TworzymyGłos Regionu

reklama

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej „Kopora” 2023: Kultura i Twórczość spotykają się w Radzyniu

Piątek, 26 maja 2023 o 09:29, aktualizacja Piątek, 26 maja 2023 o 10:09, autor: 0
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej „Kopora” 2023: Kultura i Twórczość spotykają się w Radzyniu

W dniach 26-27 maja br., na Ośrodku Wczasowym "WRATISLAVIA" w Radzyniu, odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne - Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej "Kopora" 2023. To niezwykłe święto poezji i muzyki, które przyciągnie uwagę miłośników kultury z całego kraju. Organizatorzy przygotowali bogaty program artystyczny, który na pewno spełni oczekiwania publiczności.

Organizatorzy i termin wydarzenia

Stowarzyszenie "Lasy i Jeziora", Powiat Wschowski oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Pasja" w Radzyniu wspólnie zainicjowali ten fascynujący festiwal, mający na celu promowanie twórczości poetyckiej i autorskiej, zwłaszcza polskiej piosenki o wysokich walorach artystycznych. Festiwal odbędzie się na terenie malowniczego ośrodka Wratislavia w Radzyniu.

Harmonogram wydarzenia w piątek

Pierwszy dzień rozpocznie się od prób mikrofonowych wykonawców zakwalifikowanych do przesłuchań konkursowych. Od godziny 11:30 artyści będą przygotowywać się do swoich występów, dbając o perfekcyjne brzmienie i dźwięk. Następnie, od godziny 13:30 do 17:00 odbędą się przesłuchania konkursowe, podczas których uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności wokalne i interpretacyjne.

Koncert gwiazd wieczoru, zagrają:

  • Zbigniew Stefański & Krzysztof Pietrzak - 17:30
  • Zespół „BROWA ŻYWIEC” - 18:00
  • Zespół „SETA” - 19:30
  • Wspólne granie przy ognisku - 21:00

Sobota - kontynuacja wyjątkowego festiwalu

Drugi dzień Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej "Kopora" 2023 także obfituje w artystyczne atrakcje, na początku o godz. 15:00 wystąpi teatr "Terminus A Quo" z Nowej Soli.

O godz. 16:00 – 18:00 odbywać się będą koncerty wykonawców poezji śpiewanej z terenu Powiatu Wschowskiego, a zagrają:

O godz. 18:00 ogłoszenie wyników Przeglądu - Piosenki Poetyckiej „KOPORA” 2023 i koncert Zwycięzcy Przeglądu.

Koncert gwiazd wieczoru, zagrają:

  • Jan Błyszczak "MUFKA" - 19:00
  • Zespół „Raz, Dwa, Trzy” - 20:00

Cele Przeglądu: Podążanie śladami kultury i sztuki

Przegląd Piosenki Poetyckiej "Kopora" ma na celu popularyzację twórczości poetyckiej i autorskiej, promowanie polskiej piosenki poetyckiej o wysokich walorach artystycznych oraz inspirację do poszukiwań artystycznych w dziedzinie polskiej poezji, muzyki i muzycznych form scenicznych. Dodatkowo, festiwal aktywizuje społeczność lokalną, angażując ją w rozwój i popularyzację kultury.

Nagrody: Uznawanie wyjątkowej talentów

Jury Przeglądu przyzna nagrody finansowe o łącznej wartości 10 tysięcy złotych. Najwyższe wyróżnienie, czyli pierwsze miejsce, zostanie nagrodzone kwotą 5 tysięcy złotych. Drugie miejsce otrzyma 3 tysiące złotych, a trzecie miejsce zostanie nagrodzone kwotą 1 tysiąca złotych. Dodatkowo, zostanie przyznane wyróżnienie, które również otrzyma nagrodę w wysokości 1 tysiąca złotych.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej "Kopora" 2023 jest nie tylko miejscem spotkań artystów i miłośników kultury, ale także źródłem inspiracji dla całej społeczności lokalnej. 

Nie można przegapić tego wyjątkowego festiwalu, który już niedługo rozpocznie swoje muzyczne święto. Zapiszcie datę 26-27 maja 2023 w swoich kalendarzach i przygotujcie się na niesamowitą podróż w świat poezji i muzyki. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej "Kopora" 2023 czeka na was z niecierpliwością, abyście mogli doświadczyć tego wyjątkowego spotkania kultury i sztuki.

Do zobaczenia na O.W. Wratislavia w Radzyniu! Szczegóły na stronie kopora.pl

Źródło/foto: kopora.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl