TworzymyGłos Regionu

reklama

Oddali hołd Żołnierzom Wyklętym i represjonowanym mieszkańcom powiatu

Piątek, 01 marca 2024 o 15:31, autor: 15
Oddali hołd Żołnierzom Wyklętym i represjonowanym mieszkańcom powiatu

W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w uroczystym geście pamięci i szacunku, Starosta Wschowski Andrzej Bielawski oraz Tomasz Kłosowski, pomysłodawca powstania Izby Pamięci represjonowanych mieszkańców powiatu, złożyli wiązankę kwiatów przy siedzibie Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Ten symboliczny gest podkreśla ważność upamiętnienia bohaterów narodowych oraz ofiar represji okresu powojennego.

Izba Pamięci we Wschowie: hołd dla historii

W lipcu 2019 roku, w podziemiach Komendy Powiatowej Policji we Wschowie otwarto Izbę Pamięci. Dedykowana represjonowanym mieszkańcom powiatu, izba znajduje się w budynku, który w latach 1945-1956 pełnił funkcję Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego - symbolu ucisku i nadużyć wobec ludności cywilnej.

Dziś, to miejsce stało się przestrzenią pamięci i refleksji nad losami osób osadzonych, które w tamtych ciężkich czasach były często przetrzymywane w nieludzkich warunkach. Inicjatywa ta podkreśla nie tylko cześć dla historii, ale także przypomina o potrzebie zachowania pamięci o tych, którzy przeszli przez ciemne karty polskiego powojennego okresu.

Zobacz: Uczcili pamięć lokalnych działaczy antykomunistycznych (FOTO)

Źródło/foto: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (15)

avatar

avatar
~Sorry ***
01.03.2024 19:39

A kto ich tam wpuścił ?. Za pisu emeryci nie mieli prawa wchodzić do pomieszczeń jednostek policyjnych !. A co z pamięcią żołnierzy AK wg tego pisu ?. Tak nawiasem mówiąc, czy te pomieszczenia to dawne cele " milicyjnych izb zatrzymań i aresztowania - za czasów komuny " ?. Fakt - miejsce godne !!!.

avatar
~" A la test ..." /?.
02.03.2024 13:58

Czyżby pokazanie się tej osoby publicznie i to w takim dniu i przy takiej okazji, mamy potraktować jako " a la test" na wysądowanie, czy i jak My Wyborcy przyjmiemy emeryta mundurowego ???. Czy to ma być pierwszy krok do otwarcia jego kampanii wyborczej + starosta + pis ???. Hi....hihi...!. 07.04. - będziemy pamiętać, bez takiego " a la testowania" Naszej Pamięci !. NIE DLA pisu i emerytów mundurowych w Naszych lokalnych samorządach !. Pa...papapa.... !.

avatar
~Jedna partia jeden przywódca jedna telewizja
02.03.2024 17:56

Tak dla PiSu ! Nie dla sługusów z KO i TD i PSL .

avatar
~Wow..=/+
02.03.2024 09:26

Kogo moje oczy "nie widzą " ...?. Jakobym była złośliwa, to bym rzekła ; nareszcie się pokazał i to w jakiej asyście, ale powiem tylko - bez rekonstrukcji, tak skromnie, a gdzie pozostali koledzy z pod znaku " pis " ?. Pozostały komentarz zbędny.

avatar
~Marek
02.03.2024 21:49

Kłosowski i Gliński to potwierdzenie, że wiek emerytalny powinien być w policji i PSP wydłużony. Chłopy w pełni sił i się nudzą na emeryturze.

avatar
~Potwierdzam "Marek"!.
03.03.2024 08:49

Jestem na tak - To jest kpina z wyborców i szeroko rozumianego Suwerena, aby taki jeden z drugim będąc w służbie zawodowego mundurowego składał przysięgę , min. o apolityczności i uczciwości, honorze ....itd. , a już na tym etapie staje się , cytat " sługusem partii rządzącej i za niej awansuje ....itd. ", a następnie idzie na przyspieszona emeryturę i wiąże się z ta partią wypełniając ich zadania partyjne za cenę bycia na ich listach wyborczych ..... - jakie to żenujące i poniżające dla innych uczciwych, patriotycznych z honorem emerytów mundurowych ....!. Tak , patrzące na tych Wschowskich mundurowych, co to wszyscy widzieliśmy co oni wyczyniali i jak sie zachowywali przez te ostatnie 8 lat władzy pisu, a teraz po przejściu na emerytury jak sie zachowują i jak jest ich postaw daje nam podstawy, aby takich ludzi zrównać WIEKOWO z emeryturami ludzi PRACY szeroko rozumianych !!!. I rozliczać za ich brak przestrzegania apolityczności !!!!. To powinno być karalne włącznie z ograniczeniem im wysokości emerytur !!!!. Nie we Wschowie dla " przebarwionych lisów" w mundurach !!!!.

avatar
~WOLNE ŻARTY***
03.03.2024 08:58

W czasie, jakże słusznie mienionym - co widać na tym obrazku - oni potrafili totalnie upolitycznić służby mundurowe nie tylko na poziomie Centrali, ale również na poziomie powiatów i komisariatów. Jak można było dopuścić aby taką " tablice pamięci" umieścić w - dosłownie piwnicy lokalnej policji - w piwnicy, gdzie za komuny w tym budynku były pomieszczenia aresztu milicyjnego i izb zatrzymań milicyjnych ???. Jak można było dopuścić, aby tzw. "popiersie Piłsudskiego" umieścić na tzw. " podwórzu tej jednostki policyjnej" - czytaj zapleczu komendy ?. Kto i dlaczego to nam uczynił ?. A tak na marginesie - taka skromna uroczystość bez tej ich poprzednich pokazów z udziałem , ich tzw, "rekonstrukcji" z przyspieszonymi awansami ???> Dziwne ,,,,,, ?.

avatar
~Jedna partia jeden przywódca jedna telewizja
03.03.2024 14:51

Tak dla CPK , tak dla atomu !

avatar
~wybiórcza pamięć ,,,
03.03.2024 09:00

A co panowie z PiSu z pamięcią innych bohaterów II Wojny Światowej ?.#.pl

avatar
~Instalacja COiWodna;
03.03.2024 09:04

Ta poplątana instalacja CO i Wodna niech będzie mottem tej wizyty tych dwóch panów w tym miejscu !. Mój Boże widzisz i nie Grzmisz ?. Co ta kampania wyborcza czyni z tymi ludźmi ?.

avatar
~Brrrrrrrrrrrrrr!
03.03.2024 12:08

Co a cynizm .......... !.

avatar
~Legalizacja/Improwizacja
03.03.2024 12:16

Skala AFER ujawnianych prze obecne Służby, Komisje Śledcze, Wolne Media i ich śledczych dziennikarzy o funkcjonowaniu polityki ponad 8 letnich rządów pisu jest zastanawiająca pod katem, np. jak w tym całym systemie " macek aferowych " funkcjonowali mundurowi pełniący skąd inąd funkcje kierownicze, a teraz będąc na emeryturach nadal ich reprezentują - startując z ich partii pisu ?. Ciekawe zjawiska ostatnich ośmiu lat w Państwie Prawa i demokracji - ponoć !.

avatar
~Jedna partia jeden przywódca jedna telewizja
03.03.2024 14:55

Efekt oglądania jednej telewizji : tvnpolsattvptvn jest porażający . Zero myślenia . Komisje śledcze hahaha cyrk na kółkach by Szymon mam talent .

avatar
~JA
04.03.2024 18:01

A może każdy z nich niech się pochwali swoimi przodkami bo o nich raczej poza umiejętnym wślizgiwaniem się nic dobrego nie można powiedzieć wstyd

avatar
~DO<>(JA)
04.03.2024 19:16

Proszę o rozwinięcie tego tematu - tak jak pan to postawił w zadanym pytaniu !. Czy ci co obecnie podają się za tzw. "bohaterów i patriotów" - co czynili innym w przeszłości ???> Pamięć jest w Nas wszystkich o tych ludziach i warto ja tu przytoczyć , aby dać odpór tej ich Obłudzie< Fałszu< Cynizmowi !!!!. Prawda o nich w tej kampanii wyborczej @!!!/.pl

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl