16 lat temu, a drugi rok z kolei współorganizatorem naszego finały jest Gminny Ośrodek Kultury w Wijewie – mówi Barbara Wilińska. – Tak naprawdę 26 Finał WOŚP rozpoczęliśmy już wczoraj, odbył się turniej o Puchar Wójta Gminy Wijewo w Tenisie Stołowym, a wpisowe było zbierane do puszek. Dzisiaj od rana tańczyliśmy zumbę, natomiast teraz trwają występy lokalnej społeczności. Na scenie prezentują się dzieci i młodzież szkolna, rodzice, przedstawiciele władz gminy czy organizacji społecznych, będzie występował Kabaret Bez Nazwy z Wijewa. Funkcjonuje kawiarenka, którą zaopatrzyli rodzicie uczniów ze szkoły.

Jak podkreślała szefowa sztabu celem 26 Finału WOŚP w Brennie jest przede wszystkim dobra zabawa i pomoc noworodkom, a nie bicie kolejnych rekordów finansowych. Zabawa na sali była naprawdę świetna, szczególnym momentem były między innymi występy grup tanecznych, w tym Mikołajów czy wystawienie „Bajki o Pogodowym Królestwie”. Fragment tego drugiego wydarzenia artystycznego w naszym materiale wideo.

(olek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl